Miloš Teodosić je bil skupaj z Milenkom Tepićem najboljši srbski strelec. Foto: EPA
Dirk Nowitzki je k zmagi Nemčije nad Izraelom prispeval 25 točk. Foto: EPA
Francoska reprezentanca
Francozi so suvereno odbili napad Latvijcev. Foto: EPA
Šarunas Jasikevičius
Izkušeni 35-letni Šarunas Jasikevičius je bil eden najzaslužnejših za uvodno zmago Litve. Foto: EPA
Prvi vtisi iz Litve

Srbi so tekmo začeli solidno, a so se nato prebudili Italijani, ki so na krilih izvrstnega Danila Galinarija brez težav prihajali do odprtih metov in prvo četrtino dobili z 18:10, a v drugi četrtini je ekipa Dušana Ivkovića pokazala zobe, uprizorila preobrat ter ob polčasu vodila s 35:39.

Skorajšnja vrnitev Italijanov
V drugem polčasu se je prevlada Srbije nadaljevala, razigral pa se je zlasti Miloš Teodosić, ki je s trojko (43:31) italijanskega trenerja Simoneja Pianigianija prisilil v minuto odmora. Srbom je uspevalo vse, kar so si zamislili, luknje v italijanski obrambi pa sta kaznovala predvsem center Nenad Krstić in branilec Milenko Tepić. Ob zaostanku 17 točk je po treh minutah in pol drugega polčasa Panigiani zahteval še drugo minuto odmora, po kateri so se Italijani prebudili in v naslednjih minutah zaostanek znižali na štiri točke (55:51).

Evropski podprvaki gladko do zmage
Toda v zadnji četrtini so Srbi spet pritisnili na plin in z odlično igro v napadu ter trojko Marka Kešlja znova povedli za 13 točk (66:53), italijanska barka se je začela počasi, a vztrajno potapljati. Preveč je bilo zgrešenih metov in napak v napadu, zaradi česar so Srbi iz protinapada dosegali lahke koše. Dve minuti pred koncem je italijanski selektor podpisal kapitulacijo in na klop poklical svoje najboljše košarkarje, Srbi pa so tekmo suvereno pripeljali do konca ter prvenstvo začeli z lepo zmago (80:68).

Poljaki kos španskim orjakom
Poljska reprezentanca, katere selektor je Aleš Pipan, je namučila aktualne evropske prvake Špance, ki so se morali zanesti na odlična brata Gasol (Pau 29 točk, Marc 16 točk) in na nepogrešljivega Juana Carlosa Navarra (23 točk). Preostanek ekipe je namreč zbral le 15 točk, pri Poljakih pa je bil najučinkovitejši Lukasz Koszarek, ki je zbral 19 točk.

Hrvati stežka strli Fince, pomembni vlogi dveh zmajev
Finci so se odlično upirali favorizirani Hrvaški, pri kateri je bil nezaustavljiv Bojan Bogdanović. Na koncu je Mostarčan zbral 27 točk (6 trojk). Tekma je bila ves čas izenačena. Na 76:75 je s trojko Finsko dve minuti pred koncem približal košarkar Uniona Olimpije Sasu Salin, a je na drugi strani odgovoril še en zmaj Damir Markota, ki je bil prav tako uspešen izza črte. Hrvatom je prednost uspelo zadržati do konca. Markota je vpisal 11 točk in sedem skokov, Salin pa je prispeval 13 točk.