Smučarski teki - Arhiv

Johaug za tretjo zlato kolajno deklasirala konkurenco na 30 km

Smučarski teki Johaug za tretjo zlato kolajno deklasirala konkurenco na 30 km

20.2.2022

Therese Johaug do letošnjih iger ni imela zlate olimpijske medalje s posamičnih tekem. Peking zapušča s tremi, potem ko je prevlado na razdalji Norvežanka potrdila v velikem slogu na 30 km.

Boljšunov z odličnim finišem potrdil status kralja olimpijskih iger

Teki Boljšunov z odličnim finišem potrdil status kralja olimpijskih iger

19.2.2022

Aleksander Boljšunov je zmagovalec skrajšanega olimpijskega tekaškega maratona, rusko zmagoslavje pa je z 2. mestom dopolnil Ivan Jakimuškin. Norvežanom je ostal le bron Simona Hegsteda Kruegerja. Zaradi mraza je bil cilj že po dobrih 28 kilometrih.

Evi Urevc bolezen pobrala preveč moči, zlato Nemkama

Smučarski teki Evi Urevc bolezen pobrala preveč moči, zlato Nemkama

16.2.2022

Smučarski tekačici Anamarija Lampič in Eva Urevc sta polfinale ekipnega sprinta v klasičnem koraku končali na sedmem mestu in s tem ostali brez preboja v finale, kjer sta nekoliko presenetljivo slavili Nemki Katharina Henning in Victoria Carl.

Po težavah Eve Urevc prilagodili cilje: uspeh bo že finale

Teki Po težavah Eve Urevc prilagodili cilje: uspeh bo že finale

15.2.2022

Eva Urevc se je zadnji hip odločila, da bo (seveda z Anamarijo Lampič) v sredo na startu ekipnega sprinta, vendar pa po vseh težavah medalja realno ni dosegljiva. Zaradi mraza so tekmo prestavili na zgodnejši termin, veliki finale bo ob 10.15.

V štafeti prepričljivo slavje Rusov, srebro v finišu Norveški

Smučarski teki V štafeti prepričljivo slavje Rusov, srebro v finišu Norveški

13.2.2022

Štafeta Olimpijskega komiteja Rusije je prepričljiva zmagovalka moške štafetne preizkušnje v smučarskem teku. Srebro so osvojili Norvežani, ki so v finišu prehiteli Francoze.

Rusinje pred presenetljivimi Nemkami, Norveška le peta

Teki Rusinje pred presenetljivimi Nemkami, Norveška le peta

12.2.2022

Ruske tekačice so zmagovalke ženske tekaške štafete 4 x 5 km. V zadnji predaji so po zaslugi Veronike Stapanove opravile s presenetljivimi Nemkami. Bronasto medaljo je osvojila Švedska, oslabljena Norveška pa se je morala zadovoljiti le s petim mestom.

Niskanen osem let čakal na olimpijsko zlato na 15 km

Smučarski teki Niskanen osem let čakal na olimpijsko zlato na 15 km

11.2.2022

Smučarski tekač Iivo Niskanen je upravičil vlogo prvega favorita in postal olimpijski prvak na 15 kilometrov v klasičnem koraku. 30-letni Finec je tako še na tretjih zaporednih igrah osvojil zlato medaljo.

Therese Johaug za 0,4 sekunde ugnala Kerttu Niskanen; Anamarija Lampič 17.

10 km klasično Therese Johaug za 0,4 sekunde ugnala Kerttu Niskanen; Anamarija Lampič 17.

10.2.2022

Tek na 10 km klasično je prinesel razburljiv razplet: Therese Johaug je za vsega 0,4 sekunde prehitela Kerttu Niskanen, s čimer je Norvežanka osvojila drugo zlato medaljo v Pekingu. Anamarija Lampič je s 17. mestom izpolnila zadani cilj.

V taboru Anamarije Lampič razočarani zaradi počasnih smuči

Teki V taboru Anamarije Lampič razočarani zaradi počasnih smuči

9.2.2022

Anamarija Lampič, ki se ji na torkovi sprinterski tekmi ni uspelo prebiti v veliki finale, je spregovorila tudi o materialu. Potrdila je tisto, kar je bilo takoj slutiti, da namreč smuči nikakor niso bile konkurenčne oziroma da izbira maže ni bila prava.

