Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Ponedeljek, 18. okt. 2021

TV Koper/Capodistria • Pon, 18. okt.

Telegiornale regionale del Friuli Venezia Giulia.

Regionalni dnevnik v italijanskem jeziku za FJK.

Retrospettiva dei servizi di Silvio Odogaso delle passate stagioni.

Retrospektiva prispevke Silvia Odogasa preteklih produkcij.

Tuttoggi Scuola e' la trasmissione che presenta il mondo scolastico in Tv. In primo piano gli Istituti della Comunita' nazionale italiana di Slovenia e croazia, ma non solo. Ogni settimana, il martedi', si rinnova l'appuntamento con un nuovo argomento: dall'attivita' didattica a quella formativa. Con cadenza mensile, all'interno di Tg Scuola Ragazzi, di volta in volta, una scuola presenta il proprio Telegiornale.

Tuttoggi Scuola je TV serija, ki obravnava šolsko problematiko in razkriva življenje za šolskimi klopmi. Poudarek daje predvsem inštitucijam Italijanske narodne skupnosti, tako v Sloveniji kot na Hrvaškem. V posamezni oddaji so predstavljene različne tematike, od didaktičnih do izobraževalnih. Vsak konec meseca se oddaja prelevi v TG Scuola Ragazzi, kjer nastopajo učenci posamezne šole, ki se predstavijo s svojim televizijskim dnevnikom.

Potopisna oddaja, ki prikazuje življenje, kulturo, zgodovino ter običaje in navade oddaljenih regij in pokrajin.

Križevniška ulica o la Via dei Crociati nel centro storico di Lubiana è considerata la più bella e più fotogenica via slovena.
Le opere dell’affermato pittore accademico Mito Gegič esprimono il suo punto di vista sul mondo e pretendono dei cambiamenti.
Recentemente è stata restaurata Villa Zlatica, già dimora del più famoso sindaco di Lubiana Ivan Hribar.
Gli alberi sono un vero e proprio capitale naturale: per altezza, anzianità, rarità o per le loro forme particolari.
Gli angoli nascosti della valle Kamniška Bistrica e il fantastico panorama delle alte vette che la circonda rappresentano un quadro dei più meravigliosi.

Križevniška ulica v starem delu Ljubljane velja za najlepšo in najbolj fotogenično slovensko ulico. Njena zgodovina je preplet številnih zgodb.
Mito Gegič je uveljavljen akademski slikar. Njegova dela odražajo pogled na svet, družbo in kot take zahtevajo spremembe.
V ljubljanski Rožni dolini so obnovili Vilo Zlatico, nekdanji dom najznamenitejšega ljubljanskega župana Ivana Hribarja.
Drevesa lahko veljajo za prave naravne vrednote. Izjemna so lahko zaradi svoje velikosti, starosti, redkosti ali pa nenavadne oblike.
Skriti kotički doline Kamniške Bistrice in pogledi na vrhove gora, ki jo obdajajo, govorijo o veličini narave

Magazine settimanale di attualita' e di approfondimento della redazione giornalistica italiana della Sede Rai per il FVG.

Tedenska aktualna magazinska oddaja,ki jo pipravlja novinarsko uredništvo v italijanskem jeziku Deželnega Sedeža Rai za FJK.

"Reietti" racconta dei rifugiati rom del Kosovo che vivono nel quartiere povero di Veliki Rit a Novi Sad. Le persone non sono ben accette per le loro abitudini e la diversa mentalità. Durante la guerra del Kosovo nel 1999, queste persone sono dovute fuggire dall’Albania a causa della pulizia etnica. Siccome parlano l’albanese e sono di fede musulmana, i serbi li considerano albanesi. I profughi non si aspettavano però che anche in Serbia si sarebbero trovati in pericolo. Ogni volta che c'è un attacco ai serbi in Kosovo, in Serbia corrono grossi rischi. Nel 2004, ad esempio, gli estremisti serbi attaccarono proprio Veliki Rit e si accanirono su di loro demolendo due moschee a Belgrado e a Niš.

»Zavrženi« pripoveduje o romskih beguncih iz Kosova, ki živijo v revni četrti Veliki Rit v Novem Sadu. Domačini jih niso sprejeli zaradi svojih navad in drugačne miselnosti. Med vojno na Kosovu so leta 1999 ti ljudje bili premorani zbežati pred Albanci in etičnim čiščenjem. Srbski sosedi jih smatrajo za Albance, ker govorijo albansko in so muslimanske vere. Begunci si niso predstavljali, da tudi v Srbiji bodo v nevarnosti. Kadar koli se na Kosovu zgodi napad na Srbe, se soočajo z velikimi težavami kot na primer leta 2004, ko so srbski skrajneži napadli Veliki Rit in se znesli nad njimi, v Beogradu in Nišu pa porušili dve mošeji.

