Slovenski prvaki so še osmič klonili med evropsko elito, drugič v tednu dni pa proti madžarskemu velikanu, ki je bil v Celju boljši s 40:33. Gostje so bili le v uvodu tekme enakovreden tekmec. Po izidu 4:4 je domača zasedba naredila delni izid 3:0. V 21. minuti je zaostanek že narasel na sedem golov (10:17), tolikšen primanjkljaj je znašal tudi na polovici tekme (15:22).

Varovanci Alema Toskića tudi v drugem polčasu tekme v Veszpremu, kjer sta pravico delili francoski dvojčici Charlotte in Julie Bonaventura, niso bili kos trenutno enim najbolj vročih ekip na stari celini. Hitro so zaostali za deset golov (16:26 in 17:27), kljub nekaterim dobrim obdobjem Celjanov, ki so v 41. minuti skorajda prepolovili primanjkljaj v zadetkih (21:27), v nobenem elementu igre niso bili kos gostiteljem.

Najvišji zaostanek gostov je znašal 12 golov v 55. minuti (27:39), po porazu proti Veszpremu pa imajo zdaj na voljo teden dni časa za temeljito pripravo na najbolj "primerljive" tekmece v skupini B iz poljskega Plocka, ki prihajajo v Zlatorog.

V celjski ekipi je bil tokrat najbolj učinkovit Mitja Janc z desetimi goli. Grega Krečič je dosegel pet, Ante Ivanković in Stefan Žabić pa po štiri zadetke. Prvi strelec Veszprema je bil slovenski reprezentant Gašper Marguč s šestimi goli.