Slavkovih 10 - Arhiv

100 športnih dogodkov leta 2023

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2023

31.12.2023

Smučarji skakalci so končno osvojili zlato na ekipni tekmi (in to kar v Planici), Janja Garnbret še vedno zbira zlate medalje, kolesarska asa navdušujeta in zmagujeta, zanesljivi odbojkarji so znova osvojili medaljo ... Da, leto 2023 je bilo res uspešno!

100 športnih dogodkov leta 2022

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2022

25.12.2022

Kakšno leto je za slovenskim športom! Medalje na olimpijskih igrah, spet so navduševali kolesarji, Janja Garnbret je še vedno brez konkurence, slovenska atletika ima novega svetovnega prvaka, Tim Gajser je že pri petih naslovih. In potem še Luka Dončić!

100 športnih dogodkov leta 2021

Lupimo leto 100 športnih dogodkov leta 2021

31.12.2021

Športno leto 2021 je bilo sila bogato, slovenski športniki pa so nas znova razvajali - z olimpijskih iger so se namreč prvič vrnili s kar tremi zlatimi medaljami, košarkarji so se končno uvrstili na turnir vseh turnirjev, znova pa so blesteli kolesarji.

100 športnih dogodkov leta 2020

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2020

23.12.2020

Pandemija covida-19 je brez dvoma zaznamovala leto 2020 tako rekoč na vseh področjih življenja, zato ni moralo biti nič drugače niti v športu. Dober del tekmovanj je bil le izpeljan, pri tem pa je prinesel ogromno uspeha slovenskemu športu.

100 športnih dogodkov leta 2019

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2019

24.12.2019

Končuje se še eno leto, ki je bilo za slovenski šport neverjetno bogato in uspešno, zaradi česar so morali slovenski navdušenci precej spremeniti svoj urnik in navade.

100 športnih dogodkov leta 2018

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2018

18.12.2018

Leto 2018 je bilo na športnem področju izjemno bogato, saj je postreglo tako z olimpijskimi igrami kot svetovnim prvenstvom v nogometu, a največji pečat je pustil Luka Dončić.

Od 1 do 10: Od preobrata do Neymarjevega valjanja

Športni SOS Od 1 do 10: Od preobrata do Neymarjevega valjanja

6.7.2018

Do konca svetovnega prvenstva je le še osem tekem, v igri za naslov pa ostaja osem reprezentanc.

100 športnih dogodkov leta 2017

Kolumne 100 športnih dogodkov leta 2017

22.12.2017

Končuje se leto 2017, v katerem so slovenski športniki pustili izjemno bogato bero, zabelili pa z največjim uspehom do zdaj - zlato medaljo košarkarjev na evropskem prvenstvu.

Kolumne Foto: Delček sekunde je dovolj, da športnik izgubi razum

30.6.2017

En sam trenutek je dovolj, da človek izgubi nadzor nad sabo in naredi nepremišljeno potezo, ki lahko škoduje sočloveku.

100 športnih dogodkov leta 2016

Kolumne 100 športnih dogodkov leta 2016

26.12.2016

Olimpijske igre, evropsko prvenstvo v nogometu in seveda uspehi Petra Prevca - to je le nekaj športnih poudarkov leta, ki se izteka.

Fotozgodba: Deset zgodb in podob iger v Riu

Slavkovih 10 Fotozgodba: Deset zgodb in podob iger v Riu

22.8.2016

Olimpijske igre so največji športni oder, na katerem potekajo boji z različnimi odtenki, solzami zmag in porazov.

Griggovi vročici ni ubežal niti Eric Cantona

Slavkovih 10 Griggovi vročici ni ubežal niti Eric Cantona

27.6.2016

Evropsko prvenstvo v nogometu se je prevesilo v drugo polovico, s tem pa tudi pričakovanja deseterice, ki še ostaja v boju za naslov prvaka.

Kopitarja po desetletju čaka prestižna črka C

Slavkovih 10 Kopitarja po desetletju čaka prestižna črka C

20.6.2016

Slovenske ceste so gostile kolesarje, Tim Gajser še naprej blesti po progah, za Anžeta Kopitarja pa se odpira nova pot.

Povprečni stroški NBA-jevca skoraj 40.000 evrov mesečno

Slavkovih 10 Povprečni stroški NBA-jevca skoraj 40.000 evrov mesečno

13.6.2016

Pred dnevi se je začelo evropsko prvenstvo v nogometu, brez katerega ne gre v tedenskem športnem pregledu.

Zlatan Ibrahimović bi lahko postal kralj Zlatan

Slavkovih 10 Zlatan Ibrahimović bi lahko postal kralj Zlatan

6.6.2016

Odšel je eden največjih boksarjev do zdaj, svoje mesto med največjimi teniškimi geniji pa je dokončno potrdil Novak Đoković.

Konec zanimivega nogometnega prvenstva

Slavkovih 10 Konec zanimivega nogometnega prvenstva

23.5.2016

Dve medalji slovenskih plavalcev na evropskem prvenstvu in tretji zaporedni naslov Seville v Evropski ligi sta le dva športna poudarka preteklega tedna.

Bog snookerske palice iz 80. let bo zdaj vrtel glasbo

Slavkovih 10 Bog snookerske palice iz 80. let bo zdaj vrtel glasbo

18.4.2016

Vrnitev Rafaela Nadala na tron Monte Carla, hokejistov Olimpije na državni prestol in Tima Gajserja na najvišjo stopničko so le nekateri poudarki športnega tedna.

Slavkovih 10 Video: Gol, vreden 100.000 dolarjev

11.4.2016

Ni dvoma, kaj je slovenski vrhunec prejšnjega športnega tedna. Slovenski rokometaši so se namreč še tretjič uvrstili na olimpijske igre, prav nič pa ne popušča Tim Gajser.