Anamarija Lampič: Ni bil moj dan. Kot kaže, me Prešeren ne mara.

Teki Anamarija Lampič: Ni bil moj dan. Kot kaže, me Prešeren ne mara.

8.2.2022

Smučarska tekačica Anamarija Lampič je v olimpijskem sprintu v prostem koraku sodila v krog favoritinj za kolajno, toda preizkušnjo je končala v polfinalu in zasedla končno 12. mesto.

S Prešernovo poezijo najlepše ponazorila, kakšen dan jo čaka

Dan D za Anamarijo Lampič S Prešernovo poezijo najlepše ponazorila, kakšen dan jo čaka

7.2.2022

Anamarija Lampič bo poskušala iti v torek po poti Petre Majdič in Vesne Fabjan ter osvojiti olimpijsko medaljo v sprintu. Če bo šlo vse po načrtu, bo ob 12.47 tekla v velikem finalu.

Boljšunov z zgodnjim napadom do zlata, polom Norvežanov

Skiatlon Boljšunov z zgodnjim napadom do zlata, polom Norvežanov

6.2.2022

Rus Aleksander Boljšunov je v velikem slogu postal olimpijski prvak v skiatlonu, kjer je po padcu šel zgodaj v zlati napad. Srebro je osvojil drugi Rus Denis Spicov, bron pa Finec Iivo Niskanen. Da, Norvežani s Klæbom na čelu so ostali brez odličja.

Eva Urevc šele od srede v normalnem ritmu

Smučarski teki Eva Urevc šele od srede v normalnem ritmu

5.2.2022

Eva Urevc bo zaradi okužbe z novim koronavirusom lahko v normalnem ritmu živela, trenirala in tekmovala na olimpijskih igrah v Pekingu šele od srede, je pojasnil glavni slovenski trener Nejc Brodar.

Johaug

Skiatlon Johaug "zmlela" tekmice za prvo zlato medaljo na igrah

5.2.2022

Pa jo ima! Norvežanka Therese Johaug je vendarle osvojila svojo prvo zlato olimpijsko odličje v posamični konkurenci, potem ko je v Džangdžjakovu zmagala v skiatlonu. To je bila tudi prva končna odločitev letošnjih iger.

Eva Urevc: Sploh ne vem, kaj se točno dogaja

Smučarski teki Eva Urevc: Sploh ne vem, kaj se točno dogaja

3.2.2022

Smučarska tekačica Eva Urevc je na prizorišču olimpijskih iger prišla iz izolacije, vendar po covidnih pravilih, ki vladajo na Kitajskem, še vedno ne sme iti na določene prostore.

10 slovenskih vrhuncev iger: Kdaj nastaviti opomnike in si vzeti čas?

OI 2022 10 slovenskih vrhuncev iger: Kdaj nastaviti opomnike in si vzeti čas?

2.2.2022

XXIV. zimske olimpijske igre prinašajo 109 odločitev v 15 disciplinah sedmih različnih športov. Slovenski športni navdušenci si morajo zapomniti predvsem celoten spored smučarskih skokov, ure sprinta pri tekačicah in paralelnega veleslaloma za deskarje.

Dve norveški tekačici pozitivni pred odhodom v Peking

OI 2022 Dve norveški tekačici pozitivni pred odhodom v Peking

26.1.2022

Norveška smučarska tekačica Heidi Weng je imela pozitiven izvid testiranja covida 19. Iz norveškega tabora so sporočili še, da enako velja tudi za Anne Kjersti Kalva.

Stresni zadnji dnevi za Anamarijo Lampič:

Smučarski teki Stresni zadnji dnevi za Anamarijo Lampič: "Hitro si lahko pozitiven"

21.1.2022

Anamarija Lampič je prvo ime devetčlanske slovenske olimpijske ekipe v teku. Proge v Pekingu ne pozna, pričakuje pa počasen sneg, kar ji ni všeč. Kot ji ne ustreza, da bo šla v Peking z enomesečnim tekmovalnim premorom.

Eva Urevc pozitivna dobra dva tedna pred začetkom OI

Smučarski teki Eva Urevc pozitivna dobra dva tedna pred začetkom OI

18.1.2022

Eva Urevc, ki bo z Anamarijo Lampič ena glavnih kandidatk za olimpijsko medaljo v ekipnem sprintu smučarskih tekačic, je sporočila, da je zbolela za covidom-19.