Zadnja minuta - Arhiv

Največ evropskih prvakov v rdečih dresih

Športni SOS Največ evropskih prvakov v rdečih dresih

11.7.2016

Letošnje evropsko prvenstvo v nogometu v skupinskem delu ni bilo posebno produktivno po število golov, to povprečje pa se je precej dvignilo v obračunih na izpadanje.

Število prostih dni brez vpliva na končni razplet

Športni SOS Število prostih dni brez vpliva na končni razplet

8.7.2016

V izločilnih bojih na evropskem prvenstvu vplivajo številni dejavniki, med temi pa očitno ni različno število prostih dni pred tekmami.

Igra ekstremov: Wales igral 1. polfinale, Nemce čaka 20.

Športni SOS Igra ekstremov: Wales igral 1. polfinale, Nemce čaka 20.

7.7.2016

Polfinalisti tokratnega evropskega prvenstva v nogometu imajo različne izkušnje z igranjem med zadnjimi štirimi.

Na evropskem prvenstvu so največ pretekli Italijani

Športni SOS Na evropskem prvenstvu so največ pretekli Italijani

4.7.2016

Število pretečenih kilometrov v nogometu ni statistika, ki bi bila najbolj v ospredju. V njenem ospredju pa so na tem evropskem prvenstvu Italijani.

Nemci lahko ponovijo zgodbo iz Anglije 1996

Športni SOS Nemci lahko ponovijo zgodbo iz Anglije 1996

3.7.2016

Obračun med Nemčijo in Italijo je bil na papirju najbolj pričakovan četrtfinale na evropskem prvenstvu. Nekaj posebnega pa je bil tudi skozi statistično lupo.

Prekletstvu enajstmetrovk še nihče ni ubežal

Športni SOS Prekletstvu enajstmetrovk še nihče ni ubežal

2.7.2016

11-metrovke radi primerjamo z loterijo ali metom kovanca, enkrat zmagaš, drugič izgubiš. Zato ni presenetljivo, da je podobna usoda na tem prvenstvu doletela Poljsko.

Pet tekem in niti ene zmage po 90 minutah, a Portugalci vseeno v polfinalu

Športni SOS Pet tekem in niti ene zmage po 90 minutah, a Portugalci vseeno v polfinalu

1.7.2016

Uvodni četrtfinale med Poljsko in Portugalsko je bil nekaj posebnega. Gre za sploh edini reprezentanci, ki sta za zmago v osmini finala potrebovali več kot 90 minut.

Sami legionarji - sami domači šele drugič na EP

Športni SOS Sami legionarji - sami domači šele drugič na EP

28.6.2016

Tekma med Islandijo in Anglijo ni bila posebna le zaradi razpleta, velikosti držav ali števila nogometašev, ampak tudi zaradi klubov, v katerih si reprezentanti služijo kruh.

Delež neodločenih izidov poraste v bojih na izpadanje

Športni SOS Delež neodločenih izidov poraste v bojih na izpadanje

27.6.2016

V bojih na izpadanje običajno igrajo podobno kakovostne reprezentance, dodatna mera previdnosti pa je kriva še za večji delež neodločenih izidov po 90 minutah.

Portugalci dokaz, da je število strelov skoraj nepomembno

Športni SOS Portugalci dokaz, da je število strelov skoraj nepomembno

26.6.2016

Nogometaši Portugalske so na prvih treh tekmah evropskega prvenstva v povprečju sprožili 23 strelov na tekmo, a ostali brez zmage.

Ronaldo pri številki 60, Ali Daei daleč spredaj

Športni SOS Ronaldo pri številki 60, Ali Daei daleč spredaj

23.6.2016

Na tem evropskem prvenstvu sodeluje 24 reprezentanc. Le pet je takih, ki se ponašajo, da imajo v kadru najboljšega strelca v zgodovini svoje reprezentance.

V isti skupini največkrat igrali Nemčija in Nizozemska

Športni SOS V isti skupini največkrat igrali Nemčija in Nizozemska

22.6.2016

Rusija in Grčija sta med letoma 2004 in 2012 kar trikrat zapored igrali v isti skupini evropskega prvenstva v nogometu. Med prvenstvom v Franciji na portalu Športni SOS v rubriki Zadnja minuta

Portugalci in Španci največkrat slavili z 1:0

Športni SOS Portugalci in Španci največkrat slavili z 1:0

21.6.2016

Za Italijane pogosto pravimo, da so mojstri zmag z 1:0, a statistika kaže, da je to na evropskih prvenstvih največkrat uspelo Portugalski in Španiji.

Za napredovanje je bila vedno potrebna vsaj ena zmaga

Športni SOS Za napredovanje je bila vedno potrebna vsaj ena zmaga

20.6.2016

Razširitev evropskega prvenstva s 16 na 24 reprezentanc je prinesla še več drame v iskanju reprezentanc, ki bodo lahko igrale v bojih na izpadanje.

Drugi polčasi po pravilu prinesejo več golov

Športni SOS Drugi polčasi po pravilu prinesejo več golov

19.6.2016

Nogometaši so na letošnjem evropskem prvenstvu dosegli precej več zadetkov v drugih polčasih, a to ni prav nobena posebnost tokratnega turnirja.

Francozi mojstri golov v 90. minutah

Športni SOS Francozi mojstri golov v 90. minutah

18.6.2016

Francija je edina reprezentanca, ki ji je na dveh tekmah v zgodovini evropskega prvenstva uspelo v sodnikovem dodatku zabiti kar dva gola.

Prednost z dvema goloma skoraj vedno prinaša zmago

Športni SOS Prednost z dvema goloma skoraj vedno prinaša zmago

17.6.2016

Na evropskem prvenstvu v nogometu je padlo zelo malo zadetkov, v povprečju manj kot dva na tekmo.

Hrvaška leta 1996 zadnji debitant v izločilnih bojih

Športni SOS Hrvaška leta 1996 zadnji debitant v izločilnih bojih

16.6.2016

Evropsko prvenstvo v nogometu je prineslo nekaj novosti, najbolj očitna je število udeležencev, ki se je povišalo s 16 na 24. Razširitev je na stežaj odprla vrata tudi nekaterim manj uveljavljenim ...

Islandci ovrgli vrednost Portugalske in Ronalda

Športni SOS Islandci ovrgli vrednost Portugalske in Ronalda

15.6.2016

Površini Portugalske in Islandije sta skoraj enaki - obe državi zavzemata ozemlje slabih petih Slovenij. A ko v središče postavimo nogomet, podobnosti med državama skorajda ni več.

Klubi za Belgijce odšteli celo premoženje

Športni SOS Klubi za Belgijce odšteli celo premoženje

14.6.2016

Belgija po mnenju številnih strokovnjakov sodi v krog favoritov, ki bi lahko na evropskem prvenstvu pripravila največje presenečenje. A številke pravijo, da bi morali Belgijce jemati precej resneje.