SP v nordijskem smučanju – Oberstdorf 2021 - Arhiv

Ema Klinec hoče biti v vsakem skoku popolna

SOS odmev Ema Klinec hoče biti v vsakem skoku popolna

10.3.2021

Ženski skoki so v zadnjem desetletju naredili ogromen korak in preskok, kar preseneča tudi tiste tekmovalke, ki še vedno skačejo. Dare Rupar je njihov nastop v prejšnjem stoletju primerjal s cirkuško atrakcijo, danes pa so nepogrešljivi del SP-jev.

Medalje, ki so se izmuznile, so le dodaten motiv za Peking in Planico

Po Oberstdorfu Medalje, ki so se izmuznile, so le dodaten motiv za Peking in Planico

9.3.2021

Za slovenskimi nordijci je najuspešnejše svetovno prvenstvo do zdaj. Šest medalj je mejnik, ki ga bo težko ponoviti oziroma preseči, v tej sezoni pa jih, čeprav covid-19 še naprej kroji spored, čaka še nekaj izzivov.

Rusi so bili pred desetletjem zadnji, ki so zamajali ustaljeni red

Športni SOS Rusi so bili pred desetletjem zadnji, ki so zamajali ustaljeni red

9.3.2021

Kakovostni krog na ekipnih tekmah v moških smučarskih skokih ni prav širok, zato se sila redko zgodi, da se na oder za zmagovalce prebije katera od reprezentanc, ki ne sodi v običajni 'krog osumljencev'.

Pravljična popotnica proti Pekingu pa Planici

Slavko Jerič Pravljična popotnica proti Pekingu pa Planici

8.3.2021

Slovenski športniki so na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu osvojili kar šest medalj, kar je odlična popotnica za naslednje prvenstvo v Planici ter seveda vmesne olimpijske igre v Pekingu.

Iversen prvak na 50 km po diskvalifikaciji Klaeba

Oberstdorf 2021 Iversen prvak na 50 km po diskvalifikaciji Klaeba

7.3.2021

Na zadnji preizkušnji svetovnega prvenstva nordijcev je bil v kraljevski disciplini - teku na 50 kilometrov - najhitrejši Norvežan Johannes Hoeflot Klaebo, a so ga po zasedanju žirije zaradi oviranja v ciljnem finišu diskvalificirali.

Slovenski orli peti na ekipni tekmi, Nemci prvaki

Oberstdorf 2021 Slovenski orli peti na ekipni tekmi, Nemci prvaki

6.3.2021

Slovenski smučarski skakalci so na ekipni tekmi svetovnega prvenstva v Oberstdorfu osvojili peto mesto. Zmagali so Nemci pred Avstrijci in Poljaki.

Kraft tretjič prvak, Lanišek po izjemnem finalnem skoku peti

Oberstdorf 2021 Kraft tretjič prvak, Lanišek po izjemnem finalnem skoku peti

5.3.2021

Avstrijec Stefan Kraft je v Oberstdorfu postal svetovni prvak na veliki napravi. Slovenci so se v močnem sneženju dobro znašli: Anže Lanišek je bil 5., Cene Prevc 9. in Peter Prevc 16.

Norvežani so se tresli za zlato do samega finiša

Oberstdorf 2021 Norvežani so se tresli za zlato do samega finiša

5.3.2021

Tekači Norveške ostajajo neporaženi v štafeti na svetovnih prvenstvih v tem tisočletju. V Oberstdorfu so sicer po prvi predaji zaostajali skorajda minuto, a so hitro izničili zaostanek in slavili še 15. na zadnjih 16 preizkušnjah v zadnjih 30 letih..

P. Prevc v kvalifikacijah šesti, Lanišek po težavah s hrbtom 17.

Oberstdorf 2021 P. Prevc v kvalifikacijah šesti, Lanišek po težavah s hrbtom 17.

4.3.2021

Kvalifikacije pred tekmo svetovnega prvenstva na veliki skakalnici je v Oberstdorfu dobil Avstrijec Stefan Kraft. Najboljši Slovenec je bil Peter Prevc, ki je zasedel šesto mesto.

Švedinje v štafeti predale krono Norvežankam

Oberstdorf 2021 Švedinje v štafeti predale krono Norvežankam

4.3.2021

Norveške tekačice so na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu osvojile zlato medaljo v štafeti. Tekmo nordijskih kombinatorcev na veliki skakalnici in teku na deset kilometrov je dobil Avstrijec Johannes Lamparter.

