



Vaša ocena: 



Ocena 4,0 od 4 glasov
Ocenite to novico!
Referendumsko kampanjo o arbitražnem sporazumu pozorno spremljajo tudi na Hrvaškem. A o notranjepolitičnih sporih glede sporazuma v Sloveniji hrvaška diplomacija modro molči.
RTV-jeva dopisnica iz Zagreba Nataša Prislan se je pogovarjala s predsednikom najmanjše koalicijske Hrvaške socialno-liberalne stranke Darinkom Kosorjem, ki je dejal, da je že čas, da Slovenija in Hrvaška rešita mejno vprašanje "Menim, da so to sprejele vse hrvaške politične stranke, ker se preprosto moramo dogovoriti." Glede arbitražnega sporazuma pa je dejal, da ta "gotovo ne bo v prid prvi in v škodo drugi strani. Vsi bomo nekaj dobili in nekaj izgubili," je dejal Kosor.
Preberite več: -"Cerkev je proti." Janša vesel, Pahor nima občutka, da je to res. |
Kot je poročala Prislanova, jo je angleška beseda "junction" zagodla tudi v hrvaškem saboru. "Ne glede na to, kaj beseda pomeni v angleščini, slovenskem ali hrvaškem prevodu, ni še nič dokončnega. O tem bo jutri presojal tretji, zato moramo počakati na izid arbitraže," je za televizijski Dnevnik dejal Kosor. Ne glede na vse, pa v hrvaškem saboru pričakujejo, da bomo Slovenci na referendumu 6. junija sporazum sprejeli.
Podobno kot MMC-jeva intervjuvanca hrvaška novinarja Novega lista Denisa Romac in časopisa Jutarnji list Željko Trkanjec, tudi RTV-jeva dopisnica ugotavlja, da je razprava o arbitražnem sporazumu, po njeni ratifikaciji novembra lani, praktično "izginila z dnevnega reda dnevne politike in medijev, pozornost je usmerjena predvsem k burnemu notranjepolitičnemu dogajanju glede EU-ja in reševanju ključnih vprašanj, kot so topniški dnevniki, boj s korupcijo ali privatizacija ladjedelnic," je končala svoj prispevek Prislanova.
Bi se strinjal z umazanijami levice pred volitvami (Patrija, novinarska peticija). Vendar to nima z arbitražnim sporazumom nobene zveze! Tu počne packarije opozicija!
Torej ne pameti v roke, temveč v glavo in glasovati preudarno. Če zafuramo to priložnost, se nam bo smejal ves svet, na vsa usta pa Hrvaška!
Enako kakor njihovi predhodniki v času kumunizma.
In takšni naj bi delali v interesu te države?
Kje je danes Patria? Je pogodba razveljavljena? So akterji domnevne korupcije obtoženi in predani sodišču?
Pamet v roke!
Končno iskrene besede enega nasprotnika AS.
Toliko o vaših "argumentih".
Če bi imeli vsi ljudje na svetu vašo logiko:
- bi vsi samo sikali
- bi vsi samo kritizirali
- bi vsi samo nergali
- bi bili vsi proti vsemu
- bi vsi stavkali
- bi vsi vse sovražili
- bi bili vsi v vojni z vsemi
- ne bi nihče delal
- ne bi nihče imel od česa živeti
Živelo pozitivno mišljenje!
Ne bo me na referendum, ker mi je vseeno za izid (to bi lahko bil moj novi moto, zmeraj na koncu vsakega komentarja, bi lahko to napisal :P)