Vratar Rok Zaponšek je bil z devetimi obrambami svetla točka Celjanov proti Madžarom. Foto: www.alesfevzer.com

Celjska ekipa je doživela sedmi poraz v skupini B, četrtega na domačem igrišču. Pred obračunom z evropskim velikanom iz Veszprema je v dvorani Zlatorog izgubila proti Portu, Montpellieru in Barceloni, v gosteh pa proti GOG Gudmeju, Magdeburgu in Wisli iz Plocka.

Pri pivovarjih je bil na sredni tekmi najučinkovitejši Tim Cokan s sedmimi goli, Mai Marguč in Mitja Janc sta prispevala po pet zadetkov.

Začetek v znamenju obramb

Pri Veszpremu je izstopal Hugo Descat, ki je bil z osmimi goli tudi prvi strelec tekme. Soigralci so ga izdatno podprli, zmaga pa ni bila vprašljiva niti za trenutek, navkljub začetnim dobrim obrambam celjskega vratarja Roka Zaponška, ki je na koncu zbral devet obramb.

Uvodne minute so minile v obojestransko raztrgani igri, izkazala pa sta se oba vratarja – Zaponšek na domači in Španec Rodrigo Corrales na gostujoči strani. Prvi gol je padel šele v tretji minuti, nato pa je na igrišču zagospodarila mednarodna pisana zasedba iz Veszprema, ki je v mesto grofov pripotovala le z dvema madžarskima rokometašema. Pri gostih že dolgo igra tudi otrok Celja Gašper Marguč, ki je tokrat dosegel tri gole.

Mlada celjska zasedba je občutila igro proti favoritom skupine, ki ne skrivajo naskoka na zmago v Ligi prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

V drugem delu prišli na -4

Celjani so kljub nekaterim bravuroznim obrambam Zaponška že po petnajstih minutah igre zaostali za pet golov (5:10). V nadaljevanju so bili le na trenutke enakovredni v tem obdobju sezone eni najbolj vročih ekip na stari celini.

Slovenski prvaki so na začetku drugega polčasa bolje kljubovali Veszpremu. V 38. minuti so pivovarji zaostajali zgolj štiri gole (22:26), nato pa doživeli mrk, kar so izkušeni gostje izkoristili in jim v 41. minuti ušli na devet golov (22:31), vodili tudi za +10, na koncu so malce le stopili s plina.

Preveč spoštovanja do tekmecev

Celje Pivovarna Laško se bo že v naslednjem krogu znova pomerilo z Veszpremom, saj jih 23. novembra čaka gostovanje na Madžarskem.

"Nisem zadovoljen s predstavo mojih varovancev. Preveč so spoštovali tekmeca in igrali v krču, res pa je, da so na nasprotni strani imeli trenutno najboljšo ekipo na evropskih tleh in glavno pretendentko za nastop na zaključnem turnirju v Kölnu. Že čez nekaj dni nad čaka tekma ligaška tekma s Škofjeločani, nato pa nova zahtevna mednarodna tekma v Veszpremu. Na naslednji tekmi lige prvakov se bomo skušali pokazati v čim boljši luči, glavni cilj v tej sezoni pa je državno prvenstvo," je po porazu dejal trener Alem Toskić.

Madžarski rdeči zid previsok za rokometaše Celja

SKUPINA B, 7. krog:

CELJE PIVOVARNA LAŠKO – VESZPREM
33:40 (17:22)
3722 gledalcev

Ker je Celje najbližje gostovanje v skupinskem delu Lige prvakov, ne preseneča bučna podpora navijačev iz 330 km oddaljenega Veszprema. Foto: www.alesfevzer.com

Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić 1, Marguč 5, Mazej 2, Krečič, Cokan 7 (5), Ćirović 1, Antonijević 3, Marić 2, Ivanković, Janc 5, Gregorič 1, Milićević 4, Kačičnik 1, Žabić 1.

Veszprem: Biosca, Corrales, Fathy Omar, Descat 8 (4), Sandell 4, Nilsson 2, Elisson 3, Ligetvari 2, Marguč 3, Remilli 4, Nagy, Mahe 2, Pechmalbec 2, Casado 2, Fabregas 5, Kosorotov 5.

Sedemmetrovke: 5/5; 4/4.
Izključitve: 8; 2 minuti.

MONTPELLIER – PORTO 35:24

WISLA PLOCK - BARCELONA 25:28

MAGDEBURG - GOG GUDME 35:27