Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Sobota, 23. maj. 2020

TV Slovenija 1 • Sob, 23. maj.

Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini.

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

07:00
Otroški program: Op!

Miha zida hišo iz kock. Lahko bi jo postavil tudi v Čudogozdu. Iz česa naj jo naredi? Iz slame? Ali iz lesenih desk? Anina hiška je zelo posebna. Morda bi imel tudi Miha takšno. V soncu se hiški sončita, v vetru se majeta. Katera pa je najslajša hišica na svetu? Ena, dve, tri, v Čudogozd se nam mudi.

Žarko in Živa morata poiskati izgubljeno podgano Bojanco in jo rešiti iz visoke trave. Najprej opazujeta, kako spretne so ovce, in ugotovita, da morajo vse živali z dvorišča sodelovati in pojesti travo, da bodo rešile Bojanco.

Mišo in Robi se odpravita na plažo. Mišo se zelo rad potaplja, Robiju pa je ljubše poležavanje na plaži. Se bo na koncu tudi Robi okopal v morju?

Čarna samo poseda in gleda v nebo. Opazuje ptice, ki se selijo v južne kraje. Rozi se boji, da se jim bo Čarna pridružila, zato ji pripravi presenečenje ...

V superiorjevi pisarni se vdrejo tla in tako tudi on pristane v podzemlju. Zdaj šele jima Silvija pove, da je arheologinja, ki išče skrivno knjižnico fratra Filipa Bregarja. Marcelinu to ne pove prav veliko, saj bi se rad čim prej izkopal iz čudnih rovov. Izkaže se, da jim bodo pomagali prav lažnivi Zlobki. Povedo jim, kje je knjižnica, in namignejo, da je izhod bližje, kot si mislijo. Ko najdejo knjižnico, sprožijo še en vzvod in nad sabo zagledajo brata Kašco v njegovo kuhinji. Res so bili bližje, kot so si mislili. Poleg dragocenih knjig pa so našli tudi listino, na kateri je bilo zapisano, da vojvoda ni lastnik samostana in okoliške zemlje.

Slonček Apu se spre s svojo sestro in v jezi se oddalji od črede. Kmalu pa se izgubi in se znajde v Hladnih brlogih, kjer ga napadejo opice Bandar-log. Mavgli pohiti na pomoč.

Kriškraški so spoznali kurenta Gala in mu želijo podariti robček! Ojoj, ampak robčka ni … prav nikjer! Kako se bodo Kriškraški znašli? In kakšno nenavadno rešitev bo ponudil Lovro? Brž hop v krtino!Kriškraški so spoznali kurenta Gala in mu želijo podariti robček! Ojoj, ampak robčka ni … prav nikjer! Kako se bodo Kriškraški znašli? In kakšno nenavadno rešitev bo ponudil Lovro? Brž hop v krtino!

Izziv, ki Pepeta čaka v naslednji oddaji, mu je resnično pisan na kožo! Rad slika in komaj čaka, da to pokaže otrokom iz Škofje Loke. Čopiče ima, platno tudi ... Manjkata samo še Foksner, Kakadudu in ti! Se vidimo?

Med igranjem družabne igre Govoreči Tom odkrije skrivnost, ki bi lahko končala njegovo zvezo z Angelco.

Čas je za noč čarovnic! Firbcologi so že pripravljeni, Pii pa se zdi, da njihov načrt ni dovolj izviren. S skupnimi močmi bodo zdaj pripravili najbolj strašljivo zabavo vseh časov. Kaja in Naja se odpravita raziskovat, kako nastane toaletni papir, Alisa in Tim gresta opazovat ptice v parku, Nejc in Sara pa sta v gledališki šivalnici, kjer odkrivata, kako se sešije gledališki kostum. Preveri, kdo bo na koncu bolj prestrašen – Pia ali Firbcologi.

