Jake Allen, vratar St. Louisa, je ubranil 34 strelov. Foto: Reuters

St. Louis je vodil z 2:0 in 3:1, a se je moral reševati v podaljšku, ki ga je Magnus Paajarvi (s strelom z zapestja) odločil po slabih desetih minutah.

"Lahko smo ponosni, nismo pa še zadovoljni. Igrati moramo bolje," je bil kljub zmagi nekoliko kritičen Paajarvi.

V vratih St. Louisa je s 34 obrambami blestel Jake Allen.

V drugem krogu končnice bo St. Louis igral z Nashvillom.

Svoje delo so opravili tudi New York Rangersi, ki so Montreal ugnali s 3:1, serijo pa dobili s 4:2. Norvežan Matts Zuccarello je bil z zadetkoma v 23. in 34. minuti junak obračuna. Vratar Henrik Lundqvist, ki v rednem delu sezone ni našel prave forme, je v končnici povsem drugače in se je tokrat izkazal s 27 obrambami.

Edmonton je izločil San Jose. Za zmago z 1:3 sta bila ključna zadetka na začetku druge tretjine. Najprej je zadel Leon Draisaitl, 56 sekund pozneje pa še Anton Slepišev.

Liga NHL, končnica, 1. krog
Vzhodna konferenca:

NY RANGERS - Montreal (4:2)
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Zuccarello 23., 34., Stepan 60., Emelin 7.

* 3:4 (1:2, 0:0, 2:1)
Suter 19., Koivu 51., Zucker 55.; Tarašenko 8., Steen 11., Stastny 48., Paajarvi 70.
* - v podaljšku

Obrambe: Dubnyk 23; Allen 34.

San Jose - EDMONTON (2:4)
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Marleau 53.; Draisaitl 21., Slepišev 22., Caggiula 37.

Obrambe: Jones 18; Talbot 27.

Anaheim in Nashville sta že v 2. krogu.
V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.