Erazem Lorbek je bil s 14 točkami najuspešnejši Slovenec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matjaž Smodiš
Matjaž Smodiš je bil v 8. minuti zaradi "nepravilnega prihoda" na parket ob prekršku Jeretina nad Goranom Dragićem izključen skupaj z Vladimirjem Dašićem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miloš Teodosić in Nika Barič
Pred začetkom srečanja sta Miloš Teodosić in Nika Barič prejela priznanji za najkoristnejšega igralca Evrolige v sezoni 2010/11 oziroma za najboljšo mlado igralko leta 2010. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vladimir Dašić
Vladimir Dašić v verbalnem dvoboju z Goranom Dragićem, ki mu "pomaga" Erazem Lorbek. Za Dašića se je malo kasneje srečanje končalo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Slovenija
Slovence v ponedeljek ob 21.00 čaka srečanje s Hrvaško. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Božidar Maljkovič
Selektor Božidar Maljković je preizkušal veliko peterk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić
Zoran Dragić je pri izidu 79:79 zadel tri proste mete. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Duško Savanović
Duško Savanović je bil prvi srbski strelec. Foto: EPA

Kazalo je na lažje delo varovancev Božidarja Maljkovića, ki so sredi tretje četrtine po trojkah Gorana Dragića in Erazma Lorbka povedli s +15 (58:43). A Črnogorci se niso predali. Na krilih Miloša Borisova, ki je dosegel 8 točk zapored, so do odmora zrežirali popoln preobrat (60:61).

Omar Cook je dobri dve minuti pred koncem s prostih metov izenačil na 79:79, nato pa so tehtnico na slovensko stran z delnim izidom 7:0 prevesili Zoran Dragić, Uroš Slokar in Sašo Ožbolt.

Že v 8. minuti se je po prekršku Gorana Jeretina nad Goranom Dragićem zaiskrilo na parketu. Najkrajši konec sta pri tem potegnila Matjaž Smodiš in Vladimir Dašić, ki sta bila izključena. Selektor Maljković tokrat v ekipo ni uvrstil Gorana Jagodnika, Luko Lapornika in Klemena Prepeliča, zato pa je priložnost dobil Luka Rupnik.

Film tekme Slovenija - Črna gora
1. četrtina (19:22):
Maljković začne s postavo Ožbolt, Lakovič, Murić, Slokar in Smodiš. Črnogorci v dobri minuti povedejo s 6:0, prvi slovenski točki pa s prostih metov prispeva Slokar. "Gostje" so močnejši pod košem, kjer blesti robustni Peković, ki v 6. minuti z zabijanjem poviša na 12:6. Smodiš odgovori s prvo trojko na tekmi (9:12). V 8. minuti (izid 11:16) Jeretin grobo udari prodirajočega Gorana Dragića, kar pripelje do iskric in prerivanja na parketu. Smodiš in Dašić sta zaradi "nepravilnega prihoda" na parket izključena. Po prekinitvi Begić s tremi zaporednimi koši izenači na 19:19, nato pa izid četrtine s trojko postavi Cook.

2. četrtina (25:15):
Lakovič s trojko zniža na 22:24, Lorbek pa izenači na 24:24. Priložnost dobi tudi 18-letni Rupnik. Malo kasneje (14. minuta) Lakovič s prostega meta zadene za prvo slovensko vodstvo (25:24). Sledi obdobje raztrgane igre na obeh straneh. Murić z lepim polaganjem poviša na 29:26, tako da gostujoči trener Radonjić vzame minuto odmora. Murić nato zadene še trojko (32:27). Slovenci po petih zaporednih prostih metih Lorbka pridejo do najvišje prednosti na tekmi - 37:30. Slovenija v zadnji minuti povede z 10 točkami prednosti, potem ko Zupan zadene trojko (42:32).

3. četrtina (16:24):
Drugi polčas začnejo G. Dragić, Z. Dragić, Ožbolt, Zupan in Lorbek. Prvi koš doseže Zupan, pri čemer izsili še prosti met (47:37). Slovenci nadaljujejo odlično. Trojki G. Dragića in Lorbka v 24. minuti pomenita vodstvo s 53:41. Radonjić vzame minuto odmora. Po njej je izza črte ponovno uspešen G. Dragić (56:43), Begić pa nato še zabije za +15 (58:43). A Črnogorci vrnejo udarec. Z delnim izidom 12:0, pri čemer 8 točk zapored doseže Borisov, se v 28. minuti približajo le na -3 (58:55). Slovensko strelsko sušo prekine Z. Dragić (60:55). Peković z dvema košema zniža na 60:59, Mihailović pa s prostima metoma poskrbi za popoln preobrat - 60:61.

4. četrtina (26:18):
Udrih doseže prvi koš v tem delu (62:61), G. Dragić pa s srečno trojko - žoga se je odbijala po obroču - poviša na 65:61. Po trojki Murića in košu Udriha semafor v 34. minuti kaže 73:66. Črnogorci ne popuščajo - Peković dobro minuto kasneje zniža le na koš razlike (73:71). Tesno srečanje se nadaljuje in Cook natanko dve minuti in pol pred koncem izenači na 79:79. Novo slovensko vodstvo prinese Z. Dragić s tremi prostimi meti (82:79). Po zabijanju Slokarja je minuto pred koncem +5 (84:79), zgrešeni trojki Cooka in Borisova pa tehtnico prevesita na slovensko stran. Zmago s prostima metoma 19 sekund pred zadnjo sireno potrdi Ožbolt.

Makedonci nudili dober odpor Srbov
V prvi nedeljski tekmi je Srbija z 81:73 premagala Makedonijo. Srbija je bolje začela srečanje in po prvi četrtini vodila z 29:18. Makedonci so nato po seriji trojk, ki so jih v prvem polčasu metali kar 9/14, do glavnega odmora preobrnili izid (46:47). Odločitev o zmagovalcu je padla sredi zadnje četrtine, ko je Srbom pri izidu 69:66 uspel delni izid 12:4, s katerim so si priigrali dovolj visoko prednost za mirno končnico. Pri zmagovalcih je bil z 18 točkami najboljši Duško Savanović. Enako učinkovit je bil na drugi strani Darko Sokolov.