Smučarski teki - Arhiv

Zlata pika na i Marit Björgen v Pjongčangu

Smučarski teki Zlata pika na i Marit Björgen v Pjongčangu

25.2.2018

Norveška superšampionka Marit Björgen je kot prva v zgodovini ubranila naslov olimpijske prvakinje v teku na 30 km in v Pjongčangu osvojila že osmo zlato olimpijsko medaljo v karieri.

Na tekaškem maratonu prvo zlato za Finsko po letu 1960

Smučarski teki Na tekaškem maratonu prvo zlato za Finsko po letu 1960

24.2.2018

Finski smučarski tekač Iivo Niskanen je zmagovalec najdaljše preizkušnje na olimpijskih igrah v Pjongčangu.

Slovenski par odličen šesti, zgodovinska medalja Björgnovi

Smučarski teki Slovenski par odličen šesti, zgodovinska medalja Björgnovi

21.2.2018

Smučarki tekačici Alenka Čebašek in Anamarija Lampič sta na olimpijskih igrah v Pjongčangu v ekipnem šprintu v prostem koraku osvojili zelo dobro šesto mesto.

Zanimivosti "Vroči Pita" se je na OI srečal s Pahorjem: "Prizemljen in prijazen tip!"

20.2.2018

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor se je ob obisku slovenskih športnikov na olimpijskih igrah v Pjongčangu srečal tudi z najslavnejšim tekmovalcem iz Tonge Pito Taufatofuo.

Korejski zajtrk: Pita Taufatofua oblegan kot zmagovalec Cologna

Smučarski teki Korejski zajtrk: Pita Taufatofua oblegan kot zmagovalec Cologna

18.2.2018

Korejski zajtrk bomo tokrat preživeli v družbi enega najbolj obleganih olimpijcev, ki je zaslovel že zato, ker se je pojavil na olimpijskih igrah.

Kläbo ekspres popeljal Norveško do prvega zlata po letu 2002

Smučarski teki Kläbo ekspres popeljal Norveško do prvega zlata po letu 2002

18.2.2018

Norveška štafeta je v Pjongčangu ponovila uspeh ženske ekipe in si v zadnjem kilometru zagotovila naslov olimpijskega prvaka.

Rajanje

Zanimivosti Rajanje "eksotov" na ciljni črti 15-kilometrskega teka na smučeh

17.2.2018

Petkova olimpijska moška preizkušnja v 15-kilometrskem teku na smučeh v prosti tehniki je predstavljala vrhunec tega tekmovanja za predstavnika Tonge Pito Taufatofuaja, ki mu je uspelo izpolniti oba ...

Rekordna 13. olimpijska medalja za Marit Björgen

Smučarski teki Rekordna 13. olimpijska medalja za Marit Björgen

17.2.2018

Marit Björgen je v zadnji predaji ženske štafete 4 x 5 kilometrov popeljala Norveško do zlate olimpijske medalje, za slovito tekačico je to rekordna 13. olimpijska medalja.

Cologna četrtič olimpijski prvak, tretjič zapored na 15 km

Smučarski teki Cologna četrtič olimpijski prvak, tretjič zapored na 15 km

16.2.2018

Na olimpijskih igrah v Pjongčangu je na preizkušnji smučarjev tekačev na 15 km v prosti tehniki zmagal Švicar Dario Cologna.

Hagi zlato, noro zadovoljna Čebaškova tik za deseterico

Smučarski teki Hagi zlato, noro zadovoljna Čebaškova tik za deseterico

15.2.2018

Junakinja 10-kilometrske preizkušnje smučarskih tekačic v prosti tehniki je Norvežanka Ragnhild Haga. Odlično se je odrezala Alenka Čebašek, ki je zasedla 12. mesto.

Nilssonovi zlato v klasičnem šprintu, Lampičeva sedma

Smučarski teki Nilssonovi zlato v klasičnem šprintu, Lampičeva sedma

13.2.2018

Švedinja Stina Nilsson je postala olimpijska zmagovalka v klasičnem šprintu smučark tekačic.

Nosilka zastave Fabjanova ni uvrščena v šprintersko ekipo

Smučarski teki Nosilka zastave Fabjanova ni uvrščena v šprintersko ekipo

12.2.2018

Vesna Fabjan, dobitnica bronaste kolajne v šprintu v Sočiju, v Pjongčangu ne bo nastopila na torkovi posamični šprinterski tekmi.

Krüger iz pekla do raja: po padcu tek do olimpijskega zlata

Smučarski teki Krüger iz pekla do raja: po padcu tek do olimpijskega zlata

11.2.2018

Kakšna predstava Norvežanov. Na moški preizkušnji v skiatlonu so pobrali vse tri medalje, olimpijski zmagovalec je postal Simen Hegstad Krüger.

Obratno kot v Sočiju: Kalla zlata, Björgnova srebrna

OI 2018 Obratno kot v Sočiju: Kalla zlata, Björgnova srebrna

10.2.2018

Charlotte Kalla je v Pjongčangu osvojila prvo olimpijsko zlato, švedska smučarska tekačica je bila najboljša v skiatlonu.

Smučarke tekačice z mislimi usmerjene v šprint

OI 2018 Smučarke tekačice z mislimi usmerjene v šprint

9.2.2018

Prva tekma v smučarskih tekih v Pjongčangu bo v soboto, ko bo v skiatlonu slovenske barve branila le Manca Slabanja.