Luka Dončić je bil prvi strelec in skakalec velikega derbija. 20 točk je njegov najboljši dosežek v tej sezoni španske lige. Enako velja za število ujetih odbitih žog. Foto: EPA

Na el clasicu dvojni dvojček Dončića, a zmaga je odšla v Katalonijo

Pregled iger slovenskih košarkarjev
13. november 2017 ob 09:32
Ljubljana - MMC RTV SLO

V košarkarski poslastici je dvoboj velikih tekmecev pripadel Barceloni, ki je v 8. krogu španske lige prizadejala prvi poraz Realu Madrid (80:84), pri katerem je bil znova najboljši Luka Dončić.

Barca je po treh zaporednih porazih le slavila v WiZink Centru. V zelo izenačenem dvoboju so gostje na košarkarskem el clasicu jeziček na tehtnici na svojo stran prevesili v končnici, ki so jo odigrali bistveno bolje od gostiteljev. Fantastično je tekmo začel Dončić, ki je v dobrih šestih minutah z osmimi točkami - od tega dve trojki - poskrbel za domače vodstvo s 17:12. Zatem se je na drugi strani razigral Ante Tomić, ki je debitantu v belem dresu Walterju Tavaresu povzročal veliko težav. Hrvaški center je bil najzaslužnejši za serijo Barce, s katero je izenačila na 31. Moštvi sta bili poravnani tudi ob odhodu v garderobi.

Čeprav je v tretji četrtini Barca prevzela pobudo, si višje prednosti od šestih točk ni priigrala, Real pa je ob koncu poskrbel, da sta velikana v zadnjih deset minut stopila izenačena pri 61. Tudi pet minut kasneje je bilo na semaforju izenačeno. Thomas Heurtel je deset sekund pred koncem prek Felipeja Reyesa od table zadel za 78:81, po minuti odmora je slabo iz avta žogo izvajal Rudy Fernandez, na črti prostih metov pa je mirno kri ohranil Heurtel in Barca je vknjižila veliko zmago, šesto v tej sezoni španskega prvenstva.

Prvi strelec in skakalec derbija
Dončić je bil izvrsten v prvem delu, saj je v dobrih 12 minutah dal kar 16 točk, temu pa je dodal še štiri skoke. V drugem polčasu se mu je ustavilo. Dodal je še štiri točke, ko je zgrešil kar nekaj metov in izgubil nekaj žog, vendar pa je skupaj dodal deset ujetih odbitih žog na tekmi in s tem dopolnil drugi dvojni dvojček v tej sezoni. Trenutno najboljši igralec Evrolige je bil prvi strelec tekme, pri Realu pa je dvomestno število točk dosegel le še Fernandez, ki jih je dal deset. Anthony Randolph tokrat ni imel svojega dne in je ob slabem metu iz igre (1/11) vpisal štiri točke. Pri Barci je bil z 19 točkami najboljši Francoz Adrien Moerman, njegov rojak Kevin Seraphin jih je pristavil 15, Rakim Sanders pa 13.

Real s prvim porazom ostaja v vodstvu državnega prvenstva. Enkrat je klonila tudi druga Valencia, ki brani naslov. Barcelona je zdaj z dvema porazoma tretja. Na petem mestu je Fuenlabrada, za katero igra Luka Rupnik, ki ima prav tako dva neuspeha. Slabša je Andorra Jake Blažiča, ki je s tremi zmagami trenutno 13., a slovenski reprezentant igra odlično. V zadnjem krogu je za visoko zmago nad Betisom (96:68) prispeval kar 27 točk in je še vedno četrti strelec španskega prvenstva.

1

Luka Lapornik, Steaua (ROM)6. krog DP: Steaua - Phoenix Galati 92:662611 (1/2 za dve, 3/4 za tri)2 1
Miha Lapornik, Zlatorog Laško (SLO) 6. krog DP: Zlatorog - Helios 68:8638 25 (4/9 za dve, 4/10 za tri)6 2

3

Blaž Mahkovic, Helios Suns (SLO) 6. krog DP: Zlatorog - Helios 68:8639 26 (5/6 za dve, 3/4 za tri)4 2

2

Žan Mark Šiško, Ilirija (SLO)6. krog DP: Hopsi - Ilirija 95:7628 21 (4/7 za dve, 3/6 za tri)3 5