10. oddaja je, kot se za čas spodobi, dobrodelno, praznično in tokrat športno obarvana. Mladi brihtneži so vrhunski športniki: atletinja Maruša Mišmaš, kajakašica Špela Ponomarenko Janič in kolesarja Tadej Pogačar ter Matej Mohorič. Z vijuganjem med vprašanji jim pomagata naša lanska tekmovalka Zoja in letošnji najboljši navijač predtekmovanj Jaka. Da je vzdušje res ta pravo, poskrbijo še navijači iz Osnovnih šol Dob in Litija, Čuka pa celo športnike za trenutek prelevita v pevce. Kako uspeva Mateju nov kolesarski podvig, Tadeju in Špeli veslanje skozi labirint, Maruši pa tek brez obutve, poglejte v VIP oddaji Malih sivih celic.

Gospod Merci se dobrika Žabarjem. Komarjem se zdi, da so ga vzeli za svojega zaveznika, kar še dodatno poglobi njihov razkol. A ne za dolgo … Žvižgačeva sošolka in skrita simpatija Rokerca stvari vzame v svoje roke in pod pretvezo novinarskega intervjuja obišče Mercija. Žabarji in Komarji se odločijo za sklenitev premirja. Skupaj se lotijo velike akcije za osvoboditev železne blagajne. A blagajna je prazna … Kam je izginil ladijski dnevnik? In kaj pomenijo besede na Mercijevem sporočilu? Francoz prepriča Komarje k sodelovanju …

V vsej poplavi informacij v tradicionalnih medijih in na družbenih omrežjih se danes pogosto srečujemo tudi z informacijami, ki ne držijo. Gre za laž, lažno novico ali dezinformacijo? Kdo je kriv za širjenje takšnih informacij in kako jih lahko sami prepoznamo? Tokrat v Osvežilni fronti.

Pred začetkom epidemije covida-19 je bilo nad našim planetom nenehno v zraku približno 10.000 zračnih plovil. Vsak dan jih je vzletelo približno 100 tisoč. Zdaj se je letalski promet skoraj ustavil. Kako se to kaže pri onesnaževanju? Letalska panoga naj bi k onesnaženju s toplogrednimi plini povprečno prispevala tri odstotke. Z letali pa smo se vozili vse več. Se bo letalski promet še povečeval in za koliko? Kaj bo to pomenilo za zrak, ki ga dihamo, in kaj za naš planet? Kaj lahko storimo? Letalske družbe na svoja letala nameščajo nove motorje, s katerimi lahko porabijo do 15 % manj goriva in tako tudi manj onesnažujejo. A ne onesnažujejo le letala. Dunajsko letališče obljublja, da bo do leta 2030 postalo ogljično nevtralno. Kako pa kaže ljubljanskemu letališču? Ugriznimo znanost.

"Uživajte, dokler lahko!" Turistični zaton Pomurja? Usode begunskih otrok. Nadomestno materinstvo. Koronahumor.

Naš gost je zdravnik, specialist športne medicine, prvi redni profesor iz Bosne in Hercegovine na Univerzi v Ljubljani, sicer pionir tradicionalne kitajske medicine, homeopatije in akupunkture pri nas, dr. Edvin Dervišević. V nedeljo je največji muslimanski praznik – bajram. Kako praznik pričakuje bosanska družina v Kranju? Obiskali smo prvo samostojno razstavo ilustratorke, slikarke in likovne pedagoginje Nevene Aleksovski. NaGlas! spremljajte vsako drugo soboto v novem terminu, ob 14. uri na prvem sporedu TV Slovenija.

V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.

