Vlado Ilievski je bil najbolj zaslužen za pomembno zmago Makedonije. Foto: EPA
Mirza Teletović
Prvo ime Bosne in Hercegovine izjemni krilni center Mirza Teletović je Črnogorcem nasul 23 točk. Foto: EPA
Nenad Krstić
Srbi so drugo zmago na prvenstvu dosegli proti Latviji. Najboljši pri "orlih" je bil tokrat kapetan Nenad Krstić. Foto: EPA
Dirk Nowitzki in Danilo Gallinari
MVP letošnjega finala Lige NBA Dirk Nowitzki je bil v odločilnih trenutkih nerešljiva uganka za Italijane. Foto: EPA

Črnogorci so v prvem krogu uspeli po podaljšku premagati Makedonijo, tokrat pa so bili nemočni proti Bosni in Hercegovini (94:86), ki je zadnjo četrtino dobila za devet točk. Odličen je bil Mirza Teletović. Prvi zvezdnik Bosne in Hercegovine, ki je v prvem krogu morala premoč priznati Grčiji, je prispeval 23 točk, Nihad Đedović je dodal 19 točk in pet podaj. Pri Črni gori sta bila najboljša strelca kapetan Nikola Peković in naturalizirani organizator igre Omar Cook, ki sta dosegla po 16 točk. Junak zmage proti Makedoncem Vladimir Dašić je vpisal nov dvojni dvojček (14 točk, 11 skokov).

Ilievski: 18 točk v 37 minutah
Makedonija je po zaslugi Vlada Ilievskega (dosegel je zadnje štiri točke Makedonije, skupaj pa zbral 18 točk v 37 minutah) in Boja McCalebba (z 19 točkami prvi strelec tekme) nadoknadila 10 točk zaostanka iz tretje četrtine in z 78:76 odpravila Hrvaško. Bojan Bogdanović je imel priložnost za zmagoviti koš, toda zgrešil je trojko v zadnji sekundi. Pri Hrvaški je dobro igral član Uniona Olimpije Damir Markota in dosegel 12 točk, od tega dve trojki.

Pau Gasol in Navarro v izjemni formi
Evropski prvaki Španci so drugič zmagali. Po pričakovanju so bili varovanci Sergia Scariola boljši od sosedov Portugalcev (73:87), ki so v zadni četrtini uspeli znatno umiliti poraz. Znova sta blestela izkušena Katalonca Pau Gasol (20 točk) in Juan Carlos Navarro (17 točk, 5 podaj), ki sta bila najbolj zaslužna že za slavje Španije na prvem obračunu proti Poljski.

Italija po dveh tekmah še brez zmage
Nemčija je s 76:62 premagala Italijo, potem ko je zadnjo četrtino dobila s 30:17, skok pa skupno s 44:34. Dirk Nowitzki je dosegel 21 točk in zbral 12 skokov. Tekma se je prelomila, ko je Andrea Bargnani zgrešil trojko, na drugi strani pa je Nowitzki, čeprav ga je Mancinelli dobro kril, zadel trojko za vodstvo 58:55. Naslednji napad je Italija spet zapravila, Robin Benzing pa je vodstvo Nemcev štiri minute pred koncem povišal na 60:55.