Slovenski prvaki so gostili najranljivejšega tekmeca v skupini B. V izenačenem prvem polčasu so prvič povedli v 8. minuti po golu Gregorja Krečiča (4:3), a nato zaigrali nekoliko medlo, kar so gostje, ki imajo v svojih vrstah tri nekdanje igralce celjskega moštva – slovenskega reprezentanta Miho Zarabca, Hrvata Mirka Alilovića in Bošnjaka Mirsada Terzića – izkoristili in jim na polovici polčasa ušli za dva gola (6:8).

Varovanci Alema Toskića so se hitro pobrali in v 17. minuti po zadetku Mitje Janca izenačili na 9:9. Večji del prvega polčasa so bili povsem enakovredni poljskim podprvakom, na odmor pa so se odpravili s primanjkljajem dveh zadetkov (13:15).

Grofi so v uvodnih minutah drugega polčasa igrali zmedeno. V 34. minuti so prvič na dvoboju zaostali za tri gole (14:17), štiri minute pozneje pa za štiri (17:21). Toskićeva minuta odmora v 42. minuti sprva ni predramila njegovega moštva, igralci poljske ekipe so jim minuto zatem ušli za pet zadetkov (18:23).

Celjani so se v zadnjih 15 minutah trudili po najboljših močeh, po delnem izidu 3:0 so se jim v 46. minuti z zadetkom Tima Cokana približali na dva gola (21:23).

V 50. minuti je njihov zaostanek še naprej znašal dva zadetka (23:25), preobrata pa niso uprizorili. Poljaki so jih v prelomnih trenutkih dvoboja držali na varni razdalji treh do petih golov, na koncu so tudi osvojili dvorano Zlatorog in Celjane drugič v sezoni premagali z izidom 30:25.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Mitja Janc z osmimi zadetki, Ante Ivanković jih je dosegel šest.

Celjska zasedba se bo prihodnji četrtek v gosteh pomerila z Barcelono.