Klemen Prepelič, igralec Heliosa, je v domžalski dvorani do polčasa dosegel osem točk, na koncu pa 14. Zadel je štiri mete za tri točke od enajstih. Foto: KZS/Aljaž Močnik
Marko Pajić
Marko Pajić je bil s 16 točkami najboljši strelec Slovenije. Njegov met iz igre je bil polovično uspešen (za dve 2/4, trojke 2/4). Foto: Vladimir Nikolič

Najboljši strelec je bil Marko Pajić s 16 točkami. Varovanci Zmaga Sagadina so pred 2.000 gledalci potrdili, da jih na domačem prvenstvu zanima le medalja. Vodili so vso tekmo, le sredi tretje četrtine so lanski finalisti EP-ja izenačili, kar pa je motivirane Slovence le razjezilo, tako da so spet zaigrali na vso moč si v zadnji četrtini priborili že 20 točk prednosti.

Omić do odmora dosegel devet točk
Slovenija je prvi polčas dobila s 43:34, največ pa je vodila za deset točk. Uresničila je želje, ki jih je imela pred tekmo, in uveljavila svojo višino pod obročem. Alen Omić je tik pred odmorom zadel za svojo deveto točko.

Štiri trojke Prepeliča
Lepa zaloga je hitro skopnela in Italija je po trojki Lagana v 26. minuti izenačila (46:46). Klemen Prepelič s trojko (skupaj je dosegel štiri) in Omić s štirimi zaporednimi točkami sta Sloveniji spet vlila samozavest in prednost je v zadnji četrtini dosegla celo 20 točk (79:57), ko je trojko zadel Pajić.

Slovenija bo v petek igrala proti Švedski, ki jo je Litva v 1. krogu premagala z 80:71.

Tekmovanje najboljših košarkarskih reprezentanc stare celine do 20 let gostita še Kranjska Gora in Ljubljana.

RTV SLO bo na 2. programu TV SLO in na spletnem portalu dvoboje prenašal od ponedeljka, ko se začne drugi krog tekmovanja.