Smučanje prostega sloga - Arhiv

Fanny Smith do bronaste medalje po pritožbi

OI 2022 Fanny Smith do bronaste medalje po pritožbi

26.2.2022

Švicarska smučarka prostega sloga Fanny Smith bo dobila bronasto medaljo za svoj nastop na olimpijskih igrah v Pekingu v smučarskem krosu.

Dvojno švicarsko slavje v smučarskem krosu; bron v krlingu Kanadi

14. dan iger Dvojno švicarsko slavje v smučarskem krosu; bron v krlingu Kanadi

17.2.2022

Ryan Regez je postal olimpijski prvak v smučarskem krosu, prevlado Švice je dopolnil srebrni Alex Fiva, bron pa je tako kot v Pjongčangu osvojil predstavnik ruskega olimpijskega komiteja Sergej Ridzik.

Sandra Näslund prekinila prevlado Kanade v smučarskem krosu

13. dan iger Sandra Näslund prekinila prevlado Kanade v smučarskem krosu

16.2.2022

Znani so junaki 13. tekmovalnega dne olimpijskih iger, ki so največ veselja prinesli Švedski v krosu, Japonski v hitrostnem drsanju, Švici v alpski kombinaciji, Norveški v nordijski kombinaciji, nesrečo pa Mikaeli Shiffrin in Kamili Valijevi.

Hall razred zase v smučanju po objektih, Fontana prehitela Belmondo

12. dan iger Hall razred zase v smučanju po objektih, Fontana prehitela Belmondo

15.2.2022

12. dan olimpijskih iger se je začel s slalomskim podvigom Francoza Clementa Noela, končal pa s finalom hitrostnih drsalk na kratkih progah na 1500 metrov in zmago Korejke Minjeong Choi.

17-letni Su priskakal prvo moško zlato za Kitajsko

11. dan 17-letni Su priskakal prvo moško zlato za Kitajsko

14.2.2022

Kitajski najstniški zvezdnik Jiming Su je srebru dodal še zlato olimpijsko medaljo. Z zmago v akrobatskem deskanju na veliki skakalnici je 17-letnik poskrbel za prvo moško posamično zlato odličje Kitajske na domačih zimskih olimpijskih igrah.

Kaillie Humphries še tretje zlato v bobu, tokrat v enosedu

10. dan Pekinga Kaillie Humphries še tretje zlato v bobu, tokrat v enosedu

13.2.2022

Kaillie Humphries je prva zmagovalka boba enoseda na zimskih olimpijskih igrah. Američanka je bila brez konkurence, saj je bila najhitrejša prav v vseh štirih vožnjah.

Irene Schouten z olimpijskim rekordom do drugega zlata v Pekingu

Šesti dan Irene Schouten z olimpijskim rekordom do drugega zlata v Pekingu

10.2.2022

Šesti tekmovalni dan olimpijskih iger je prinesel številne zelo tesne odločitve in dve zlati medalji za Avstrijo. Po Johannesu Strolzu se je naslova prvaka veselil še Alessandro Hämmerle v deskarskem krosu.

Lindsey Jacobellis končno olimpijska prvakinja v deskarskem krosu

Peti dan Lindsey Jacobellis končno olimpijska prvakinja v deskarskem krosu

8.2.2022

Združene države Amerike so šele peti dan zimskih olimpijskih iger v Pekingu le prišle do prvega zlatega odličja. Zanj je v deskarskem krosu poskrbela Lindsey Jacobellis, ki je pri 36 letih le postavila piko na i izredni karieri.

Vse medalje četrtega dne olimpijskih iger

OI 2022 Vse medalje četrtega dne olimpijskih iger

8.2.2022

Slovenija ima na četrti dan olimpijskih iger že pet medalj. Ji bo uspelo ponoviti Soči, ko so slovenski športniki in športnice osvojili osem medalj?

Prvo zimsko zlato za Novo Zelandijo; veselje tudi v Avstraliji

Končne odločitve 2. dne Prvo zimsko zlato za Novo Zelandijo; veselje tudi v Avstraliji

6.2.2022

Zoi Sadowski Synnott je z izjemno predstavo v tretji vožnji zmagala v deskanju po objektih (slopestyle). Za zgodovinsko prvo zlato medaljo na zimskih olimpijskih igrah za Novo Zelandijo je bila boljša od Američanke Julie Marino.

Slovenci po prvem dnevu le za Norvežani; Pribošič 24. na objektih

1. dan ZOI 2022 Slovenci po prvem dnevu le za Norvežani; Pribošič 24. na objektih

4.2.2022

Prvi dan 24. zimskih olimpijskih so podelili šest kompletov odličij. Slovenija je ob dveh medaljah skakalk na lestvici medalj le za Norveško, ki je uvodni dan dobila zlati kolajni v tekaškem skiatlonu in mešani štafeti biatlona.