Po objavi sporeda letošnje sezone je marsikdo z navdušenjem pričakoval derbi 7. tedna med New Orleansom in Indianapolisem. A po poškodbi Peytona Manninga, ki je bil rojen prav v New Orlenasu, je bil večerni obračun le 'enosmerni' promet. Brees je vrgel več podaj za zadetek (5) kot nezaključenih podaj (4), dosegel pa je toliko zadetkov kot vseh šest podajalcev, ki so v tem tednu prvič začeli tekmo, skupaj (Christian Ponder in Tim Tebow po 2, John Beck 1, Kyle Boller, AJ Feeley in Charlie Whitehurst brez podaje). Foto: Reuters
Klop Indianapolisa
Mrki pogledi na klopi Indianapolisa so dovolj zgovorni. Razmerje zmag 0-7 še bolj poveličuje vrednost Peytona Manninga, ki je sila 'povprečne' igralce znal dvigniti na višjo raven. Dodatna grenka pilula je to, da Indianapolis ravno letos gosti Super Bowl. Foto: Reuters
Tim Tebow
Tim Tebow je v prvih 11 napadih zbral 40 jardov (4/14), nasprotna obramba ga je podrla petkrat, njegova ekipa pa ni dosegla niti ene točke. Statistika v zadnjih dveh napadih pa je ravno obratna: S podajami je zbral 121 jardov (9/13), njegova ekipa je dosegla 15 točk, podrli pa so ga le enkrat. Foto: Reuters
DeMarco Murray
DeMarco Murray je z 253 jardi postavil klubski rekord Dallasa, 253 jardov pa pomeni tudi drugi najdaljši tek v zgodovini Lige NFL med novinci. Več jardov je zbral le Adrian Peterson (leta 2007, 296 jardov). Foto: Reuters
Wembley, vitez, NFL, Oakland
Wembley prvič v petih letih ni bil razprodan (76.981 od 82.000 sedišč je bilo zasedenih). Na tribunah so se zbrali tudi navijači drugih ekip (na sliki je privrženec Oaklanda). V dneh pred gostovanjem na Otoku so se razširile govorice, da bi se v prihodnosti lahko kakšna ekipa celo preselila v London. Številni poznavalci ameriškega nogometa so se novici le nasmehnili. Komisar Roger Goodell se sicer zelo trudi NFL razširi v Evropo. Tekme Lige NFL bodo v Angliji vsaj do leta 2016. Foto: Reuters
Carson Palmer
Oakland je sezono začel presenetljivo uspešno (4-2). Vodstvo kluba je po poškodbi podajalca Jasona Campbella hitro reagiralo in tik pred koncem prestopnega roka na zahodno obalo pripeljalo Carsona Palmerja. Ta dvoboja proti Kansasu presenetljivo ni začel. Ta vloga je pripadla Kylu Bollerju, ki pa je vrgel tri prestrežene podaje! Palmer je priložnost dobil v drugem polčasu in tudi sam vrgel tri prestrežene podaje. Kansas je suvereno slavil z 28:0, a tudi pri Chiefsih se podajalec ni pretirano izkazal (Matt Cassel je vrgel dve prestreženi podaji). Foto: Reuters
Matthew Stafford
Detroit je sezono začel fantastično, saj je dobil vseh pet tekem, a Levom počasi zmanjkuje sape. Modri so izgubili drugič zapored, spet pred svojimi gledalci. Poraz proti Atlanti s 23:16 je še bolj boleč ob tem, da se je poškodoval podajalec Matthew Stafford. Foto: Reuters
Arian Foster
Potem ko je Indianapolis odpisan iz igre za končnico, ima zdaj Houston zlato priložnost, da se iz divizije AFC jug le prebije v končnico. Texansi so v gosteh povozili divizijskega tekmeca Tennessee z 41:7. Arian Foster je blestel z 234 jardi in tremi zadetki (po zraku in tleh). Foto: Reuters
Plaxico Burress
San Diego je na gostovanju pri NY Jetsih ob polčasu vodil z 21:10, a Chargersi v drugem polčasu niso več dosegli točke in izgubili s 27:21. Plaxico Burress je bil po jardaži šele četrti med zelenimi (25 jardov), a je ujel najbolj ključne žoge, vse tri za zadetek po zraku. Foto: Reuters
Phil Dawson
Najmanj točk je bilo doseženih na obračunu Cleveland - Seattle 6:3. Padel ni niti en zadetek, domači junak je bil Phil Dawson, ki je zadel prosta strela z 52 in 53 jardov. Foto: EPA

