Najbolj komentirane

Slovenija Težave z avtobusnimi prevozi povezane tudi s tem, da dva monopolista obvladujeta prevozniški trg

23.9.2024 8:10

Z novim šolskim letom so novi vozni redi avtobusov povzročili številne težave potnikom, zlasti dijakom. Težave so na strani dveh koncesionarjev, so na Družbi za upravljanje javnega potniškega prometa opozorili že prvi teden.

Deželne volitve Zmaga socialdemokratov v Brandenburgu prinesla Scholzu vsaj nekaj olajšanja

23.9.2024 7:42

Na volitvah v deželni zbor v Brandenburgu so zmagali socialdemokrati, ki so osvojili 30,9 odstotka glasov. Na drugo mesto se je z 29,2 odstotka uvrstila skrajno desna Alternativa za Nemčijo, ki so ji ankete napovedovale zmago.

Združeni narodi Premier na vrhu o prihodnosti predstavil koncept vodne diplomacije. ZN sprejel pakt za prihodnost.

22.9.2024 14:36

Združeni narodi so sprejeli pakt za prihodnost, ki naj bi obravnaval izzive od oboroženih konfliktov do podnebnih sprememb in spoštovanja človekovih pravic. Vrha se udeležuje tudi premier Robert Golob z delegacijo, predstavil je koncept vodne diplomacije.

Dan slovenskega športa Dodatna ura športa je lahko ključna za prihodnost Slovencev

23.9.2024 5:55

"Otroci so pri gibalnih sposobnostih še vedno nadpovprečni v primerjavi z vrstniki iz tujine, a prednost kopni," pravi Gregor Jurak s Fakultete za šport. Učitelji medtem opažajo, da otroci težko naredijo tri sklece in da niti navodilom ne sledijo.

Politično s Tanjo Gobec Marjan Šarec: Marto Kos čakajo kri, znoj in solze

22.9.2024 20:40

Ljudmila Novak je ob imenovanju Marte Kos za evropsko komisarko povedala, da ni presenečena, da se je menjava zahtevala prav od Slovenije. Marjan Šarec pa je spomnil, da kandidatko čaka težka naloga in da imajo težave tudi druge države.

Košarka Grd padec Žige Daneua se je končal brez hujših posledic

23.9.2024 8:56

Poleg visokega poraza Cedevite Olimpije na uvodu Lige ABA proti FMP-ju (75:62) je tekmo v Beogradu zaznamoval srhljiv padec mladega košarkarja Ljubljančanov Žige Daneua.

16.000 kilometrov v 440 dneh Bežal je pred psi in medvedi, spal na poljih, vmes pa gonil – in prikolesaril do Singapurja

23.9.2024 7:31

Gašper Šircelj se je nekaj ur po zagovoru diplome v Mariboru usedel na kolo. Smer: Singapur. Dobro leto je spal na poljih, bencinskih črpalkah in v templjih, spoznaval čudovite ljudi, v težkih trenutkih pa se bodril z besedami: "Tudi to bo minilo."

SP v kronometru Evenepoel ubranil naslov prvaka; Roglič 12.

22.9.2024 9:10

Belgijec Remco Evenepoel je združil olimpijski naslov in naslov svetovnega prvaka v kronometru. V Zürichu je v napetem boju za dobrih šest sekund ugnal Italijana Filippa Ganno, tretji je bil še en Italijan, Edoardo Affini. Primož Roglič je bil 12.

Poskusi na živalih V Sloveniji se zmanjšuje število poskusov na živalih. Kaj to pomeni v praksi?

23.9.2024 8:52

Kot kažejo evropska poročila, je Slovenija med državami, kjer opravijo najmanj poskusov na živalih. Zaradi (pre)majhnega števila poskusov nastajajo t. i. "presežki" živali, ki jih usmrtijo. Kakšni so torej postopki in prakse pri nas?

Premier liga Stones v 98. minuti Cityju priboril točko proti topničarjem

22.9.2024 19:41

Derbi 5. kroga angleške Premier lige med Manchester Cityjem in Arsenalom se je končal brez zmagovalca. Bilo je 2:2, za delitev točk pa je v 98. minuti poskrbel John Stones.

