Robert Lewandowski je potrdil zmago Bayerna iz najstrožje kazni. Foto: Reuters
James Rodriguez je dosegel vodilni zadetek, priigral je enajstmetrovko, zgrešil pa je tudi prazna vrata. Foto: Reuters
Christian Pulišić je priigral točko Borussii, ki je tekmo končala le z deseterico. Foto: Reuters

33-letni trener Domenico Tedesco je bil v lanski sezoni junak. Schalke je popeljal v Ligo prvakov, kjer je v torek remiziral s Portom (1:1). V prvenstvu so modri izgubili vse tekme in Bavarci so prišli na Veltins Areno ob najbolj neugodnem trenutku.
Samozavestni serijski nemški prvaki so pritisnili od prve minute in povedli v 8. minuti. Joshua Kimmich je podal iz kota, James Rodriguez pa je z glavo poslal žogo v mrežo iz bližine. Sebastian Rudy, ki je avgusta iz Münchna prišel v Gelsenkirchen, je popolnoma pozabil na Kolumbijca, ki zares ne slovi po zadetkih z glavo.
James zadel z glavo
V 25. minuti se je James znašel sam pred vratarjem Ralfom Fährmannom, ki je sijajno posredoval. Po pol ure igre je David Alaba s prostega strela s 30 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo in stresel prečko. Gostitelji so šele ob koncu polčasa malce lažje zadihali, a Manuel Neuer (znova je prejel žvižge že na ogrevanju, saj mu navijači Schalkeja niso oprostili prestopa k Bayernu poleti 2011) ni imel dela.
Lewandowski potrdil zmago z bele točke
V 50. minuti je Franck Ribery prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer je James zgrešil prazna vrata! Iz bližine je potisnil žogo mimo vratnice in si pokril obraz z rokama. Kazen bi lahko prišla tri minute zatem, vendar napadalec Breel Embolo ni bil natančen. V 64. minuti je Kolumbijec kronal zelo dobro igro, ko je prodrl v kazenski prostor, Alessandro Schöpf pa ga je podrl. Z bele točke je Robert Lewandowski zadel z desno nogo, čeprav je bil Fährmann zelo blizu.
Pri zaostanku z 0:2 je Tedesco v igro poslal Amineja Harita, Franco Di Santo pa je zapustil zelenico. Usedel se je na klop in besnel, nikakor se ni mogel umiriti, izrekel je nekaj sočnih besed proti Tedescu. Niko Kovač je bil seveda precej bolj zadovoljen, vstopili so Sandro Wagner, Serge Gnabry in Renato Sanches, ki je blestel na uvodni tekmi Lige prvakov v sredo v Lizboni. Zadnjo priložnost na srečanju je imel Alaba, ki je še enkrat sijajno izvedel prosti strel s 25 metrov, vendar se je s parado izkazal Fährmann.
Kovač ima sladke težave
"Vso tekmo smo bili boljši, zares sem zadovoljen. Lahko bi dosegli še kakšen gol več. Še največja težava je, da številni odlični igralci sedijo na klopi. Na srečo je zdaj na sporedu veliko tekem in priložnost bo tudi za rezerviste. Že naslednji teden sta na sporedu dve tekmi Bundeslige," je bil vesel Kovač.
"Jezen sem, ker smo prejeli že toliko zadetkov iz prekinitev. Zavedali smo se, da ima Bayern visoke igralce, na Jamesa pa smo pozabili. Štart v sezono smo si predstavljali popolnoma drugače. Zaslužili smo si kakšno točko," je dodal Tedesco.
Dortmundčani z igralcem manj do točke
Hoffenheim in dortmundska Borussia sta se razšla z remijem (1:1). Precej zadovoljnejši so lahko gostje, ki so zadnje četrt ure igrali z igralcem manj. Rdeči karton je prejel branilec Abdou Diallo. Brazilec Joelinton je minuto pred odmorom z natančnim strelom z levo nogo kronal zelo dobro igro gostiteljev.
V zadnje četrt ure je imel Hoffenheim igralca več, vendar se je osredotočil le na branjenje prednosti. Šest minut pred koncem so črno-rumeni izenačili. Po izjemnem prodoru Marca Reusa je bil na pravem mestu Christian Pulišić, ki je s petih metrov zabil žogo pod prečko. Američan je najboljši igralec Borussie v letošnji sezoni, odločil je že torkovo tekmo Lige prvakov v Bruggeju (0:1).