# 13.11.2017 ob 09:44
Quade, klasicna ponedeljkova nadrkanost :)

#lolek
zabavljac
# 13.11.2017 ob 10:00
Luka ma eno sposobnost, ki jo imajo redki košarkarji in to je, da fila statistiko. Kaj mislim s tem? Gledam ga že zadnje par tekem, ko je nekoliko padel v formi, dobiš občutek, da ne igra dobro in potem umes pogledas njegovo statistiko in si presenečen, da ima 20 točk, 8 skokov in 6 podaj in se vprasas KAKO? Ne mislim s tem nic slabega, ampak zelim povedati, da so ta fenomen pojavlja pri res le najboljših igralcih. Bo pa Luka moral postoriti nekaj glede svoje obrambe, ker na trenutke ni niti na povprecnem nivoju... no in ko sem pisal tole me je spet doletelo dejstvo na kerega velikokrat pozabimo pri njem in to je, da je fant star šele 18 let :D
lukace5
# 13.11.2017 ob 10:02
Real ne zmore dobiti tekme proti solidnemu tekmecu, ce Doncic ni na vrhunskem nivoju. To se je sedaj zgodilo ze tretjic. Luka mora odigrati vrhunsko tekmo, ce zelijo zmagvati EL ekipe in ce je samo dober/povprecen, imajo velike tezave. Edino EL tekmo, ki so jo dobili brez Donciceve vrhunske igre je bil CSKA, ki je tisto tekmo odigral res slabo. Campazzo ni za ta nivo, Causeur prav tako, Maciulis sploh ne vem kaj se pocne v Realu.... Najbolj se jim pozna odsotnost Ayona, z njim je igra dobro tekla saj je edini ki zna dobro odigrati pick z Doncicem. Randolph se ponavadi prehitro odvaja in postavlja slabe blokade ali pa se vlece na trojko, Reyes pa je prepocasen in ga je potrebno cakati. Tudi Laso slabo vodi tekme, ima avtomatske menjave, v 7. minuti tekme vem koliko bo kdo igral in kdaj bodo igralci zamenjani. Tole izgleda precej drugace kot na zacetku sezone, Real stagnira ali nazaduje medtem ko ostale ekipe seveda napredujejo.

Drugace pa se je Luka nekoliko razvadil, v obrambi se precej slepa, v napadu si jemlje prevec posiljenih metov. Saj ce bi te mete zadeval nebi bilo problema tako pa si vsako tekmo vzame vsaj eno trojko iz 9m, ko ni po tem nobene potrebe. To gre tudi na racun slabsega atleticizma, saj ne more konstantno prodirati in sutirati 2m za trojko je pac najlazje. Od tiste bolezni se je zacelo dogajati, da prvi polcas odigra zelo dobro, potem pa v drugem precej pade. Mogoce se cuti posledice in nima dovolj moci zato bom pocakal se kaksen teden, mislim pa da bi bilo pametno da kaksno ACB tekmo izpusti in si posteno odpocije.
lukace5
# 13.11.2017 ob 09:40
Quade, nimas pojma...
Pjanc
# 13.11.2017 ob 09:37
Kak prvi polčas Luke. Tip je lomil gležnje in se delal norce.
17theone
# 13.11.2017 ob 10:24
Drugič bi lahko članek odprli malce pred tekmo da gledalci (ki nas je bilo verjetno kar nekaj) skupaj debatiramo in spremljamo potek.
royayers
# 13.11.2017 ob 10:11
Se strinjam Shadow, na Dončićev račun je prepovedano izreči kakršno koli kritiko, ker s tem prizadaneš kavčarski oddelek na MMC

"Mojster", katastrofa je tezka beseda za nekoga, ki je dvojni dvojcek dosegel, z #overrated pa pokazes, da si lahko vodja kavcarskega oddelka ali pa si bil sam katastrofa v kosarki, ce si jo igral kdaj. Saj kritika je lahko tudi na nivoju, tvoja pac ni bila.
Stevic
# 13.11.2017 ob 10:30
Lukova banana na koncu tekme piskana kot osebna na Hangi je bila smešna, sodnik nadeni si očala :))
Real-u manjkajo ključni igralci pod košem in to se pozna. Seraphin in Sanders sta jih z močjo ubila.
bojfab
# 13.11.2017 ob 10:23
Zdravilo za trole: IGNOR! Tudi minus je preveč.
royayers
# 13.11.2017 ob 10:21
Dončić prebrana knjiga

