Tudi napoved za konec tedna ni obetavna. Foto: EPA

Od skupno treh predvidenih treningov so tekmovalke tako opravile le četrtkovega, ki sta ga spremljala veter in rahlo sneženje, nekatere med 65 tekmovalkami pa so imele v spremenljivih razmerah tudi sončno vreme, zato dosežki nikakor niso primerljivi.

Ilka Štuhec preizkusila "zračni telovnik"

Sorodna novica Smučarke pod Matterhornom s hitrostmi do 135 km/h

Najhitrejšo linijo na 2910 metrov dolgi progi s startom v Zermattu v Švici na višini 3505 metrov nad morjem in ciljem v Cervinii v Italiji na višini 2804 metrov sta ubrali Christina Ager in Emily Schöpf. Na novi progi Gran Becca se je predstavila tudi Ilka Štuhec in zasedla 35. mesto.

Napovedi o izvedbi obeh tekem so zaradi vremenskih napovedi tvegane. Več let napovedovana in opevana tekma s startom v eni in ciljem v drugi državi, ki pa je bila letos ob pripravi proge deležna ostrih kritih zaradi posegov težke mehanizacije v ledenik, nikakor ne doživi premiere.

Do zdaj je bilo na ledeniku odpovedanih vseh šest načrtovanih preizkušenj – štiri moške in dve ženski.

Smuka sta načrtovana za soboto in nedeljo ob 11.45. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.