Nepozabni in rekordni slovenski uspehi

Športni SOS Nepozabni in rekordni slovenski uspehi

4.3.2021

Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju v Oberstdorfu je nekaj posebnega za slovenski šport, saj so tekmovalci že v samo nekaj dneh poskrbeli, da je to po številu medalj najuspešnejše prvenstvo v zgodovini zimskih športov.

Ob Lanišku in Pavlovčiču na veliki skakalnici še brata Cene in Peter Prevc

Oberstdorf 2021 Ob Lanišku in Pavlovčiču na veliki skakalnici še brata Cene in Peter Prevc

3.3.2021

Na srednem treningu na veliki skakalnici v Oberstdorfu sta si nastop v kvalifikacijah priskakala Cene Prevc in Peter Prevc, brez mesta med četverico Slovencev pa sta ostala Žiga Jelar in Domen Prevc.

Bronasta junakinja:

Oberstdorf 2021 Bronasta junakinja: "Noge so se mi močno tresle na vrhu"

3.3.2021

Po srebru na ekipni tekmi skakalk je Nika Križnar na zgodovinski tekmi na veliki skakalnici osvojila še tako želeno posamično medaljo na SP-ju v Oberstdorfu 2021. A 20-letnica ima že nov velik izziv - ubraniti rumeno majico vodilne v svetovnem pokalu.

Nika Križnar do brona na zgodovinski tekmi za skakalke

Oberstdorf 2021 Nika Križnar do brona na zgodovinski tekmi za skakalke

3.3.2021

Prvo tekmo smučarskih skakalk na veliki skakalnici v zgodovini svetovnih prvenstev je osvojila Norvežanka Maren Lundby pred Japonko Saro Takanaši. Slovenski niz medalj v Oberstdorfu je z bronom nadaljevala vodilna skakalka zime Nika Križnar.

Najboljši skakalec zime Granerud po okužbi predčasno končal SP

Oberstdorf 2021 Najboljši skakalec zime Granerud po okužbi predčasno končal SP

3.3.2021

Norveški skakalec Halvor Egner Granerud, prvi favorit za naslov svetovnega prvaka na veliki skakalnici v Oberstdorfu, je po pozitivnem testu na okužbo z novim koronavirusom že končal nastope na svetovnem prvenstvu.

Na 15 km vsa tri mesta na odru za zmagovalce zasedli Norvežani

Oberstdorf 2021 Na 15 km vsa tri mesta na odru za zmagovalce zasedli Norvežani

3.3.2021

Po šprintu so si Norvežani vse tri medalje svetovnega prvenstva v Oberstdorfu razdelili tudi na 15-km preizkušnji v prosti tehniki. Novi svetovni prvak je postal Hans Christer Holund. Norveški tekači so na SP-jih zdaj osvojili že 60. zlatih kolajn.

Ema Klinec v kvalifikacijah le za izjemno Kramerjevo

Oberstdorf 2021 Ema Klinec v kvalifikacijah le za izjemno Kramerjevo

2.3.2021

Smučarske skakalke so se preselile na veliko skakalnico Schattenberg v Oberstdorfu. Zmagovalka kvalifikacij je Marita Kramer, ki je skočila kar 137,5 metra z nižjega naleta. Ema Klinec je zasedla drugo mesto s 130 metri.

Slovenski orli dihajo lažje,

Oberstdorf 2021 Slovenski orli dihajo lažje, "lakota" po novih kolajnah ostaja

2.3.2021

Slovenski skakalci so že na prvi tekmi svetovnega prvenstva v Oberstdorfu osvojili medaljo, tako da dihajo lažje. Kljub temu pa pred nadaljevanjem prvenstva "lakota" po novih kolajnih ostaja.

Therese Johaug prepričljivo do zlate medalje številka 12

Oberstdorf 2021 Therese Johaug prepričljivo do zlate medalje številka 12

2.3.2021

Norvežanka Therese Johaug je prepričljivo še dvanajstič osvojila naslov svetovne prvakinje v smučarskih tekih. V Oberstdorfu je bila tokrat nepremagljiva tudi na 10 kilometrov v prosti tehniki.

Anamarija Lampič: Ta teden je nor. Telefon mi bo pregorel!

Oberstdorf 2021 Anamarija Lampič: Ta teden je nor. Telefon mi bo pregorel!

1.3.2021

Anamarija Lampič bo v torek na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu lahko sproščeno nastopila v teku na 10 km v prosti tehniki, od Slovenk pa se bo preizkusila še Anja Mandeljc.