Ocena 3.8 od 16 glasov Ocenite to novico!
ZDA
Američani so proti Rusom trikrat zaostajali, a na koncu zmagali. Foto: EPA
Frederik Tiffels
Frederik Tiffels se skupaj s soigralci veseli zmagovitega gola, ki je Nemčijo popeljal v četrtfinale. Foto: EPA

Köln/Pariz - MMC RTV SLO

Hokejisti ZDA so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Kölnu s 5:3 premagali Rusijo, ki je pred tem trikrat povedla.

Dvakrat je zadel Nikita Gusev, a so na drugi strani Američani vselej hitro odgovorili. Z dvema goloma se je izkazal Kevin Hayes, tako da je semafor po dveh tretjinah kazal 3:3.

Odločilni zadetek Andersa Leeja
Odločitev o zmagovalcu je nato padla v 53. minuti, ko je Anders Lee ob izključitvi Jevgenija Kuznecova zadel ob igralcu manj. Rusi so dobro minuto pred koncem iz vrat potegnili vratarja Andreja Vasilevskija, kar je kaznoval Brock Nelson z zadetkom v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 35:19 za Američane.

Nemci kot zadnji v četrtfinale
V torek si je kot zadnja četrtfinalno vstopnico zagotovila Nemčija, ki je v neposrednem dvoboju po kazenskih strelih s 4:3 premagala Latvijo. Nemci so se v rednem delu rešili v podaljšek z golom Felixa Schutza 33 sekund pred koncem. Pri kazenskih strelih je bil nato edini uspešen Frederik Tiffels, ki je v tretji seriji zadel za četrtfinale. Razmerje strelov 41:30 za Nemce.

V preostalih torkovih tekmah zadnjega kroga je Švedska s 4:2 ugnala Slovaško, Belorusija s 4:3 Norveško, Švica s 3:1 Češko, Kanada pa s 5:2 Finsko.