Quade, vodja kavcarskega oddeleka na mmc. Ti imas ziher poster od Darka Miličića v naravni velikosti v sobi.
zamudnik
# 13.11.2017 ob 09:58
Čisto nič ne bi bilo narobe, če bi dali Luki zdaj dva tedna dopusta. Bi bilo v redu tako za njegovo telo kot za psiho. Fant bo drugače pregorel tako fizično kot psihično.
lukace5
# 13.11.2017 ob 11:40
Ceprav obcasno odigra "slabso" tekmo, je se vedno dalec najboljsi in najbolj konstanten igralec Reala in celotne ACB ter EL. Laso tocno ve kaksno produkcijo lahko pricakuje vsako tekmo in sicer 15-20t, 6-8 skokov in 4-6 asistentc. Tega v Evropi na tem nivoju ni sposoben nihce razen Doncica. Trenutno je v nekoliko slabsi formi kot pred par tedni ampak slabsa forma pri Doncicu se vedno pomeni, da je statisticno top 5 igralec v vseh tekmovanjih.

Pricakujem, da ga bo Laso kmalu za kaksno tekmo odpocil, morda ga celo ne bo uvrstil v ekipo na eni od prihodnjih ACB tekem. Od Avgusta je odigral ze okoli 35 tekem, ni imel niti 5 dni pocitka da posteno zaceli glezenj, pred 10. dnevi prebolel gripo in logicno je, da je forma nekoliko padla. Bilo bi cudno, ce nebi...
threepointer
# 13.11.2017 ob 10:04
Quade kot običajno spet pretirava s kritiko, čeprav tudi sam ne vidim tega nastopa kot uspešnega.

Da si Luka tokrat zasluži tudi precej kritik, ni dvoma. Pravzaprav zelo neobičajna tekma z njegove strani, po eni strani dvojni dvojček, po drugi pa slab met in vsaj zame še mnogo huje, obratno razmerje asistenc in izgubljenih žog od običajnega. V Endesi ima povprečje na 4,4 asistence 1,3 izgubljene žoge, danes 1 proti 4. Sab met se mu sicer zgodi večkrat, a je včeraj začel zelo dobro, potem pa v drugem polčasu niso šli noter niti zicerji. Skoraj se ne spomnim zadnje njegove tekme, na kateri bi imel indeks nižji od števila doseženih točk, včeraj 19 pri 20 doseženih točkah.

Če smo za prejšnjo tekmo lahko rekli, da je bila povprečna, potem za to lahko rečemo, da je zanj slaba, kar je pravzaprav skoraj neverjetno ob dvojnem dvojčku. Še mnogo slabši pa je bil tokrat Randolf z res neverjetno slabim metom iz igre 1/11. Pravzaprav sta solidno odograla samo Fernandez (dober met iz igre) in Reyes (kot Luka tudi on 10 skokov), kar je bilo premalo za kar razpoloženo Barco. Tavares zaenkrat še ni pokazal prav veliko, a je tudi igral precej malo.

Tale serija treh porazov Reala je pa zdaj že malo zaskrbljujoča. Upam, da čim prej najdejo izhod iz te mini krize. Da bo Luka igral bolje, ne dvomim.
# 13.11.2017 ob 13:33
Quade, izgleda rad povzročaš burne reakcije. Ampak na tole zadnje se ti lahko samo smejim :). Saj še sam sebi ne verjameš :).
Shadow-88
# 13.11.2017 ob 10:13
Se strinjam threepointer, dejstvo pa je tudi, da je od avgusta pa do danes odigral ogromno minut na težkih tekmah in nima več prave energije predvsem v prodorih. Lani je bilo kar nekaj hitrih, agresivnih prodorov pod koš, ki so se končali z zabijanjem, letos redko vidiš, da bi žogo položil od table.
jakec15
# 13.11.2017 ob 12:57
Ojoj. Spet boj med "jaz imam prav".
Lahko povem sam to, da sem začel navijati za Real in celo zaploskam Fernandezu :) Zaradi Luka si pogledam tekme , kot včasih ko je na prelomninci tisočletja Harala Olimpija.
Luka je zanimivo gledati.
Jurčič
# 13.11.2017 ob 11:32
Ko človek bere naše forume, "ugotovi", da so najslabši športniki v sloveniji poleg Dončića, Dragića, še Prevc, Tepeš, Zorman,....najslabši trenerju pa Vujović, Tamše, Zdovc,....
in najljubši športni rekvizit kavč....
Ja Quade, res je groza kako je zanič, 20 točk in 10 skokov mu pa kar samo uleti v statistiko, a ne? Še, ko mu ne gre, je Luka najboljši igralec Reala. Ko bo enkrat igral tako kot ti od njega pričakuješ, da bi moral že pri 18 letih, bo pa najmanj najboljši igralec svoje ekipe v NBA. Mislim, da na to ne boš rabil prav dolgo čakati :).
bojfab
# 13.11.2017 ob 10:22
Halooo! Kašno obremenjevanje ali je bila igra Luke dobra, slaba ali nevem kakšna. Usedite se, natočite si pivo, vzemite kikiriki in uživajte. Tako dominantno v Evropi že dolgo nihče ni igral in pika!

