Makedonija je imela za zadnji napad 16 sekund. Bo McCalebb, košarkar Siene, je vzel žogo, šel pod koš in odločil tekmo. Foto: EPA
Andrej Kirilenko
Andrej Kirilenko je dosegel 14 točk, član Uniona Olimpije Sasu Salin pa je ostal brez točke. Foto: Reuters

Uvodna tekma četrtkovega sporeda ni bila kakovostna, je bila pa razburljiva do konca. Nikoloz Ckitišvili je na začetku zadnje minute znižal zaostanek Gruzije na 63:61, šestnajst sekund pred koncem pa s prostima metoma izenačil. V zadnjem napadu je odgovornost prevzel Bo McCalebb. V samostojni akciji je vrhunski ameriški košarkar v makedonski reprezentanci zadel in tekmo končal s 27 točkami ob metu iz igre 10/16. Zaradi poškodbe pri Gruziji ni igral prvi zvezdnik Zaza Pačulia.

Makedonci so tako po Franciji postalo drugo moštvo, ki si je že dva kroga pred koncem drugega dela evropskega prvenstva zagotovilo četrtfinale. Kmalu so se jim pridružili še Rusi, ki niso imeli težav s Finsko in so zmagali s 77:60. Večino točk so Rusi dosegli v raketi, prvo trojko so dosegli šele sredi tretje četrtine, kar je bila (ob desetih poskusih) tudi njihova edina trojka.

Skupina F

GRUZIJA - MAKEDONIJA
63:65 (12:13, 14:16, 18:25, 19:11)
Ckitišvili 20, Sanikidze 15, Markoišvili 8; McCalebb 27, Antić in V. Stojanovski po 8.

FINSKA - RUSIJA
60:79 (14:18, 6:15, 18:26, 20:22)
Huff 14; Kirilenko 14.

SLOVENIJA - GRČIJA
60:69 (13:18, 12:19, 21:7, 14:25)
Lakovič 14; Zisis 19.

RUSIJA 3 3 0 +27 6 MAKEDONIJA 3 3 0 +18 6 GRČIJA 3 2 1 +15 5 SLOVENIJA 3 1 2 +2 4 GRUZIJA 3 0 3 -21 3 FINSKA 3 0 3 -41 3