Najslabša ekipa se po koncu vsake sezone lahko tolaži vsaj s tem, da bo na naslednjem naboru izbirala prva. Čez nekaj mesecev se na "draftu" obeta pravi dragulj v podobi podajalca Andrewa Lucka. Coltsi bi v tem trenutku res potrebovali dobrega podajalca, saj so izgubili še sedmo tekmo v sezoni, na gostovanju pri New Orleansu so bili povsem nemočni (62:7).

Brees podajal kar 31/35!
Po poškodbi Peytona Manninga je Indianapolis postal prava topovska hrana. V ponovitvi Super Bowla izped dveh let so Svetniki dominirali. Drew Brees je že v prvi četrtini podal za tri zadetke, v tretji pa je dodal še dva. Skupaj je uspešno zaključil 31 od 35 podaj in zbral 325 jardov. Številke bi gotovo še popravil, če ga ne bi trener Sean Payton, ki si je tekmo zaradi poškodbe noge ogledal z vrha stadiona, še pred koncem tekme vzel iz igre. New Orleans je popravil klubska rekorda po številu točk doseženih na eni tekmi in največji razliki.

Tebow dolgo neviden, nato eksplodiral
Brez zmage sta sicer še St. Louis in Miami. Ogromno oči je bilo uprtih ravno na Florido, kjer so Delfini gostili Denver in klonili v podaljšku z 18:15. Trener Broncosov John Fox je namreč pred dnevi napovedal, da bo mladi up Tim Tebow prevzel mesto prvega podajalca. Tebow, ki je sicer igral na univerzi prav na Floridi, večino tekme ni blestel. Ko je Dan Carpenter dobrih sedem minut pred koncem zadel še tretji prosti strel, so gostitelji povedli s 15:0. Na igrišče je nato stopil 24-letni Tebow, ki je podal za dva zadetka, drugega vsega 17 sekund pred koncem rednega dela, ko je Daniel Fells ujel podajo, dolgo tri jarde. Ker je bilo na semaforju 15:13, so bili Broncosi prisiljeni, da igrajo bolj tvegano "potrditev za 2 točki". Tudi v tej akciji je odgovornost na svoja pleča prevzel mladi podajalec, saj je sam stekel v končno cono. Podaljšek se je končal po dobrih sedmih minutah, ko je Matt Prater zadel prosti strel, dolg 52 jardov.

Forte za tisočico potreboval le sedem tekem
Že peto leto zapored je Wembley gostil tekmo Lige NFL. Chicago je v Londonu premagal Tampo Bay s 24:18. Bucsi so na angleških tleh igrali drugič v treh letih in spet ostali praznih rok. Pri Bearsih je blestel Matt Forte, ki je v 25 poskusih pretekel 145 jardov in dosegel en zadetek. Forte ima skupaj (po zraku in tleh) zdaj 1.089 jardov, s čimer je prvi igralec po sedmih letih, ki je za to mejo potreboval sedem tekem (leta 2004 je to uspelo Priestu Holmesu in Tikiju Barberu). Podajalec Tampe Josh Freeman je vrgel kar štiri prestrežene podaje.

DeMarco Murray nanizal kar 253 jardov
Dosežek večera med tekači je sicer dosegel DeMarco Murray. Tekač Dallasa je razbil obrambo St. Louisa, saj je je v 25 poskusih zbral kar 253 jardov in postavil klubski rekord. Kavboji so prepričljivo slavili s 34:7. 23-letnik je prvič udaril v šesti minuti, ko se je v prvem domačem napadu iztrgal gostujoči obrambi in zadetek dosegel po teku, dolgem kar 91 jardov.

