Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V lanskem letu je število začetih stečajev upadlo kljub pandemiji covida-19 in obsežnemu zaprtju gospodarstva. V Sloveniji jih je bilo 13 odstotkov, v Avstriji kar 41 odstotkov manj kot leta 2019. Kako so k temu pripomogle milijardne državne pomoči?
Povprečno stroški stečajev upnikom poberejo skoraj 90 odstotkov unovčenega premoženja, pretok teh sredstev do upraviteljev omogočajo tudi omrežja stečajnih upraviteljev, ki so se oblikovala ob papirnatem nadzoru pravosodnega ministrstva.
Zakaj nekateri stečaji po več kot desetletju še niso zaključeni? Kot poglavitni vzrok stečajni upravitelji navajajo sodne pravde. Rezultat so visoki stroški in slabo poplačani upniki.
Osebni stečaji za prezadolžene posameznike so bili v Sloveniji uzakonjeni leta 2008. Do danes je osebni stečaj izkoristilo 23.834 posameznikov, a njihovi dolgovi so v večini ostali nepoplačani.
Koliko slovenskih podjetij bo koronakriza na koncu pahnila v stečaj, nas čaka plaz stečajev? Pomembno je še eno vprašanje: v kakšno kolesje stečajnih postopkov bodo padla podjetja, ki ne bodo preživela?
V včerajšnji oddaji EkstraVisor, premierno z voditeljico Jasmino Jamnik, o omrežjih v stečajnih postopkih – razkrito tudi, kako snubijo upravitelje, da zgolj posodijo ime in si delijo plačilo. Poklicali so celo novega predsednika Zbornice upraviteljev.
V včerajšnji oddaji EkstraVisor o inšpekcijah so gostje odgovarjali na očitke o neodzivnosti in neukrepanju inšpekcij ter dolgotrajnosti njihovih postopkov.
Zdravstveni inšpektorat je letos do konca novembra opravil čez 58 tisoč nadzorov, dvakrat toliko kot lani, večina jih je vezanih na covid-19. Epidemija je njihovo delo obrnila na glavo.
Upravna inšpekcija ugotavlja največ kršitev postopkov in zakonodaje izmed vseh inšpekcij pri okoljski in gradbeni, obe pod okriljem Inšpektorata za okolje in prostor.
Neveljaven email naslov