Kolesar leta "V letu premalo dni in v dnevu premalo ur, če bi si sam sestavljal program"

Zlato obdobje slovenskega kolesarstva še kar traja in leto 2023 je spisalo nove nepozabne zgodbe ter postavilo nove mejnike. Tadej Pogačar je bil tretje leto razglašen za kolesarja leta v domovini. "Osebno mnenje: nagrado si nas zasluži več."

Za medalje svetovnega prvenstva na gorskem maratonu

Kolesarstvo Za medalje svetovnega prvenstva na gorskem maratonu

9.11.2023

Mednarodna kolesarska zveza je razkrila traso cestnih dirk elite in kronometrov na svetovnem prvenstvu naslednje leto v Zürichu. Moški bodo morali na 273,9 km dolgi dirki opraviti kar s 4470 višinskimi metri.

Kopecky upravičila vlogo favoritinje in končala dolgo belgijsko sušo

Cestna dirka (Ž) Kopecky upravičila vlogo favoritinje in končala dolgo belgijsko sušo

13.8.2023

Belgijka Lotte Kopecky je postala svetovna prvakinja na cestni kolesarski dirki, drugo mesto je v ciljnem šprintu osvojila Demi Vollering, tretja je bila Danka Cecilie Uttrup Ludwig.

Ura resnice prinesla tudi spoznanje, da je treba končno spočiti telo

Po kronometru Ura resnice prinesla tudi spoznanje, da je treba končno spočiti telo

11.8.2023

"Sem kar razočaran, zdaj bo treba spočiti glavo, a to je bila zagotovo najboljša sezona do zdaj," se Tadej Pogačar ni preveč obremenjeval s podpovprečnim nastopom na kronometru svetovnega prvenstva.

Evenepoel 12 sekund pred Ganno, Pogačar brez prave svežine

SP v Glasgowu Evenepoel 12 sekund pred Ganno, Pogačar brez prave svežine

11.8.2023

Remco Evenepoel je svetovni prvak v kronometru. V Stirlingu je za 12 sekund ugnal Filippa Ganno, tretji pa je bil britanski najstnik Joshua Tarling. Tadej Pogačar je osvojil 22. mesto, zaostal je dobre tri minute, utrujenost po naporni sezoni je očitna.

Eugenia Bujak z 12. mestom izboljšala najboljšo slovensko uvrstitev

SP v kolesarstvu Eugenia Bujak z 12. mestom izboljšala najboljšo slovensko uvrstitev

10.8.2023

Chloe Dygert je v Glasgowu postala svetovna prvakinja v vožnji na čas. Drugič v karieri je Američanka v kronometru oblekla mavrično majico. Eugenia Bujak se je izkazala z 12. mestom, Urška Žigart pa je bila 29.

Pogačar ni v ožjem krogu favoritov za medaljo

Pred kronometrom na SP-ju Pogačar ni v ožjem krogu favoritov za medaljo

10.8.2023

Tadeja Pogačarja na svetovnem kolesarskem prvenstvu na Škotskem čaka v petek 47,8 km dolga vožnja na čas. Prvi kolesar sveta priznava, da mu trasa ni všeč. Glavni cilj je uvrstitev do 10. mesta, ki prinaša dodatnega kolesarja za olimpijske igre.

Švica odnesla zlato v mešani štafeti

SP v kolesarstvu Švica odnesla zlato v mešani štafeti

9.8.2023

Švicarski gorski kolesarji in kolesarke so svetovni prvaki v mešani štafeti. Na svetovnem prvenstvu v Glasgowu so v tesnem obračunu ugnali Francijo in Avstrijo. Slovenske zasedbe ni bilo na startu.

Bujak in Žigart po olimpijsko kvoto

Četrtkov kronometer Bujak in Žigart po olimpijsko kvoto

9.8.2023

Slovenske kolesarke se v Glasgowu pripravljajo na nastope na svetovnem prvenstvu. Najprej jih v četrtek ob 14.40 čaka vožnja na čas, cestna dirka pa bo na sporedu v nedeljo ob 13.00.

Tadej Pogačar − najbolj vsestranski cestni kolesar

Slavko Jerič Tadej Pogačar − najbolj vsestranski cestni kolesar

9.8.2023

Kolesarski spremljevalci že dolgo poznajo moč in univerzalnost Tadeja Pogačarja, a nič ni narobe, če to večkrat ponovimo in poudarimo. Zadnji dve leti je preprosto najbolj univerzalen in najboljši cestni kolesar na svetu.

