Celje Pivovarna Laško je bila v Zlatorogu blizu remija, a so Nemci s hitrim napadom uničili njihovo upanje. Foto: www.alesfevzer.com

V prvi vrsti bi se rad iskreno zahvalil čudoviti publiki, ljudem, ki so napolnili Zlatorog. Med tekmo smo ostali brez Jake Malusa, kar je bil za nas zelo velik udarec. Na srečo se je vsaj za obrambo vrnil Borut Mačkovšek. Odigrali smo dobro tekmo, naredili nekaj preveč napak, ki si jih proti Kielu ne smeš privoščiti. Veseli me, da smo se nekajkrat vrnili po zaostanku, fantje so res pustili srce na igrišču. Na koncu smo uspeli nadoknaditi dva gola zaostanka in izenačili, nato pa prejeli zadetek, ki ga ne bom komentiral. Verjamem, da smo si zaslužili vsaj neodločen rezultat

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško
dvorana Zlatorog
Dvorana Zlatorog je gostila nov rokometni spektakel. Na tekmi se je zbralo 4.600 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com

Zelo veseli smo zmage. Do nje smo prišli težko in na koncu ujeli zmago, a takšen je šport. Skoraj ne morem verjeti, da lahko Celje z nami odigra dve takšni tekmi ob vseh težavah in poškodbah, ki jih ima. Prišli smo po zmago, to nam je uspelo, a boj bo hud vse do konca.

Miha Zarabec, rokometaš Kiela
Kiel dobil dramo v Celju

Slovenski prvaki so znova navdušili in po slabem uvodu v tekmo uprizorili preobrat. V svojem žepu so že imeli točko, a nato v razburljivem in izenačenem dvoboju vendarle ostali brez točk, zadnji žebelj v celjsko krsto pa je v izdihljajih tekme za zebre zabil švedski krilni reprezentant Niclas Ekberg.

V celjski ekipi sta bila strelsko najučinkovitejša Gal Marguč in Branko Vujović, ki sta dosegla po pet golov.

Nemci silovito začeli
Nemci so v Celju začeli silovito, po osmih minutah igre so imeli dvojno prednost (4:8). Kiel je po 12 minutah igre vodil že za pet golov (4:9). Po strelskem mrku je za Celje zadel Daniel Dušebajev (5:9). Ravno on je sprožil močan strel od daleč in zadel, gol je prispeval še njegov soigralec in Celjani so zaostajali le še za dva zadetka (8:10).

Kiel je v nadaljevanju zaigral bolje in v 19. minuti je spet imel pet golov naskoka (8:13). Končnica prvega polčasa je znova minila v prevladi celjske zasedbe, ki je po golu Marguča ob polčasu zaostajala za gol (14:15).

Celje do prvega vodstva
Celjani so hitro v drugem polčasu izenačili (15:15). Izenačeno je bilo tudi v nadaljevanju, Marguč je zadel za novo izenačenje (18:18). Tilen Kodrin je v 41. minuti Celje prvič popeljal v vodstvo (19:18). Kiel je z delnim izidom 4:1 spet povedel (20:22), a Celjani so jim ves čas tesno dihali za ovratnik, v 50. minuti so varovanci Branka Tamšeta znova izenačili (22:22).

Nemci so imeli razpoloženega vratarja Niklasa Landina, ki je zaustavil nekaj ključnih žog, po njegovi zaslugi je Kiel v 52. minuti pahnil slovenskega prvaka v zaostanek dveh golov (23:25). Celjani se niso predali, znova so pokazali fanatično bojevito igro in navkljub izključitvi Matica Suholežnika po golu Vujovića deset sekund pred koncem tekme izenačili (28:28). A Nemci so izpeljali bliskovit nasproten napad, ki ga je v izdihljajih tekme končal Ekberg in Celjane zavil v črno.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v nedeljo, 26. novembra, gostila nemški Flensburg-Handewitt.