Mitja Janc je bil s 4 goli (iz 7 strelov) prvi strelec Celja na gostovanju pri Montpellieru. Foto: www.alesfevzer.com

Na začetku tekme v Montpellieru so Celjani štirikrat povedli za en gol, nazadnje pa so izid izenačili na 8:8 v 12. minuti tekme z golom Nika Čirovića.

Zatem so dvakratni evropski prvaki (2003 in 2018) stopili na plin in na krilih zadetkov dvojca Marko Panić – Alexis Berthier dobili prvi polčas s 17:12. Razbranil se je vratar Remi Desbonnet (13 obramb iz 32 strelov) in varovanci Alema Toskića so doživeli devetminutni strelski mrk.

Ob koncu Montpellier stopil s plina

V nadaljevanju se je prednost Francozov samo še povečevala in sredi drugega polčasa narasla na +10 (28:18), nakar so se gostitelji bolj posvetili privlačnim akcijam in ponudili priložnost vsem rezervistom.

Prvi strelec tekme je bil s šestimi goli Valentin Porte, medtem ko sta Arthur Lenne in Panić izkoristila vse štiri strele. Slovenec v vrstah Montpelliera Staš Skube je dosegel dva zadetka. Pri pivovarjih je bil s štirimi goli prvi strelec Mitja Janc, ki je dvakrat zadel iz 7-m. Prvi celjski vratar Rok Zaponšek je zbral 10 obramb iz 35 strelov, priložnost je dobro izkoristil Gal Gaberšek s 4 obrambami iz 10 strelov.