Slovenski reprezentant Blaž Blagotinšek je dosegel štiri gole proti Celjanom. Foto: EPA
Celjani so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni kakovostnim rokometašem iz Veszprema. Foto: EPA
Poraz Celjanov v Veszpremu

To je bil deseti poraz varovancev Branka Tamšeta, s tem so zasedli končno sedmo mesto v skupini B Lige prvakov.

Celjani so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni kakovostnim rokometašem iz Veszprema, kjer igrajo tudi trije Slovenci. Dragan Gajić in Blaž Blagotinšek sta bila v domačem kadru na današnji tekmi, medtem ko je Gašper Marguč izpustil dvoboj zaradi bolezni.

Po tekmovalni plati popolnoma neobremenjeni Celjani so se od prve minute spustili v odprt boj z gostitelji in jim bili povsem konkurenčni. V največji krizi so bili med 11. in 18. minuto, po več kot sedemminutnem strelskem postu so zaostali za tri gole (7:10), a so gostitelje slabe tri minute pred koncem prvega polčasa ujeli in izenačili na 11:11.

Slovenski prvaki so na velik odmor odšli s primanjkljajem dveh golov (11:13), v četrti minuti nadaljevanja pa so že ujeli gostitelje (14:14). Do 46. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), po minuti odmora Ljubomirja Vranješa pa so malce izgubili ritem. Na agresivno domačo obrambo na robu izključitve se niso najbolje znašli, tako da so v 52. minuti prvič na dvoboju zaostali za štiri gole (21:25).

Tamše je nemudoma zahteval minuto odmora, a določene korekcije v igri celjske ekipe niso prinesle spremembe na parketu. Madžari so v končnici delovali zelo prepričljivo in oplemenitili svojo prednost na končnih sedem golov (29:22).

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Jaka Malus s šestimi in Borut Mačkovšek s petimi goli. V domači ekipi je nekdanji igralec Celja Mate Lekai dosegel šest zadetkov, Gajić je prispeval pet, Blagotinšek pa štiri gole.

Vardar in PSG neposredno v četrtfinale
In medtem ko so Celjani sklenili nastope v Ligi, pa se boji za končni naslov nadaljujejo. Makedonski Vardar iz Skopja in francoski PSG sta se po zmagoslavjih v svojih skupinah neposredno uvrstila v četrtfinale. V osmini finala bosta nastopila tudi francoski Montpellier in danski Skjern, ki sta v dodatnih tekmah izločila španski Ademar iz Leona oziroma ukrajinski Motor iz Zaporožja.

Pari osmine finala so: Montpellier - Barcelona, Skjern - Veszprem, Meškov Brest - Nantes, Kristianstad - Flensburg, Vive Kielce - Rhein Neckar in Pick Szeged - Kiel.

Prve tekme osmine finala bodo na sporedu med 21. in 25. marcem, povratne pa med 28. marcem in 1. aprilom.