Po prvi tretjini (vodstvo z 2:1) je kazalo, da bi Slovenija lahko zrušila najpomembnejšo oviro na poti do obstanka, Belorusijo, a je v drugi tretjini sledil razpad sistema ... Foto: Reuters
Zupančič: Ne moremo se zdaj skriti v luknjo
Muršak: S tako obrambo bi imeli težave tudi v skupini B

Janežič je za Val 202 pripravil naslednjo Športno zgodbo.

Slovenski hokejisti so v drugi tretjini po štirih prejetih golih pokleknili pred Belorusijo. Slovenija na svetovnih prvenstvih Belorusije še ni premagala, dvakrat jo je ustavila v olimpijskih kvalifikacijah. Slovenija bo na igrah v Pjongčangu spet igrala kot edini B-ligaš. A-skupino bo končala v ponedeljek s tekmo proti Franciji.

Na prvenstvu v Parizu ni bilo ne moštvene ne individualne forme. Najboljši je bil Robert Sabolič. Vratar Gašper Krošelj ni bil najbolje ogret. Nosilci igre niso znali in zmogli prevzeti bremena, med drugim Kovačević, Gregorc, Tičar, Urbas, David Rodman in preveč individualni kapetan Muršak.

V garderobi ni nesoglasij, enopartijske vizije pa tudi ne. Brez te v moštvenih športih ne gre. Hierarhija je majava. Zaradi kazni je Jeglič na dveh tekmah soigralce pustil na cedilu, Pance se je poškodoval pred SP-jem. Hudo je manjkal Anže Kopitar, ki ga je reprezentanca, ki mu je tako kot on njej, dala veliko, pogrešala.

Strokovni štab je premalo številčen za A-skupino. Pomočnik je Edo Terglav. Morda bi moral imeti Nik Zupančič vseeno tršo roko, kar je selektor po porazu z Belorusijo tudi priznal: "Dobivamo preveč zadetkov in med pripravami bi mogoče moral biti na tem področju bolj 'zajeban', po domače povedano."

Naši hokejisti za seboj nimajo zelo dobrih sezon. Navidezen trud v A-skupini ni dovolj. Nekaj jih je, ki so igrali v prvi in drugi peterki, a so klubsko sezono končali že v drugi polovici februarja. V garderobi je več sprememb, ni več še nedavno pomembnih vodij Razingarja, Kristana, Marcela Rodmana. Prav tako kot njegov predhodnik na slovenski klopi je tudi Nik Zupančič zmagal v B- skupini, se uvrstil na olimpijske igre in izpadel iz elitne divizije.

Videti je, da slovenskim hokejistom dolga prvenstva niso pisana na kožo. Na južni strani Alp imamo majhen izbor hokejistov, padajoča vodilna tradicionalna kluba, samopromocijsko vodstvo HZS-ja, a se vseeno v športu tudi v takšnih primerih zgodi, da na primer Švica premaga največjo Kanado.

Slovenija je pred tednom dni Švico po zaostanku z 0:4 ujela, a je ni zmogla z igralcem več streti. Za zmago, za dvig samozavesti, kar bi lahko Slovenijo skozi prvenstvo popeljalo po drugih tirnicah ...