Švicarji ubranili naslov v mešanem ekipnem kronometru

SP v kolesarstvu Švicarji ubranili naslov v mešanem ekipnem kronometru

8.8.2023

Švicarska kolesarska šesterica v postavi Stefan Küng, Stefan Bisegger, Mauro Schmid ter Elise Chabbey, Nicole Koller in Marlen Reusser je v povsem enaki postavi ubranila naslov svetovnih prvakov v mešanem ekipnem kronometru.

Van der Poelu po padcu pomagal tudi adrenalin

Odmevi Van der Poelu po padcu pomagal tudi adrenalin

7.8.2023

Tadej Pogačar na svetovna prvenstva vedno odhaja z jasno željo, da si (prvič) obleče mavrično majico. V Glasgowu proga res ni bila krojena po njegovem okusu, zato je bron, ki ga je osvojil po maratonskem dirkanju, res vredno zlata.

Trpel kot morda še nikoli, na koncu pa - sprint

Dramatična cestna dirka Trpel kot morda še nikoli, na koncu pa - sprint "živih mrtvecev"

6.8.2023

Izmučen kot že zlepa ne (skoraj se je v cilju zgrudil), a izjemno zadovoljen z bronom. In ponosen, da je v sprintu premagal elitnega sprinterja. Tadej Pogačar ima medaljo SP-ja. Bron! Zadnjih 70 km je bilo eno samo trpljenje. "Bili smo kot živi mrtveci!"

Kolesarji imajo vsaka štiri leta svoje

Športna zgodba Kolesarji imajo vsaka štiri leta svoje "olimpijske igre"

6.8.2023

Svetovna prvenstva v kolesarstvu so bila za Slovence zanimiva tudi takrat, ko naši tekmovalci niso bili med favoriti dobesedno na vsaki dirki. V zadnjih letih pa je to nedvomno eden od viškov pričakovanj ljubiteljev športa pri nas.

Pogačar za pogumno in napadalno dirkanje nagrajen z bronom

Medalja po 22 letih Pogačar za pogumno in napadalno dirkanje nagrajen z bronom

6.8.2023

Tadej Pogačar je bogati zbirki uspehov dodal medaljo na cestni dirki svetovnega prvenstva. V Glasgowu je po 271 km izjemnega boja na izčrpavanje osvojil bron in ponovil uspeh Andreja Hauptmana iz leta 2001. Svetovni prvak je postal Mathieu van der Poel.

Pogačar pred cestno dirko:

SP Pogačar pred cestno dirko: "Bo kar loterija, ni izrazitih favoritov, lahko kdo tudi preseneti"

5.8.2023

Tadej Pogačar se zaveda, da je kot prvi z lestvice enodnevnih dirk Mednarodne kolesarske zveze med favoriti na nedeljski cestni dirki svetovnega prvenstva v Glasgowu.

Monika Hrastnik v spustu enajsta, zmagala Valentina Höll

SP v kolesarstvu Monika Hrastnik v spustu enajsta, zmagala Valentina Höll

5.8.2023

Najboljša slovenska gorska kolesarka v spustu Monika Hrastnik je na svetovnem prvenstvu osvojila 11. mesto, potem ko je bil njen nastop v finalu zaradi padca in odrgnin celo pod vprašajem. Zmagala je Avstrijka Valentina Höll.

Mezgec: Težja je dirka, bolje bo za Tadeja

SP v kolesarstvu Mezgec: Težja je dirka, bolje bo za Tadeja

4.8.2023

V Glasgowu se bodo ta konec tedna kolesarji pomerili za naslov svetovnega prvaka v cestnem dirkanju. Kakšno je stanje pred veliko dirko in v kakšni formi je Tadej Pogačar? Odgovore so podali na novinarski konferenci ...

SP v kolesarstvu Monika Hrastnik s protibolečinskimi sredstvi na sobotni spust, če dobi zeleno luč

4.8.2023

Najboljša slovenska gorska kolesarka v spustu Monika Hrastnik je po padcu na jutranjem treningu vprašljiva za nastop na sobotni tekmi na svetovnem prvenstvu v Glasgowu. Pred dokončno odločitvijo Hrastnik čakajo še zadnji zdravniški pregledi.

Ciklokros križan z mestnim kriterijem v dežju? Mavrični boj na izpadanje.

SP v kolesarstvu Ciklokros križan z mestnim kriterijem v dežju? Mavrični boj na izpadanje.

4.8.2023

Prvo superprvenstvo v kolesarstvu, katerega prvi vrhunec je prav posebna cestna dirka, ki je v Glasgow sredi poletja zvabila vse kolesarske zvezdnike, sposobne osvojiti mavrično majico. Hočeš nočeš je med favoriti tudi Tadej Pogačar.