Je pa videti, da počasi pregoreva. Svežine ni.
trolicnez
S staro gardo v ekipi bi beli balet tekmo odlocil ze v prvi polovici.
judoka
# 13.11.2017 ob 15:44
S esplozivnostjo se človek rodi. To ni nekaj, kar boš izboljšal.

Lahko izboljšaš skočnost, odriv, vsekakor pa ne moreš izboljšati eksplozivnosti. Eksplozivnost se ne sme mešat z odrivom , ker nima nič skupnega

Od kje se taki strokovnjaki najdete?
To 100% ne drzi. Res je da igra genetika vlogo, ampak z pravilnim atletskim treningom se da zbojstat vse fizicne parametre vkljucno z explozivnostjo. Glede na njegov "frame" ima Luka super osnovo, da postane prava zival, kar se bo tudi zgodilo ko dokoncno odraste in ko ga v roke dobijo NBA specialci.

Opazam, da v teme o njegovih igrah pocasi kapljajo negativni paraziti, tako kot je bil slucaj pri prakticno vseh uspesnih SLO sportnikih. Kot je ze nekdo rekel, /ignore je najboljsi odgovor.

@Jurcic
Tam se ni niti potrudil, da bi Sandersa ustavil. Parkrat mu je zelel izbiti zogo kar je seveda skoraj 100% kos ali osebna, dejansko je samo enkrat odigral resno obrambo na Sandersu in to precej dobro kljub prejetemu kosu. Je pa precej zamujal na perimetru skozi celotno tekmo, saj prevec hodi na pomaganje v raketo in zamuja na povratnih podajah.

Nujno mora narediti nekaj na moci v nogah, ko gre v prodor ali kontro in mora skociti iz ene noge vse skupaj igleda zelo cudno. Namesto da bi sel mocno na zabijanje on bezi od kontakta in se zvija v zraku. To je pomanjkanje moci in zaradi tega deluje atletsko se slabsi kot je v resnici. Poletje treninga v ZDA mu bo zelo pomagalo, tam so res najboljsi strokovnjaki za fizicno pripravo in prav tu je Luka najslabsi trenutno.
tedi77
# 13.11.2017 ob 09:47
Pod košem luknja, drugače bi jih pojedli.
jakec15
# 13.11.2017 ob 16:55
Lukova disciplina za trening je nadpovprečna, sploh pa če maš visok tekmovalni naboj pride to zraven.
krkuščekov
# 13.11.2017 ob 16:32
Ob odsotnosti Llula je Dončič prevzel njegovo mesto glavnega nosilca, zato tudi veliko sam zaključuje. Za razliko od prejšnje sezone, ko je bila njegova naloga bolj razigravanje ekipe. Moram reči, da malo pogrešam to razigravanje, ker ima res prefekten pregled in podaje. Je pa trenutni način njegove igre in igra Reala nasploh pomojem kar dobra priprava na NBA :)
Binder Dandet
# 13.11.2017 ob 13:04
Zarad Dragića sem začel NBA spremljat.
Zarad Dončića sem začel Real spremljat.
Zarad obeh skupaj sem začel spremljat košarko (ravno včeraj v času kosila nekje je bila italijanska liga na enem od sport tv in sem si ogledal prvi polčas...2 leti nazaj ne bi nikoli gledal nereprezentančne košarke).
Rečte temu bandwagon, ampak tako je. Popularizacija športa (kot otrok sem seveda bil nor na nba, pa skoz smo se z žogami po igriščih preganjali). NBA članki imajo po več 10 komentarjev vedno. Podobno tudi Dončić. Zato pa se delajo poudarki v naslovih in člankih.
Zlobni genij
# 13.11.2017 ob 11:12
Bognedaj, da Luka bere vase komentarje, saj bo ze pri 18. letih zacel verjeti, da je nedotakljiv, oz. da je tako dober, da mu nihce nic ne more. ;) Salo na stran. Ogledal sem si njegovo kao tako imenovano sick crossover potezo, in ne morem verjeti, da je to vam, folku nekaj tako zelo neverjetnega, ko smo pa take fore sicer v preteklosti, poceli na domacem kosarkarskem igriscu. :)
študent88
# 13.11.2017 ob 10:33
Govorit, da se Doncic slepa v obrambi je malo tak. Tip dobi 10 skokov? Seveda pa mora nekdo prevzet odgovornost v napadu. Vceraj se je videlo, v zadnji minuti ni ime Doncic nic zoge v posesti
# 13.11.2017 ob 10:16
Nekajkrat je zamudil tudi pri pokrivanju na trojki. Jaz sem naštel pet situacij, ko je bil v precejšnji meri kriv za lahke koše nasprotnikov. Je pa treba dodati, da je imel kot običajno tudi marsikakšno uspešno obrambno akcijo.

Tudi sam mislim, da mu manjka moči za tako veliko minutažo. Vsaj po gripi je običajno slabši v drugem polčasu, kar ni bil ravno njegov problem v preteklosti. V Endesi sicer igra manj in tudi niti približno ne izstopa tako kot v EL. Da bi počival, je glede na situacijo v Realu iluzorno pričakovati, saj so brez njega skoraj brez možnosti še proti povprečnim ekipam v Endesi in v EL. Mogoče bi ga Pablo res lahko prej vzel iz igre, ko mu ne gre in ga držal pred zaključkom tekme malo dalj na klopi, da bi bil v končnici bolj svež. Ampak Luka na ta način samo pridobiva. Če se bo le lahko izognil hujšim poškodbam, potem naj kar igra in s tem napreduje.
bojfab
# 13.11.2017 ob 17:44
V tabeli manjka Jurij Macura. 8. kolo Liga LEB Plata ... 17 minut ... 12 pik ... za dva 5/6 ... za 3 0/1 ... 4 skoki ... 2 izgubljeni ... 1 pridobjena ... 1 osebna ... 2 osebni nas. ... val. 14
lukace5
# 13.11.2017 ob 16:09
simon-rupsi
To kar si napisal glede eksplozivnosti je neumnost. Prav fizikalije so tisto, kar je 100% odvisno od treninga. Luka ima tu se ogromno rezerve, v nogah mu manjka precej moci kar omejuje njegovo eksplozivnost, telo mora spraviti na nekje 6-8% mascobe (trenutno izgleda okoli 12%), mora popraviti tehniko odriva iz ene noge, razviti misice v ramenskem obrocu kar bo pomagalo pri lazjem in natancnejsem izmetu... Seveda ima vsak igralec neko zgornjo mejo pri fiziki in Lukova meja je nizja kot pri vecini temnopoltih igralcev, lahko pa atleticizem razvije do te mere da to ne bo tezava.

Osnovo ima dobro. ima konstitucijo ki je zelo trpezna in z malo srece se bo izognil tezjim poskodbam skozi celotno kariero, sedaj pa je samo vprasanje treninga. Fizicna priprava je samo trening, prehrana in pocitek in ce v tem segmentu ne bo napredka, bo to krivda Doncica in/ali trenerjev.
mike1968
# 13.11.2017 ob 12:10
Kaj se dogaja z Zoranom Dragićem? Pri Milanu ni niti na klopi, zato se vprašam, zakaj ne gre v drug klub in ali bo sposoben igrati za reprezentanco v kvalifikacijah?
# 13.11.2017 ob 12:01
Lukace5, vse drži (razen v ACB ni ravno najboljši, tudi malo manj igra), ampak Luka je tako dober, da je tudi meni že malo dolgočasno, da bi ga samo hvalil. Povrhu vsega je v njegovi igri še toliko rezerv, da me to navdaja z neverjetnim optimizmom za njegovo prihodnost. Za katerega 18 letnika, ki je na vrhunskim profesionalnem nivoju igranja dosegel dvojni dvojček, se je že kdaj lahko reklo, da je imel bolj slabo tekmo? Za nikogar!
Krispuzis
# 13.11.2017 ob 11:34
@mrsdarcy

Mozno, da to velja na osebnem racunalniku ampak dvomim. Na mobilni verziji gumba ne najdem. Ce obstaja je hudo dobro skrit.
Sploh pa je ze sam layout spletne strani porazen za leto 2017, clovek bi potreboval dvotedenski tecaj da bi se naucil tekoce krmariti po strani :)
1a34
# 13.11.2017 ob 11:08
Tako malo je naših diamantov, ki se do konca obrusijo v tujini, da jih je treba res spoštovati (in v njihovo dobro celo omejevati posamezne novinarske poskuse napihovanja oz. pretiravanja, da ne pregorijo in da se javnost zaradi tega napihovanja kdaj razočarana ne bo obrnila proti njim - novinar, ki je vse to manipulativno zakuhaval pa se bo na koncu poskusil narediti nevednega oz. rekel "jaz sem "iskreno" naredil vse, kar je bilo v moji moči", čeprav ga je vodila žlehtnoba),

kar pa seveda ne more biti predvsem krinka za posamezne/ga) pisce(a), ki za te naše diamante do konca vzgojene v tujini navija(jo) le zato, ker sovražijo vse igralce do konca vzgojene v Sloveniji oz. Slovenijo samo (ker sovražijo sebe in pač naredijo tak psihološki transfer iz sovraštva do sebe na sovraštvo do Slovenije). V javnosti se ve, kdo je bil eden redkih, ki ni navijal za Slovenijo, ko je osvojila naslov evropskih prvakov oz. je celo ščuval proti njej par naivnih pobalinov, ki se jim je to takrat zdelo celo kul/imenitno, sedaj pa jih je sram, da so mu nasedli.
lprelesn
# 13.11.2017 ob 10:18
Ma mali, veliki je car....pri teh letih igrati tako košarko proti "zrelim", starejsim nasprotnikom je enostavno carsko !
Jurčič
je, samo parkrat je v obrambi res dobil mrgo na pokrivat, tisto s hrbtom ena na ena nima šans...
nuLanuLa
# 13.11.2017 ob 21:14
Blažič je 4. strelec španskega prvenstva, pa tu pa tam dobi kakšno vrstico v teh člankih. Ne pošteno. Po moje najbolj podcenjen slovenski košarkaš.
mrsdarcy
# 13.11.2017 ob 10:52
@Krispuzis - ne bo držalo, na ACB uradni strani si lahko izbereš angleščino, vse podrubrike prevajane, tudi statistike tekem v teku....
Krispuzis
# 13.11.2017 ob 10:39
@17theone

Se strinjam, vceraj sem iskal angleski clanek ki bi sproti spremljal vsaj statistiko, pa ga ni bilo mogoce poiskati. Nikjer nic.
Uradna stran od lige ACB je pa katastrofa. Ce ne znas Spansko si oplel.
Stevic
# 13.11.2017 ob 10:32
Pa še to Barca je komaj zmagala, ko bo Real popoln ne vidim, da jih lahko premagajo.
# 14.11.2017 ob 14:16
Predrabluc, lol. Fenerbahče Dončića ne bo videl. Razen Obradovića, Luka s tem tudi ne zamuja prav dosti. V Realu ima dosti boljše pogoje. Obradović bi ga sicer več naučil o košarki, ampak to je nekaj, kar Luka niti ne potrebuje v takšni meri, saj se je s tem znanjem skorajda že rodil :). Ne bi pa imel pri njem tako proste roke kot jih ima v Realu in mogoče celo ne bi pridobil toliko različnih izkušenj kot pri sicer slabšem trenerju Pablu.

Pravzaprav ima Luka vse postlano za izjemno kariero!
Predrabluc
# 14.11.2017 ob 12:59
Zdaj pa samo še za eno sezono v Fenerbahče - potem pa gasssssa v ZDA!
# 14.11.2017 ob 07:37
Veza, smeš, smeš. Svoboda izražanja je vsaj na internetu menda še vedno zagotovljena :).

Se pridružujem, srečno Luka!
veza
# 14.11.2017 ob 07:12
Ne smem nič več napisat o Dončiću, počakal bom na čas, ko bo zaigral v NBA, do takrat, srečno, Luka.
Krispuzis
# 13.11.2017 ob 14:26
Eksplozivnost je stvar fizike telesa, katero se vedno s treningom da izboljšat. Se pa strinjam da ima vsak genetsko podane neke meje. Ampak to je zanemarljivo, pošten trening dela čudeže.
Druga stvar je pa občutek za samo igro, katero pa Luka definitivno ima.
# 13.11.2017 ob 14:12
Simon-rupsi, s tem se ne morem ravno strinjati. Eksplozivnost, vsaj kot jo razumem sam, je posledica več različnih faktorjev. Nekateri so res prirojeni ali pogojeni s konstrukcijo igralca, druge pa se da precej izboljšati. Ne mislim, da bo Luka kdaj v tem elementu ravno briljiral, lahko pa ga izboljša do te mere, da mu to ne bo več predstavljalo večje ovire.