EP v košarki 2022 - Arhiv

Poljska doživela dva najvišja poraza

Črni polfinale Poljska doživela dva najvišja poraza

20.9.2022

Poljska košarkarska reprezentanca je leta 1967 polfinale evropskega prvenstva izgubila s 40 točkami razlike, svoj neslavni rekord pa je popravila na nedavnem tekmovanju v Nemčiji, na katerem jo je Francija ugnala še za eno točko več.

EP v košarki 2022 "V Evropi zmaga najboljša ekipa, v Ligi NBA pa ekipa z najboljšimi igralci"

20.9.2022

Luka Dončić, Nikola Jokić in Janis Andetokunmbo so bili najzaslužnejši, da se je o 41. EuroBasketu na veliko govorilo tudi zunaj stare celine, rezultatsko pa njihova individualna superiornost ni prišla do izraza.

Zmaga kolektivne košarke, sodniki pa – katastrofa

Strokovnjaki o EP-ju Zmaga kolektivne košarke, sodniki pa – katastrofa

19.9.2022

"Veseli me, da je na koncu zmagala kolektivna košarka. Španci so me navdušili, vsa čast trenerju," je Jure Zdovc pospremil razplet evropskega prvenstva. Janez Gašperlin: "Španci so na EP prišli skromni, Slovenci pa so previsoko letali."

Medalje osvojili najboljši trenerji EuroBasketa

Podkast Medalje osvojili najboljši trenerji EuroBasketa

19.9.2022

Nekdanji selektor Zmago Sagadin je poudaril, da sta agresivnost in poslušnost B-reprezentanco Španije popeljali do naslova prvaka. S strokovnim sodelavcem Vala 202 Borisom Zrinskim sta se strinjala, da so kolajne osvojili najboljši trenerji.

Scariolo uspeh s “španskim ferrarijem” ponovil tudi s “španskim red bullom”

EP v košarki 2022 Scariolo uspeh s “španskim ferrarijem” ponovil tudi s “španskim red bullom”

19.9.2022

Končan je 41. EuroBasket. Kolajni sta osvojili Francija in Nemčija, ki sta morali v skupinskem delu priznati premoč Sloveniji, četrtič na zadnjih šestih prvenstvih pa je najboljša Španija.

Španija četrtič evropski prvak, W. Hernangomez MVP prvenstva

EP v košarki 2022 Španija četrtič evropski prvak, W. Hernangomez MVP prvenstva

18.9.2022

Košarkarji Španije so postali evropski prvaki, potem ko so v finalu prvenstva v Berlinu z 88:76 premagali izbrano vrsto Francije. Tekmo za 3. mesto so proti Poljakom dobili Nemci, bilo je 82:69.

Meneghin: Nad Dončićem sem navdušen, odkar je v Madridu vse učil košarke

Intervju Meneghin: Nad Dončićem sem navdušen, odkar je v Madridu vse učil košarke

18.9.2022

"Luka Dončić je eden najboljših igralcev na svetu. Zares uživam, ko ga gledam. Zaljubljen sem v njegov način igre," je v intervjuju za MMC povedal nekoč izjemni italijanski košarkar Andrea Meneghin.

EP 2025 bo v Latviji, na Cipru, Finskem in Poljskem

Košarka EP 2025 bo v Latviji, na Cipru, Finskem in Poljskem

17.9.2022

Evropska košarkarska zveza je potrdila Poljsko za eno od gostiteljic moškega evropskega prvenstva leta 2025. Ob Poljski bodo tekme še v Latviji, na Cipru in Finskem.

SP priložnost za popravo vtisa, a najprej se je treba nanj uvrstiti

EP v košarki 2022 SP priložnost za popravo vtisa, a najprej se je treba nanj uvrstiti

17.9.2022

Naslednja naloga slovenskih košarkarjev je uvrstitev na svetovno prvenstvo, na katerem bo v primeru uspešnih kvalifikacij zaigral tudi Luka Dončić, kar je superzvezdnik Dallasa potrdil v Berlinu.

Poljska polfinalna nemoč še dodala sol na slovenske rane

EP v košarki 2022 Poljska polfinalna nemoč še dodala sol na slovenske rane

17.9.2022

Poigravanje Francije v polfinalu evropskega prvenstva s slovenskimi krvniki Poljaki je le dodatna potrditev, kakšno priložnost je v Berlinu zapravila Slovenija.

