Dejan Mezga je dvakrat premagal Amela Mujčinovića. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vito Plut
Vito Plut je s šestimi zadetki trenutno najboljši strelec lige, a v Velenju ni zadel. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Domžale
Domžale so dosegle četrto letošnjo zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

S tem so si pripravili lepo popotnico za četrtkovo tekmo v Evropski ligi v Bruggeju. Rudar je v sodnikovem podaljšku z 1:0 premagal Hit Gorico, Domžale pa so se z zmago 2:1 nad Nafto znova (začasno) povzpele na drugo mesto.
Dva zadetka Mezge
Vijoličasti so prepričljivo opravili s Celjani, njihova zmaga pa bi lahko bila še višja. V 6. minuti je sicer goste v nepričakovano vodstvo popeljal Iztok Močivnik. Po spodrsljaju Aleša Mejača, ki je želel žogo podati nazaj do Jasmina Handanovića, je ta prišla do Romana Bezjaka, Močivnik pa jo je spravil v mrežo.
V 22. minuti je z 12 metrov izenačil Dejan Mezga, tri minute pozneje pa je za novo veselje domačih navijačev poskrbel Arghus z glavo. Toda hitro je znova izid poravnal Bezjak po podaji Močivnika.

V drugem polčasu so se Celjani odločili za obrambno taktiko, ki pa je bila zanje pogubna. Prejeli so še tri zadetke. V polno so merili Dalibor Volaš, s 25 metrov Mezga in v zadnji minuti še Aleš Mertelj.

Plut dvakrat blizu
Velenjčani so prekinili niz štirih zmag Novogoričanov in po treh tekmah brez popolnega izkupička le vpisali na svoj račun nove tri točke.

V prvem polčasu so bili gostje boljši tekmec, še posebej nevaren je bil najboljši strelec lige Vito Plut. V 34. minuti je že preigral domačega vratarja Bobana Savića, vendar nato sprožil mimo leve vratnice, v podaljšku prvega polčasa pa je za malo zgrešil še z glavo. Savić je na začetku tekme dvakrat pravočasno stekel iz vrat in preprečil zadetek razpoloženemu Vicenteju. Svoje priložnosti so nizali tudi knapi, a je bil vselej na pravem mestu Vasja Simčič.

V drugem polčasu so gledalci spremljali uspavanko. Več od igre so imeli gostitelji in v 91. minuti le zatresli mrežo. Po lepi in natančni podaji novinca v dresu Rudarja Leona Črnčiča je rezervist Matej Podlogar žogo poslal pod prečko.
Zadnikar dvakratni strelec v Domžalah
Znova oslabljeni Domžalčani (priložnost za debi sta dobila 16-letni Rudi Požeg Vancaš in Uroš Korun) so proti Nafti povedli v 14. minuti. Dejan Zadnikar je po odbiti žogi z 18 metrov zadel zgornji levi kot gostujočih vrat. Pozneje je imel priložnost še Damir Pekić, a je osamljen z 10 metrov z glavo streljal mimo desne vratnice. Do konca polčasa je bila nevarnejša Nafta, toda ni ji uspelo izenačiti.

V 49. minuti je Zadnikar izkoristil nesporazum vratarja Darke Prše in Stjepana Cabana ter odbito žogo iz bližine poslal v prazno mrežo za 2:0. Prekmurci so častni zadetek dosegli 15 minut pozneje. Po podaji Joaa Gabriela da Silve iz kota je z glavo povsem neoviran zadel Saša Levačič. Do konca tekme je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, a je ostalo pri 2:1.

8. krog:
RUDAR - HIT GORICA 1:0 (0:0)
1.400; Podlogar 91.
Rudar: Savić, Mujaković (66./Črnčič), Jeseničnik, Rošer (62./ Žinko), Trifković, Majcen (74./Podlogar), Rotman, Berko, Bratanović, Tolimir, Stojnić.

Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Vicente, Galešić, Plut (78./K. Jogan), N. Mevlja, M. Mevlja (84./Rakušček), Širok, A. Jogan, Žigon (64./Arčon).

MARIBOR - CM CELJE 5:2 (2:2)
1.700; Mezga 22., 81., Arghus 25., Volaš 66., Mertelj 90.; Močivnik 6., Bezjak 29.
Maribor: Handanović, Mejač (56./Milec), Arghus, Rajčević, Viler, Mertelj, Lesjak (55./Berić), Cvijanović, Mezga, Volaš, Tavares (85./Filipović).
CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Bezjak (74./Marijan), Kapić (46./Krljanović), Močivnik (74./Đaković), Radulović, Pavlović, Gobec, Firer, Medved.

DOMŽALE - NAFTA 2:1 (1:0)
300; Zadnikar 13., 49.; Levačič 64.
Domžale: Vidmar, Teinović, Pekić, Zadnikar (76./Osmanaj), Požeg Vancaš (56./Kovjenić), Zatkovič, Smukavec, Korun, Vrhunc (90./Želko), Balkovec, Elsner.
Nafta: Prša, Matjašec, Zelko (80./Jerebic), Sreš (68./Raduha), Tomažič Šeruga, Da Silva, Polareczki (57./Jovanović), Korošec, Levačič, Caban, Vaš.

Nedelja ob 15.00:
MURA 05 - OLIMPIJA

Ob 16.00:
TRIGLAV - LUKA KOPER
MARIBOR 8 6 1 1 20:9 19 DOMŽALE 8 4 3 1 11:6 15 OLIMPIJA 7 4 2 1 12:8 14 HIT GORICA 8 4 1 3 14:7 13 RUDAR 8 3 2 3 13:11 11 TRIGLAV 7 3 0 4 5:14 9 CM CELJE 8 2 2 4 12:14 8 NAFTA 8 1 3 4 8:10 6 MURA 05 7 1 2 4 3:12 5 LUKA KOPER 7 0 4 3 3:10 4