Veliko slavje Makedoncev po koncu tekme. Foto: EPA
Sasu Salin
Košarkar Uniona Olimpije Sasu Salin dobro igra na evropskem prvenstvu. Foto: EPA
Ante Tomić, Nikola Vučević
Dvoboj Anteja Tomića in Nikole Vučevića. Foto: EPA

Ob koncu tretje četrtine je Makedoncem uspelo odigrati delni izid 11:0, po katerem se Grki niso uspeli več vrniti. Pred dvema letoma na Poljskem je bila Grčija boljša kar za 32, na krilih izjemnega naturaliziranega Američana Boja McCalebba pa je Makedoniji uspelo doseči eno največjih zmag v zgodovini reprezentance.
Organizator igre Siene je bil nezaustavljiv s 27 točkami, kapetan reprezentance Pero Antić jih je dodal 12, Todor Gečevski in Gjorgij Čekovski pa vsak po 11. Pri Grčiji je bil najboljši kapetan Antonis Fotsis, ki je zbral 16 točk.

Razpoloženi Finci nadigrali BiH
Finska reprezentanca je dosegla prvo zmago na evropskem prvenstvu v Litvi, potem ko je s kar 92:64 nadigrala Bosno in Hercegovino ter se tako vmešala v boj za uvrstitev v 2. del. Finci so v drugem polčasu dosegli kar 50 točk, Bosna in Hercegovina pa jih je zmogla le 26. Iz minute v minuto so višali prednost. Izjemno so bili razpolženi predvsem v tretji četrtini (34:18). Najboljši strelec Finske je bil s 17 točkami Mikko Koivisto, Petteri Koponen jih je dodal 14. Znova je dobro odigral košarkar Uniona Olimpije Sasu Salin, ki je prispeval devet točk, ujel pa je še sedem odbitih žog. V bosenski vrsti je bil edini razpoloženi košarkar Henry Domercant (25 točk).

Hrvaška na krilih Tomića in Popovića
Hrvaška se je z zmago nad Črno goro (87:81) po točkah izenačila z Makedonijo in Grčijo. Najbolj zaslužna za zmago vrste Jokeja Vrankovića sta bila Ante Tomić in Marko Popović. Dalmatinca sta skupaj dosegla 49 točk.