Španci so potrdili odlično formo in proti Francozom celo dosegli najboljši strelski izkupiček v Litvi. Foto: Reuters
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić je bil sicer z 20 točkami glavni srbski junak, a bi v zaključku z nespametnimi potezami skorajda zapravil srbsko zmago. Foto: Reuters
Dušan Ivković
Dušan Ivković že razmišlja o četrtfinalnem tekmecu. Foto: Reuters
Chris Kaman in Dirk Nowitzki
Nemški NBA-dvojec Kaman-Nowitzki tokrat ni zmogel vsega sam. Nowitzki, eden največjih evropskih igralcev vseh časov, je s to tekmo verjetno sklenil reprezentančno kariero in nastope na velikih tekmovanjih. Še enkrat, kar je bila njegova velika želja, mu ne bo uspelo zaigrati na olimpijskih igrah. Foto: Reuters

Seveda se bodo morali Slovenci najprej tja uvrstiti, za kar bodo morali jutri ob 14.30 za četrto mesto v skupini F premagati Fince. Slovenija ima po tretjem zaporednem porazu (Makedonija je bila boljša z 68:59) danes prost dan.

Collet na klopi držal Parkerja in Noaha
Španci so v derbiju skupine E pometli s Francozi (96:69), Srbija pa je Turčijo ugnala za točko (68:67). Še v 19. minuti je bilo 38:37 za trikolore, ki pa so do 30. minute nato dobili kar 31 točk, dosegli pa le 10. Do konca čete Sergia Scariola ni bilo več mogoče ustaviti, nekajkrat je razlika znašala celo več kot 30 točk. Ob tem je treba dodati, da je francoski selektor Vincent Collet svoja vodilna igralca Tonyja Parkerja in Joakima Noaha ves čas držal na klopi.

Pri Špancih je najbolj blestela branilska naveza Rudy Fernandez-Juan Carlos Navarro, ki je dosegla 31 točk. Standardna pomoč pod košem je bil Pau Gasol z 11 točkami.

Srbi še upajo na London
Evropski podprvaki Srbi so po pravem trilerju premagali turško izbrano vrsto ter se ji s tem maščevali za tesen poraz v lanskem polfinalu svetovnega prvenstva (83:82). Srbi so se z zmago uvrstili v četrtfinale in ohranili sanje po nastopu na olimpijskih igrah v Londonu. Z 20 točkami je bil najučinkovitejši Miloš Teodosić, pri Turkih sta jih po 11 zbrala Ömer Onan in Enes Kanter.

Litovci kot zadnji v četrtfinale
Nemci so proti Litovcem potrebovali zmago z vsaj 11 točkami razlike, a niso bili blizu uspeha, gostitelji so slavili suvereno s 84:75. Pri Nemcih je bilo premalo razpoloženih košarkarjev, povrhu vsega je njihov prvi zvezdnik Dirk Nowitzki ob skromnem metu iz igre (4/17) dosegel 16 točk.

Zadnji preblisk Nemcev šest minut pred koncem
Zadnji nemški preblisk je bil šest minut pred koncem, ko je za vodstvo s 64:63 zadel Chris Kaman (25 točk). Že v naslednjem napadu so Litovci prek Šarunasa Jasikevičiusa znova prevzeli vodstvo in ga niso več izpustili iz rok. Litovci so iz protinapadov dosegli kar 16 točk, Nemci nobene.