Franku Goru (San Francisco) sta uspela dva izjemna teka, dolga 47 in 55 jardov. Foto: EPA
Alex Smith
San Francisco je lani izgubil prvih pet tekem, letos pa ima po šestih razmerje zmag 5-1. Rdeči so šele tretjič v zgodovini kluba tako daleč v sezoni v gosteh premagali do takrat neporaženo ekipo. Leta 1946 so premagali Brownse, leta 1985 pa Ramse, oboji so bili do 8. kroga še neporaženi. Foto: EPA
Aaron Rodgers
Green Bay je (vključno z lansko končnico) dobil že 12. zaporedno tekmo. Packersi so letos edini še neporaženi. Šele četrtič v zgodovini Lige NFL se je pripetilo, da je ravno aktualni prvak najdlje tvoril niz neporaženosti (leta 1986 je Chicago dobil prvih 6 tekem; San Francisco je leta 1990 dobil 10 tekem; Denver pa je leta 1998 dobil prvih 13 tekem. Vse ekipe so redni del končale s 14-2, naslov pa je ubranil le Denver). Foto: Reuters
Earnest Graham
Earnest Graham je v napadu Tampe Bay odlično zamenjal prvega tekača LeGarretta Blounta, ki je poškodovan. Graham je s 17 teki zbral 109 jardov, najdaljši je meril 34 jardov. Foto: EPA
Rob Ryan
V Ligi NFL Rex Ryan ni edini predstavnik družine Ryan med trenerji. Rob Ryan je od letos koordinator obrambe pri Dallasu. Tokrat so Kavboji dobro ustavili Bradyja, ki Patriote po daljšem času ni ponesel prek 30 točk. A brez zadnjega napada New Englanda, bi bila njegova ocena še višja. Foto: EPA
Tom Brady
Tako je Bradyju uspelo osvojiti novo zmago. Statistiki so našteli, da je to njegova 116. pod vodstvom trenerja Billa Belichicka. S tem sta izenačila rekord še enega odličnega para Dan Marino - Don Shula, ki sta v 80. in 90. letih blestela pri Miamiju. Foto: EPA
Navijačice Indianapolisa
Navijačice Indianapolisa še vedno čakajo na prvo zmago Coltsov v sezoni. Indianapolis je brez Peytona Manninga sila povprečna ekipa. Foto: Reuters
Ahmad Bradshaw
V dresu New York Giantsov je tokrat blestel Ahmad Bradshaw, ki je pritekel kar tri zadetke. Foto: Reuters
Michael Vick
Philadelphia je po štirih porazih le prišla do zmage. Eaglesi so v gosteh ugnali divizijskega tekmeca Washingtona, pri tem jim je zelo pomagala obramba, ki je Rexu Grossmanu prestregla kar štiri podaje. Grossman se je moral nato umakniti rezervnemu podajalcu Johnu Becku. Foto: Reuters
Shane Lechler
Oakland ima po šestih tekmah dobro razmerje zmag (4-2), po smrti lastnika Ala Davisa so Raidersi res začeli nabirati zmage. A prihodnost morda le ni tako svetla, saj se je pri zmagi nad Clevelandom poškodoval podajalec Jason Campbell. Za potezo tekme je sicer poskrbel 'punter' Shane Lechler, ki je v predzadnji minuti prvega polčasa ob izvajanju prostega strela zvito podal Kevinu Bossu, ta pa je po akciji, dolgi 35 jardov, popeljal gostitelje v vodstvo s 24:7. Foto: EPA

Tekma je bila izjemno živčna in napeta, v katerih sta blesteli obrambi. Redke napake obrambnih ekip sta napada bliskovito kaznovala. Tako je podajalec San Francisca Alex Smith že v svoji prvi akciji izgubil žogo, gostitelji pa so povedli s prostim strelom. Ob koncu prve četrtine je bilo že 10:0, a na odmor so vseeno z vodstvom 12:10 odšli gostje.

Levi zgrešili prosti strel, Akers bolj natančnen
Ekipa z zahodne obale je povedla po zaslugi izjemnega tekača Franka Gora in trdne obrambe. Gore je zbral 141 jardov in po enem od teku znižal na 10:7. Gostujoča obramba je nato v končni coni podrla še podajalca Levov Matthewa Stafforda (kar pomeni dve točki), povsem ob koncu prvega polčasa je Jason Hanson zgrešil prosti strel, priložnost so nato dobili gostje, ki so ob izteku prvega polčasa sami izkoristili prosti strel (David Akers je bil natančen s 55 jardov).

Vroča kri med trenerjema
V drugem polčasu je Detroit sicer povedel, povsem ob zaključku tekma pa je zmago San Franciscu prinesel Smith, ki je 1:51 pred koncem tvegal pri četrtem poskusu za 6. Žogo je v končni coni ujel Delanie Walker, točke so bile priznane šele po sodniškem pregledu. Ob koncu tekme je zavrelo med obema trenerjema, vodstvo lige je že napovedalo preiskavo. Detroit in San Francisco imata oba razmerje zmag 5-1 in sta na dobri poti do končnice.