Maribor V Mariboru znova podražitev vrtcev

23.9.2024 8:57

V Mariboru je napovedana nova podražitev vrtcev. Tokrat se bodo vrtci sicer podražili manj kot junija lani. Cena za prvo starostno obdobje bo višja za pet odstotkov, za drugo starostno obdobje pa za skoraj šest odstotkov.

Prva liga Maribor po prvi četrtini diha za vrat Olimpiji, povsem blizu tudi Celje

22.9.2024 9:58

S tremi goli v drugem polčasu so nogometaši Maribora v Lendavi premagali Nafto s 3:0 in se po prvi četrtini prvenstva približali Olimpiji le na točko zaostanka. Celje je z enakim izidom slavilo v Domžalah in je že na tretjem mestu, dve točki za zmaji.

Bližnji vzhod Izraelska vojska po novih napadih na cilje Hezbolaha ne izključuje kopenske ofenzive v Libanon

23.9.2024 8:21

Izraelska vojska nadaljuje obsežne napade na cilje Hezbolaha v Libanonu. Predstavnik vojske Daniel Hagari ob tem ni izključil možnosti kopenske ofenzive v Libanon.

Deportacije prosilcev za azil "Tukaj sem si ustvaril življenje"

22.9.2024 19:16

Arinze Bauldwin je pribežal iz Nigerije, ker se je bal za lastno življenje. Je grafični oblikovalec, v Sloveniji pa dela v podjetju s hitro prehrano. V Ljubljani živi od junija lani, zdaj pa ga želi naša država deportirati. In ni edini primer.

Liga ABA Cedevita Olimpija prespala tretjo četrtino, tudi Krka začela s porazom

22.9.2024 19:00

Košarkarji Cedevite Olimpije so v uvodnem krogu Lige ABA izgubili po zelo slabi predstavi v drugem polčasu. FMP je bil boljši s 75:62. Krka je v Novem mestu s 70:80 izgubila proti Megi iz Beograda.

ZDA 2024 Trump zavrnil novo soočenje s Kamalo Harris

22.9.2024 16:10

Demokratska kandidatka Kamala Harris je v soboto potrdila udeležbo na morebitnem drugem televizijskem soočenju s kandidatom republikancev Donaldom Trumpom, ki pa je nastop zavrnil, češ da je že prepozno. Soočenje bi sicer CNN moral gostiti 23. oktobra.

Liga ICEHL Kerbashian v zadnji minuti podaljška zagotovil Olimpiji veliko zmago v Celovcu

22.9.2024 16:00

Hokejisti Olimpije so sijajno začeli novo sezono. V 2. krogu Lige IceHL je podprvak KAC v Celovcu izgubil proti zmajem po podaljšku s 3:4. Odločilni zadetek je dosegel Kale Kerbashian 46 sekund pred koncem podaljška ob prednosti igralca več.

Serie A Milan z golom Gabbie v 89. minuti dobil prestižni mestni derbi

22.9.2024 23:06

Po šestih zaporednih porazih je Derby della Madonnina znova pripadel Milanu. Matteo Gabbia je z izjemnim strelom z glavo v 89. minuti zagotovil prestižno zmago nad Interjem z 2:1.

Liga NFL Darnold izenačil osebni rekord in popeljal Vikinge do nove zmage

23.9.2024 9:17

Nogometaši Minnesote so eno najlepših presenečenj začetka sezone Lige NFL, v 3. tednu so namreč pred svojimi gledalci gladko odpravili Houston s 34:7.

La liga Barcelona po novi gladki zmagi za dlje časa ostala brez vratarja ter Stegna

21.9.2024 23:00

Nogometaši madridskega Reala so se po slabšem startu v sezono hitro zbrali in v 6. krogu odpravili Espanyol s 4:1. Gostje so povedli na začetku drugega polčasa, potem pa je kraljevi klub prestavil v prestavo višje.