Gerard Pique je takole v uvodnem krogu z glavo zadel za zmago Španije nad Češko z 1:0. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Portugalci bi z 1:0 na tem prvenstvu lahko premagali Avstrijo, a je Cristiano Ronaldo z bele točke zadel le vratnico. Foto: EPA
Fernando Torres
Španci in Portugalci so ob zmagah z 1:0 vselej zadeli v drugem polčasu, za izjemo je leta 2008 poskrbel le Fernando Torres, ko je v finalu proti Nemčiji zabil v 33. minuti. S tem se je začel španski niz treh zaporednih osvojenih turnirjev (EP 2008, SP 2010, EP 2012). Foto: EPA

Med prvenstvom v Franciji na portalu Športni SOS v rubriki Zadnja minuta odgovarjamo na vaša nogometna vprašanja, krajši prispevek je vsak večer objavljen tudi na TV Slovenija 2 ob 20.50 v okviru studijskega programa.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

771. Kateri je najpogostejši izid v zgodovini evropskih prvenstev?

Matej

To je 1:0, s tem izidom se je namreč končalo 49 tekem oziroma skoraj 19 odstotkov vseh tekem v zgodovini evropskih prvenstev.