Drugega zadetka Green Baya se je najbolj veselil Evan Dietrich Smith (št. 62), nad katerim je bil le nekaj trenutkov predtem storjen grob prekršek. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Aaron Rodgers (Green Bay) je imel skromni prvi polčas, v drugem pa je spet delil svoje kirurško natančne podaje. Foto: Reuters
DeMarco Murray
DeMarco Murray je na prvih 11 tekmah zbral kar 834 jardov, s čimer je daleč najboljši med novinci v klubski zgodovini Dallasa. Za njim so tako Tony Dorsett (leta 1977 659 jardov), Emmitt Smirh (leta 1990 522 jardov) in Marion Barber (leta 2005 380 jardov). Foto: Reuters
Johh, Jim in Jack Harbaugh
Pred tekmo so se srečali Johh, Jim in Jack Harbaugh. Tudi zadnji se je ukvarjal s trenerskim poslom. Foto: Reuters
Enrique Iglesias
V Dallasu je ob polčasu zapel tudi Enrique Iglesias. Foto: Reuters
Američani se zahvaljujejo

To, kar božični dan pomeni za Ligo NBA in kar novoletni dan pomeni za Ligo NHL, pomeni zahvalni dan za Ligo NFL. Američani ta praznik slavijo četrti četrtek v novembru, ko so na sporedu tudi tekme v najmočnejši ligi ameriškega nogometa. Od leta 1970 sta na sporedu vedno po dve tekmi, ki sta ju gostila Dallas in Detroit, vodstvo lige pa je leta 2006 dodalo še tretjo tekmo.

V videonovici na desni strani lahko pogledate prispevek Eda Žitnika o pomenu zahvalnega dne v ZDA.

Prvič v zgodovini sezono začeli z 11-0
Detroit je bil zadnja leta med slabšimi ekipami v ligi, letos pa igra kot prerojen in je v igri za uvrstitev v končnico. Levi so v 12. tednu gostili divizijskega tekmeca Green Bay in izgubili s 27:15. Packersi so tako prvič v bogati klubski zgodovini sezono začeli z razmerjem zmag 11-0. Če upoštevamo še konec lanske sezone, pa so niz zmag podaljšali že na 17, kar je prav tako nov klubski rekord.

Packersi kaznovali vse napake Levov
Lionsi so v prvem polčasu povsem ustavili napad Packersov, saj so ti zmogli komaj dobrih 80 jardov, domači napad pa 216, a ob polčasu je bilo vseeno 7:0 za goste. Domači podajalec Matthew Stafford je ob koncu prvega polčasa vrgel prvo od treh prestreženih podaj, Aaron Rodgers pa je nato s treh jardov našel Grega Jenningsa.

Nespameten prekršek Suha
Vse je bilo odločeno v tretji četrtini, ko je Rodgers izpeljal odličen uvodni napad, ki pa se je končal tik pred končno cono, ko so Packersi zapravili tretji poskus. A neumen prekršek domačega branilca Ndamukonga Suha, ki je z roko na tleh potlačil Evana Dietricha Smitha in ga nato še pohodil, je Packersem dal nove tri poskuse, drugi zadetek na tekmi je dosegel John Kuhn. Suh je bil ob akciji tudi izključen zaradi nešportnega vedenja. Igra Detroita je nato povsem razpadla, saj je Stafford kmalu zatem vrgel novo prestreženo podajo, Packersi pa so potrebovali le eno akcijo za nov zadetek - Rodgers je s 65 jardov našel Jamesa Jonesa in tekma je bila odločena. Gostitelji so vse točke dosegli v zadnji četrtini.

Kavboji spet dobili tekmo živcev
Dallas je težje od pričakovanj premagal Miami z 20:19. Ob izteku časa je Dan Bailey zadel prosti strel, dolg 28 jardov, in s tem podaljšal niz zmag na štiri. Ob vse večjih težavah NY Giantsov so Kavboji vse bližje uvrstitvi v končnico. Tony Romo je podal za dva zadetka, oba je dosegel Laurent Robinson. Dallas je letos dobil že četrto tekmo, v kateri je Bailey odločilni prosti strel dosegel v zadnjih dveh minutah ali podaljšku.

Prvi bratski dvoboj pripadel Johnu Harboughu
Dan zahvale je predvsem družinski praznik in prav na ta dan sta se prvič v zgodovini Lige NFL med seboj pomerila brata na različnih trenerskih klopeh. Baltimore je v izjemno obrambni igri premagal San Francisco s 16:6. Dvoboj bratov Harbough je tako pripadel starejšemu Johnu. Ravensi so izenačili klubski rekord po številu "sackov" - gostujočega podajalca so podrli kar devetkrat. Jim Harbough in njegovi 49-ersi v svoji konferenci še vedno zasedajo drugo mesto.

Liga NFL, 12. teden:
DETROIT - GREEN BAY 15:27
Podaje: Stafford 276 (TD, 3 INT); Rodgers 307 (2 TD).
Tek: Morris 39, Williams 19 (TD); Grant 20.
Ujete podaje: Morris 81; Jones 94 (TD).
Prosti streli: Hanson (47); Crosby 35, 32.

DALLAS - MIAMI 20:19
Podaje: Romo 226 (2 TD, 2 INT); Moore 288 (TD).
Tek: Murray 87; Bush 61.
Ujete podaje: Robinson 79 (2 TD); Marshall 103 (TD).
Prosti streli: Bailey 32, 28; Graham 26, (47), 28, 27, 23.

BALTIMORE - SAN FRANCISCO 16:6
Podaje: Flacco 161 (TD); Smith 140 (INT).
Tek: Rice 59; Gore 39.
Ujete podaje: Boldin 63, Pitta 19 (TD); Crabtree 54.
Prosti streli: Cundiff 39, 23, 39; Akers 45, 52.