McNabb se je preselil na klop
Green Bay tudi po sedmem tednu ostaja edina naporažena ekipa. Packersi so na gostovanju ugnali divizijskega tekmeca Minnesoto s 33:27. Vajeti napada Vikingov je prevzel novinec Christian Ponder, veteran Donovan McNabb je moral na klop zaradi "slabe ekipne etike". Packersi so v tretji četrtini dosegli kar 20 točk in pred zadnjim delom igre povedli s 33:17. Aaron Rodgers je spet presegel mejo 300 jardov (24/30, 335 jardov).

Liga NFL, 7. teden:
CLEVELAND - SEATTLE 6:3
Podaje: McCoy 178 (INT); Whitehurst 97 (INT).
Tek: Hardesty 95; Washington 39.
Ujete podaje: Ogbonnaya 43; Rice 38.
DETROIT - ATLANTA 16:23
Podaje: Stafford 183 (TD); Ryan 218 (TD, 2 INT).
Tek: Morris 50; Turner 122, Ryan 2 (TD).
Ujete podaje: Johnson 115 (TD); Gonzalez 62.
TENNESSEE - HOUSTON 7:41
Podaje: Hasselbeck 104 (TD, 2 INT); Schaub 296 (2 TD).
Tek: Ringer 31; Foster 115 (2 TD), Tate 104.
Ujete podaje: Johnson 27; Foster 119 (TD).
MIAMI - DENVER 15:18 (v podaljšku)
Podaje: Moore 197 (TD); Tebow 161 (2 TD).
Tek: Thomas 53; McGahee 76.
Ujete podaje: Marshall 61; Willis 42.
NY JETS - SAN DIEGO 27:21
Podaje: Sanchez 173 (3 TD, INT); Rivers 179 (TD, 2 INT).
Tek: Greene 112; Tolbert 58 (TD).
Ujete podaje: Burress 25 (3 TD); Gates 54 (TD).
TAMPA BAY - CHICAGO 18:24
Podaje: Freeman 264 (2 TD, 4 INT); Cutler 179 (TD, 2 INT).
Tek: Lumpkin 15; Forte 145 (TD).
Ujete podaje: Briscoe 73 (TD); Williams 59 (TD).
CAROLINA - WASHINGTON 33:20
Podaje: Newton 256 (TD); Beck 279 (TD, INT).
Tek: Stewart 68 (TD), Newton 59 (TD); Hightower 88.
Ujete podaje: Smith 143; Davis 80 (TD).
OAKLAND - KANSAS CITY 0:28
Podaje: Palmer 116 (3 INT), Boller 61 (3 INT); Cassel 161 (2 INT).
Tek: Bush 99; Battle 76.
Ujete podaje: Heyward Bey 89; Bowe 76.
ARIZONA - PITTSBURGH 20:32
Podaje: Kolb 272 (2 TD, INT); Roethlisberger 361 (3 TD).
Tek: Wells 42; Mendenhall 32.
Ujete podaje: Fitzgerald 78; Wallace 118 (TD).
DALLAS - ST. LOUIS 34:7
Podaje: Romo 166 (2 TD); Feeley 196 (INT).
Tek: Murray 253 (TD); Jackson 70 (TD).
Ujete podaje: Bryant 90 (TD); Lloyd 74).
MINNESOTA - GREEN BAY 27:33
Podaje: Ponder 219 (2 TD, 2 INT); Rodgers 335 (3 TD).
Tek: Peterson 175 (TD); Starks 75.
Ujete podaje: Jenkins 111 (TD); Jennigns 147 (TD).
NEW ORLEANS - INDIANAPOLIS 62:7
Podaje: Brees 325 (5 TD); Painter 67 (INT).
Tek: Ingram 91, Sproles 88 (TD); Carter 89 (TD).
Ujete podaje: Colston 98 (2 TD), Graham 54 (2 TD); Wayne 36.
JACKSONVILLE - BALTIMORE 12:7
Podaje: Gabbert 93; Flacco 137 (TD).
Tek: Jones-Drew 105; Rice 28.
Ujete podaje: Hill 62; Boldin 40 (TD).
Prosti: BUFFALO, CINCINNATI, NY GIANTS, PHILADELPHIA, SAN FRANCISCO, NEW ENGLAND