Brezmadežen le še Green Bay
Neporažen ostaja tako le Green Bay, ki igra v isti diviziji kot Detroit. Lanski prvaki so brez težav ugnali skromni St. Loius s 24:3. Tak izid je bil že ob prvem polčasu, Packersi pa so vse tri zadetke dosegli v drugi četrtini. Aaron Rodgers je dosegel najdaljšo podajo za zadetek v karieri (Jordy Nelson, 93 jardov).

Breesu rekord, a tudi tri prestrežene podaje
Tampa Bay je prejšnji teden povsem pogorela proti San Franciscu (poraz kar z 48:3), a so Bucsi takoj odgovorili, da letos resno mislijo z uvrstitvijo v končnico. Na svojem terenu so namreč ukanili divizijskega tekmeca New Orleans s 26:20. Domači podajalec Josh Freeman je odigral eno boljših tekem v karieri, saj je s podajami zbral 303 jarde in dva zadetka. Na drugi strani je Drew Brees postal prvi podajalec, ki je na štirih zaporednih tekmah zbral več kot 350 jardov (tokrat 383), a je vrgel tudi tri prestrežene podaje. Svetniki so v drugem polčasu ostali brez trenerja Seana Paytona, ki si je v prvem polčasu po trku z lastnim igralcem Jimmyjem Grahamom poškodoval nogo.

Bradyju v dveh minutah uspel preobrat
Ko je na semaforju malo časa, tvoja ekipa pa potrebuje hiter napad za zadetek, si lahko le vesel, če mesto podajalca zaseda Tom Brady. New England je doma ugnal Dallas z 20:16. Gostitelji so imeli na voljo le dobri dve minuti, v katerih so morali prekorakati 80 jardov, izid na semaforju pa je bil 16:13 za Kavboje. Brady je v zadnjem napadu zaključil 8 od 9 podaj za 78 jardov in vsega 22 sekund pred koncem v končni coni našel Aarona Hernandeza. Brady je še 32. v karieri dobil tekmo, v katerem je njegova ekipa v zadnji četrtini zaostajal ali pa je bil izid izenačen.

Liga NFL, 6. teden:
ATLANTA - CAROLINA 31:17
Podaje: Ryan 163 (TD); Newton 237 (3 INT).
Tek: Turner 139 (2 TD); Newton 50 (TD).
Ujete podaje: Douglas 57; Smith 66.

CINICINNATI - INDIANAPOLIS 27:17
Podaje: Dalton 264 (TD); Painter 188 (TD, INT).
Tek: Benson 57 (TD); Carter 45.
Ujete podaje: Simpson 101; Wayne 58.

DETROIT - SAN FRANCISCO 19:25
Podaje: Stafford 293 (2 TD); Smith 125 (TD, INT).
Tek: Best 37; Gore 141 (TD).
Ujete podaje: Johnson 113; Crabtree 77.

GREEN BAY - ST. LOUIS 24:3
Podaje: Rodgers 310 (3 TD, INT); Bradford 321 (INT).
Tek: Starks 49; Jackson 96.
Ujete podaje: Nelson 104 (TD); Alexander 91.

NY GIANTS - BUFFALO 27:24
Podaje: Manning 292; Fitzpatrick 321 (2 TD, 2 INT).
Tek: Bradshaw 104 (3 TD); Jackson 121 (TD).
Ujete podaje: Nicks 96; Nelson 62.

PITTSBURGH - JACKSONVILLE 17:13
Podaje: Roethlisberger 200 (TD); Gabbert 109 (TD).
Tek: Mendenhall 146 (TD); Jones Drew 96.
Ujete podaje: Wallace 76 (TD); Thomas 36.

WASHINGTON - PHILADELPHIA 13:20
Podaje: Grossman 143 (4 INT); Vick 237 (TD, INT).
Tek: Torain 22; McCoy 126 (TD).
Ujete podaje: Davis 95; Maclin 101.

OAKLAND - CLEVELAND 24:17
Podaje: Boller 100; McCoy 215 (2 TD).
Tek: McFadden 91 (TD); Hardesty 35.
Ujete podaje: Heyward Bey 82; Little 72.

BALTIMORE - HOUSTON 29:14
Podaje: Flacco 305 (INT); Schaub 220 (TD).
Tek: Rice 101; Foster 49.
Ujete podaje: Boldin 132; Jones 76.

NEW ENGLAND - DALLAS 20:16
Podaje: Brady 289 (2 TD, 2 INT); Romo 317 (TD, INT).
Tek: Green Ellis 58; Murray 32.
Ujete podaje: Gronkowski 74; Bryant 78.

TAMPA BAY - NEW ORLEANS 26:20
Podaje: Freeman 303 (2 TD); Brees 383 (TD, 3 INT).
Tek: Graham 109; Ingram 22.
Ujete podaje: Benn 83 (TD); Graham 124.

CHICAGO - MINNESOTA 39:10
Podaje: Cutler 267 (2 TD); McNabb 177.
Tek: Forte 87; Peterson 39 (TD).
Ujete podaje: Hester 91 (TD); Harvin 78.

NY JETS - MIAMI 24:6
Podaje: Sanchez 201 (TD); Moore 204.
Tek: Greene 74; Bush 71.
Ujete podaje: Holmes 63 (TD); Marshall 109.

0-0

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz Konference AFC kot iz Konference NFC.