Takoj po začetku torkove kvalifikacijske tekme za svetovno prvenstvo se je nad Tirano raztrgalo nebo. Med odmorom so albanski prostovoljci takole poskusili izboljšati igralno površino za drugi polčas. Foto: MMC RTV SLO/EPA

Ne bežim od odgovornosti ter neugodnih vprašanj in kritik, ki jih je kar nekaj. Začela so se že ob mojem nastopu. Pretirano nimam kaj povedati v svoj bran in se tega popolnoma zavedam. Je pa res, da zdaj kritik ne berem več toliko. Nekatere so škodoželjne, zelo veliko je primitivnih, doživljal sem jih tudi na ulici. Moram pa sprejeti vse. Naš položaj ni tak, da bi nam pisali hvalospeve, daleč od tega.

Slaviša Stojanović
Armando Sadiku in Aleksander Radosavljević
Slovenski nogometaši so šli v Tirano po nove tri točke, a so 'preorano' in razmočeno zelenico v albanski prestolnici zapustili sklonjenih glav. Foto: EPA

Na vsak način je to manj, kot smo pričakovali, ampak zdaj je prehitro za kakšne bolj poglobljene analize. Do marca imamo dovolj časa, da se stvari umirijo in da razmislimo, kako in kaj.

Aleksander Čeferin
Selektor slovenske izbrane vrste Slaviša Stojanović se je po treh porazih na štirih kvalifikacijskih tekmah znašel pod plazom kritik. Foto: MMC RTV SLO

Nismo vajeni takšnega igrišča. To sploh ni bilo igrišče. Ni se dalo igrati. Imeli smo nekaj priložnosti, tako kot oni. Oni so zabili, mi ne, zato so zmagali. Ni še vse izgubljeno, ampak je blizu tega. Tri točke s štirih tekem so definitivno premalo.

Mišo Brečko
Mišo Brečko
Mišo Brečko poudarja, da ni še vse izgubljeno. Foto: MMC RTV SLO

Tako slabe slovenske nogometne reprezentance nisem videl že dolgo. Igrišče je bilo resda nemogoče, a je bilo nemogoče za obe ekipi. Ampak v celi tekmi si niso priigrali praktično nobene priložnosti za gol.

Slovenci poraženi iz Albanije

Slovenci kvalifikacij niso začeli najbolje, saj so na štirih tekmah kar trikrat okusili grenkobo poraza, premagali so zgolj Ciper (2:1). Sanje o udeležbi svetovnega prvenstva v Braziliji postajajo vse bolj oddaljene, po mnenju mnogih navijačev pa se trenutna igra slovenske reprezentance vse bolj oddaljuje od tiste, ki je prinesla nastop na mundialu v Južni Afriki.

Že pred tekmo je bilo jasno, da v upoštev pride le zmaga, MMC-jev novinar Matej Rijavec je pravilno napovedal, koliko golov bo potrebnih za vse tri točke.

Imel je prav, z dvema goloma bi Slovenija vknjižila nove tri točke, ki pa so ostale v Albaniji. Srečanje se je odigralo na stadionu Kemala Stafe, ki so ga začeli graditi avgusta 1939, odprli so ga 7. oktobra 1946. Stadion sprejme nekaj manj kot 20 tisoč gledalcev, kar pa slovenske nogometne javnosti ni navdušilo. Precej dotrajan stadion je bil na Twitterju tarča posmeha, a vse skupaj se lahko v prihodnosti spremeni. Albanci namreč načrtujejo prenovo stadiona, ki naj bi nekoč lahko gostil celo finale Lige prvakov.

Sredi prvega polčasa se je iz albanske prestolnice oglasil tudi NZS-jev predstavnik za odnose z javnostjo Matjaž Krajnik, ki zaradi pomanjkljive infrastrukture ni vedel, katera minuta srečanja poteka.

Kmalu po začetku tekme se je odprlo nebo, nad stadionom se je razbesnela nevihta, ki je že tako načeto igralno površino spremenila v 'njivo'. Razmere še zdaleč niso bile idealne za nogometno igro, v Varšavi so, denimo, ob podobnih razmerah tekmo med Poljsko in Anglijo preložili s torka na sredo.

Do trenutka odločitve je prišlo v 36. minuti, ko je z glavo zadel Odise Roshi, napadalec nemškega drugoligaša FSV Frankfurt. Iz skoka ob Bojanu Jokiću je dobro meril s približno desetih metrov po podaji Emiliana Vile z leve strani. Twitter se je spremenil v pekel.

Naslednjo kvalifikacijsko tekmo bodo Slovenci odigrali prihodnje leto - 22. marca doma gostijo Islandce, 7. junija pa bodo odigrali povratno srečanje. Možnosti za uvrstitev na mundial v Braziliji sicer še obstajajo, a so zelo majhne. Stojanovićevi izbranci bi morali na naslednjih tekmah začeti zmagoviti niz, kar pa je lažje reči kot storiti. Nekateri so prepričani, da je čas za spremembo, marsikdo pa že pogleduje proti kvalifikacijam za evropsko prvenstvo leta 2016.