Intervju "Čutilo se je breme, da moramo osvojiti medaljo"

17.9.2022

Aleksander Sekulić zavrača obtožbe, da ni dobro sestavil ekipe za EP 2022 in da je dal neupravičeno prednost Luki Rupniku. Selektor prav tako zatrjuje, da Luka Dončić ni imel besede pri izboru dvanajsterice.

Francija povozila Poljsko, konec nemške pravljice

EP v košarki Francija povozila Poljsko, konec nemške pravljice

16.9.2022

V finalu evropskega prvenstva v košarki bosta igrali Francija in Španija. Franzozi so na trenutke osmešili Poljsko (95:54), ki je v četrtfinalu izločila Slovenijo, Španci pa so se v zadnji četrtini prebili čez domačine Nemce (91:96).

Neprijeten sestop z evropskega prestola

EP v košarki 2022 Neprijeten sestop z evropskega prestola

16.9.2022

Ena četrtina vrhunske košarke slovenske reprezentance na najpomembnejši tekmi leta ni bila dovolj. Morda bi še bila, če ne bi bili drugi deli četrtfinalnega obračuna tako podpovprečni oziroma skromni.

Dončić: Če bom le zdrav, bom vedno igral za Slovenijo

(Pre)hitro slovo superzvezdnikov Dončić: Če bom le zdrav, bom vedno igral za Slovenijo

15.9.2022

Po izpadu Nikole Jokića s Srbijo v osmini finala sta se v četrtfinalu EuroBasketa poslovili tudi Grčija Janisa Andetokumba in Slovenija Luke Dončića, ki je prevzel odgovornost za poraz branilcev naslov.

Blažič: Upam, da boste na SP-ju prihodnje leto gledali boljšo Slovenijo

Težko pozabiti tak poraz Blažič: Upam, da boste na SP-ju prihodnje leto gledali boljšo Slovenijo

15.9.2022

Kako dobri so lahko slovenski košarkarji oziroma koliko boljši so lahko od Poljske, so pokazali v tretji četrtini in dobri minuti zadnje, toda preostali deli tekme so bili preskromni za preboj v polfinale.

Slovenija na evropskih prvenstvih prvič do polčasa prejela 58 točk

Športni SOS Slovenija na evropskih prvenstvih prvič do polčasa prejela 58 točk

15.9.2022

Ni skrivnost, da je bil za Slovenijo na poti do morebitnega polfinala EuroBasketa usoden prvi polčas, v katerem je prejela kar 58 točk. Za ilustracijo, zadnji prvaki so kar na osmih tekmah v zgodovini tega tekmovanja v celi tekmi dobili manj kot 58 točk.

Erjavec: Sekulić je odličen trener in ima veljavno pogodbo

Dan potem Erjavec: Sekulić je odličen trener in ima veljavno pogodbo

15.9.2022

Predsednik Košarkarske zveze Slovenije Matej Erjavec ni skrival razočaranja po četrtfinalnem porazu s Poljsko, vendar je povedal, da Aleksander Sekulić ostaja na selektorskem položaju.

Prepelič: Letos smo izgubili toliko tekem proti t. i. drugorazrednim ekipam

Zatajili v obrambi in napadu Prepelič: Letos smo izgubili toliko tekem proti t. i. drugorazrednim ekipam

15.9.2022

"Žal nam je. Kar koli povedati z vročo glavo nima smisla. Videli smo, kaj se dogaja na prvenstvu, a očitno nismo bili dovolj ozaveščeni in na ustrezni ravni, da bi premagali Poljsko," je po izpadu z EP-ja dejal Klemen Prepelič.

Luka Dončić: Pustil sem na cedilu ekipo in celotno državo

Igral pod injekcijo Luka Dončić: Pustil sem na cedilu ekipo in celotno državo

15.9.2022

V zgolj sedmih minutah in 38 sekundah so slovenski košarkarji po obupnem prvem polčasu v tretji četrtini izničili 19 točk zaostanka, toda Poljakov to ni zmedlo. Tudi potem, ko so v zadnji četrtini zaostajali za pet točk.

Luka Dončić

Citat za prebrat Luka Dončić

15.9.2022

Vem, da nisem igral na svojem nivoju. Moral bi veliko bolje. Pustil sem ekipo na cedilu in celotno državo. Vedno, ko bom zdrav, bom igral za svojo domovino. Upam, da naslednjič na svetovnem prvenstvu, če se bomo tja seveda uvrstili.