Trasmissione che si occupa di cultura, tradizioni, storia, ed eventi legati all'Istria e al territorio che la circonda. In ogni puntata vengono proposti diversi reportage che raccontano storie legate al territorio attraverso le testimonianze dei protagonisti.

Magazinska oddaja o dogodkih in zanimivostih mest na območju Istre in njenih sosednjih pokrajin. Novinarji pripravljajo reportaže o različnih prireditvah, krajih zgodovinskega in arhitekturnega pomena z njihovimi arheološkimi odkritji ter prispevke o znanih osebnostih na področju umetnosti, zgodovine in znanosti.

Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.

18:35
Vreme

Primorska kronika je informativna oddaja, ki ji dajejo značaj aktualnost, verodostojnost in regionalnost. Poročamo o vsem, kar se dogaja na Primorskem, segamo od Pirana pa vse do Bovca. Razvejana dopisniška mreža omogoča, da čutimo utrip krajev, tudi najmanjših. Prav zato lahko življenje v njih slikamo tako prepričljivo in doživeto. Odzivamo se na dnevne dogodke, hkrati pa ves čas razkrivamo in opozarjamo na družbene nepravilnosti. V naši oddaji z veseljem postrežemo tudi z dobrimi novicami, ki lepšajo naš vsakdan in naredijo našo/vašo oddajo skupaj z drugimi vestmi resnično vredno ogleda.

Telegiornale.

Poročila.

Rotocalco sportivo settimanale.

Športna tedenska oddaja

Andrea ha studiato fisioterapia a Milano e a Roma. Ha viaggiato in giro per il mondo e in cima all'Himalaya ha incontrato la propria moglie polacca ed è ritornato a casa in Sicilia. Andrea unisce in maniera innovativa le arance con l'allevamento di maiali siciliani autoctoni. Il giovane siciliano è anche insegnante e ambasciatore della produzione alimentare sostenibile.

Andrea je študiral fizioterapijo v Milanu in Rimu, potoval po svetu in daleč na Himalaji srečal svojo ženo, poljakinjo, ter se vrnil na Sicilijo.
Andrea povezuje pomaranče na inovativen način s prosto rejo avtohtone sicilijanske pasme prašičev. Mladi sicilijanec je tudi učitelj in ambasador trajnostne prehrambene pridelave.

Rubrica di approfondimento sui paesi mediterranei.

Poglobljen pregled na mediteranske države.

Tedenska oddaja o umetnosti in kulturi. Gost oddaje je beneški umetnik Antonio Dei Rossi.

Telegiornale.

Dnevnik.

Dopo i ballottaggi delle amministrative di domenica 17 e lunedì 18 ottobre in Italia chi guiderà città come Roma, Torino e Trieste nel prossimo mandato? Un focus su Trieste e le sfide per la sua amministrazione cittadina per quanto riguarda il nostro ambiente transfrontaliero, il ruolo delle minoranze nazionali e le previsioni economiche per il periodo della tanto attesa ripresa post pandemica. Ospiti in studio e in collegamento esponenti politici e commentatori, con collegamenti in diretta da Trieste per ascoltare le prime dichiarazioni di chi occuperà la poltrona di sindaco per i prossimi cinque anni.

Tedensko informativna oddaja o aktualnih temah z gosti v studju.

Trasmissione di videoclip musicali.

Oddaja z glasbenimi videoposnetki.

V Rojakih tokrat v Bosno in Hercegovino, kjer živi kar 9 slovenskih društev, ki ohranja slovenstvo.
Preostanek oddaje se posvetimo možnostim šolanja v slovenskem jeziku.
Na Gornjem Seniku že leta deluje dvojezična šola Jožefa Košiča, nove generacije so na veselje mnogih, vse bolj številčne. Dobro kaže tudi na Hrvaškem, kjer se slovenščina kot izbirni jezik vse bolj širi med mlade, v teku pa je projekt, ki poskuša dvigniti bralno kulturo.


Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.

Ob svetovnem dnevu kmetic predstavljamo članice Društva kmečkih žena in deklet iz Lenarta v Slovenskih goricah. Sadjarji ne pomnijo tako slabe letine kot je letošnja. Obiskali smo sadjarsko izletniško kmetijo Pr' Matijovc v Podbrezju. Tla na katerih poteka kmetijska proizvodnja ob pravilni oskrbi vežejo ogljik. Tovrstno tematiko v projektu Evropskega inovativnega partnerstva raziskujejo tudi slovenski strokovnjaki.

Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov