Rokomet - Arhiv

Francija rokometna velesila: zlate tudi dame

Maščevanje za Rio Francija rokometna velesila: zlate tudi dame

8.8.2021

Ženska francoska rokometna reprezentanca je v ponovitvi iger iz Ria zanesljivo premagala Rusijo s 30:25 in se veseli prvega naslova olimpijskih prvakinj. Norveška se je v boju za bron poigrala s Švedsko in slavila s 36:19.

Francozi so se oddolžili Dancem in se povzpeli na rokometni prestol

Rokomet Francozi so se oddolžili Dancem in se povzpeli na rokometni prestol

7.8.2021

V ponovitvi finala iz Ria sta se za zlato olimpijsko medaljo v rokometu pomerili Danska in Francija, a tokrat sta reprezentanci zamenjali mesti. Zmagali so galski petelini s 25:23.

Francozi v končnici strli žilave Egipčane, v finalu z Danci

Rokomet Francozi v končnici strli žilave Egipčane, v finalu z Danci

5.8.2021

Rokometaši Francije so prvi finalisti olimpijskega turnirja v Tokiu, potem ko so v polfinalnem obračunu s 27:23 premagali izbrano vrsto Egipta. V finalu se bodo pomerili z Dansko, ki je z istim rezultatom ugnala Španijo.

Rokomet Rusinje vse odločile že na začetku, v polfinalu še Norveška, Švedska in Francija

4.8.2021

Rokometašice Rusije uspešno branijo naslov olimpijskih prvakinj, v četrtfinalu so namreč zanesljivo izločile Črno goro z 32:26.

Španija v tesni končnici izločila Švedsko

Rokomet Španija v tesni končnici izločila Švedsko

3.8.2021

Španska rokometna reprezentanca je v najbolj tesnem četrtfinalnem obračunu premagala Švedsko s 34:33. V boju za medalje so še Francija, Danska in Egipt. Polfinalna para sta Francija - Egipt in Švedska - Danska.

Švedom ponovitev finala SP-ja; Bahrajnu zadnja četrtfinalna vstopnica

Rokomet Švedom ponovitev finala SP-ja; Bahrajnu zadnja četrtfinalna vstopnica

1.8.2021

Na olimpijskih igrah se je končal skupinski del v moškem rokometu. V zadnjem krogu je Švedska v ponovitvi finala letošnjega svetovnega prvenstva premagala Dansko s 33:30.

V dvoboju neporaženih Francozi nadigrali Špance

Rokomet V dvoboju neporaženih Francozi nadigrali Špance

30.7.2021

Po predzadnjem krogu skupinskega dela sta edini neporaženi ekipi na rokometnem olimpijskem turnirju Francija v skupini A in Danska v skupini B.

Francozi strli Nemce v napetem obračunu

Rokomet Francozi strli Nemce v napetem obračunu

28.7.2021

Obračun srebrnih in bronastih s prejšnjih olimpijskih iger, Francozov in Nemcev, je bil napet do konca, dobili pa so ga Francozi (30:29).

Danci so imeli tako kot na SP-ju kar nekaj dela z Egipčani

Rokomet Danci so imeli tako kot na SP-ju kar nekaj dela z Egipčani

26.7.2021

Danski rokometaši, branilci naslova iz Ria de Janeira in svetovni prvaki, so na olimpijskem turnirju v Tokiu v 2. krogu premagali Egipčane z 32:27.

Španci v razburljivi končnici strli Nemce

Rokomet Španci v razburljivi končnici strli Nemce

24.7.2021

V najbolj razburljivem obračunu prvega dne rokometnega turnirja v Tokiu je Španija premagala Nemčijo z 28:27.

Slovenske olimpijske sanje so se razblinile pred Palicko

Rokomet Slovenske olimpijske sanje so se razblinile pred Palicko

14.3.2021

Slovenski rokometaši ne bodo igrali na olimpijskih igrah v Tokiu. V Berlinu so izgubili kvalifikacijsko tekmo proti Švedski, bilo je 32:25.

Slovenci občutili moč

Kvalifikacije za OI Slovenci občutili moč "nemškega stroja"

13.3.2021

Slovenski rokometaši so morali na kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre v Berlinu priznati premoč Nemčiji, ki je gladko zmagala, s 36:27, in si praktično že zagotovila nastop v Tokiu.

Slovenija z odliko opravila prvi test v Berlinu

Kvalifikacije za OI Slovenija z odliko opravila prvi test v Berlinu

12.3.2021

Slovenska rokometna reprezentanca je odlično začela kvalifikacijski turnir za olimpijske igre v Berlinu, saj je upravičila vlogo favorita in premagala Alžirijo s 36:28.

Dolenec: Verjamem, da si lahko priborimo vozovnico za Tokio

Intervju Dolenec: Verjamem, da si lahko priborimo vozovnico za Tokio

11.3.2021

"Čvrsta obramba ter hitra in kreativna igra v napadu," je recept, ki bi po mnenju kapetana Jureta Dolenca slovensko rokometno reprezentanco konec tedna v Berlinu lahko popeljal na olimpijske igre v Tokio.

Slovenci v Berlin z lepo popotnico: padla je močna Poljska

Rokomet Slovenci v Berlin z lepo popotnico: padla je močna Poljska

9.3.2021

Slovenski rokometaši so na kvalifikacijski tekmi v Celju z 32:29 premagali Poljsko in tako naredili velik korak proti evropskemu prvenstvu, ki ga bosta leta 2022 gostili Madžarska in Slovaška.

Gaber: Želja po OI je velika. V Berlinu bomo poskusili dobiti vse tri tekme.

Intervju Gaber: Želja po OI je velika. V Berlinu bomo poskusili dobiti vse tri tekme.

9.3.2021

"Ne želimo si nalagati bremena, a naša želja po uvrstitvi na olimpijske igre (OI) je zelo velika. V zadnjih letih smo dokazali, da lahko igramo z vsako reprezentanco," pred zahtevnim tednom za slovenske rokometaše pravi Matej Gaber.

Vranješ zaradi poškodb prisiljen iskati nove rešitve

Rokomet Vranješ zaradi poškodb prisiljen iskati nove rešitve

8.3.2021

Rokometaše Slovenije čaka izjemno pomemben teden, najprej torkov dvoboj v Zlatorogu s Poljaki v kvalifikacijah za EP 2022, od petka do nedelje pa v Berlinu še kvalifikacijski turnir za olimpijske igre v Tokiu.

V Berlin brez Mačkovška in Henigmana

Rokomet V Berlin brez Mačkovška in Henigmana

7.3.2021

Po Niku Henigmanu je slovenski rokometni selektor Ljubomir Vranješ pred zborom reprezentance za kvalifikacijski turnir za olimpijske igre v Berlinu ostal še brez Boruta Mačkovška.