13:10
Šport

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

13:15
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Z razglasitvijo epidemije se je prekinilo tudi šolanje psov. Zdaj v večini kinoloških društev in šol nadaljujejo z delom. Mi smo spremljali »pasje učence« v KD Maribor. Preverili smo tudi, kako poteka šolanje in trening živali v Ljubljanskem živalskem vrtu. Predstavljamo živalske zgodbe v Šmarjah pri Jelšah – od kače do račke. Spoznavamo podgane v vlogi domačega ljubljenčka. Vabljeni k ogledu.
ozivalih@rtvslo.si

V izboru si oglejte najboljše razprave preteklega tedna. V oddaji "Zadnja beseda!" se sicer vsak ponedeljek in petek za okroglo mizo zberejo štiri dame, vsaka s svojim izrazitim karakterjem, in na poljuden način komentirajo aktualna dogajanja z najrazličnejših področij. Da je vse skupaj še bolj zanimivo, v svojo družbo vsakič povabijo tudi posebnega gosta. Z njimi se boste lahko strinjali ali pa ne, vsaka ima namreč svoje mnenje. Katera pa bo imela zadnjo besedo?

Od zore njegovega nastanka človeka žene k raziskovanju, komuniciranju z drugimi in potovanju. Ta vrojena sla je spodbudila vrsto in skozi tisočletja nizanja izkušenj, spodletelih poskusov, tudi naključij in spoznanj, spremenila svet in pripomogla k nastanku tehnoloških vrhuncev – avtomobila, letala, pametnega telefona, rakete, robota in teleskopa.

6. del: Pametni telefon
V zadnjem delu bomo spoznavali, kako je nastajal pametni telefon, od njegovih zametkov v Morsejevi abecedi do leta 2007, ko je Apple predstavil prvi iPhone.

Luka se veseli obiska prijatelja Mareta, ki se je odločil, da bo za nekaj dni ostal pri njemu. Sara se je začasno preselila k Nives, kateri zaupa, da Luki najbrž grozi nevarnost. Preiskava družinske firme Globočnikov počasi napreduje in vse bolj postaja jasno, da je Urh še vedno povezan z Ireno. Ferdo in Luka skušata načrtovati naslednje poteze pri razkrivanju nečednih povezav. Nives je v veliki dilemi, ali naj stopi na stran svojih kolegov ali svojih sorodnikov. Vse preseka vest o tem, da so za Savo našli stolčen Lukov motor.

1. BARONOVE PERMAKULTURNE GREDE
Na z naravo ubrani ekološki kmetiji Baron na Planici nad Framom spoznavamo gomilaste grede. Neenakomerne so in pokrite s slamo, urejene po načelih permakulture. Boris in Irena pa posadita ekološki fižol.
2. POSADILI SMO PLODOVKE
Davor Špehar je s sajenjem plodovk na vrt počakal do tega tedna, ko večjih ohladitev ni več pričakovati. Paradižnike je kakšno leto na prosto sadil tudi junija. Razvijali so se celo lepše od posajenih v začetku maja. Plodovkam v rastlinjaku majske ohladitve načeloma niso škodile.
3. KROMPIR V POSODI
Martina Plohl Krevh preizkuša nov način za pridelavo krompirja. V posodo je do polovice nasula drenažo in prst ter posadila 6 gomoljev. Zdaj jih sproti gnoji in po plasteh dodaja lahko sipko zemljo. Z zasipavanjem do vrha posode želi pridelati več krompirja. Posodo proti škodljivcem pokriva s kopreno.
4. NABIRANJE IN UPORABA RABARBARE
Pri Baronovih imajo posajenih 15 grmov rabarbare. Stebla te zdravilne trajnice nabirajo do 25. junija. Potem se v njih nabere preveč oksalne kisline, ki je v preveliki količini človeku škodljiva. Stebelca, ki si jih niso privoščili voluharji, Mihelca ponudi v slastni rabarbarini pogači.
5. ŠTEFKINI BORI IN POTONIKA
Lesnata potonika Štefke Kolarič šteje že več kot 45 pomladi. Da so rumeni cvetovi še bolj občudovanja vredni, jo Štefka skrbno neguje: jeseni koreninam dodaja zemljo, pozimi ovije v kopreno in (jo) redno zaliva. Na borih pa spomladi vsako leto več ur trga poganjke, da se drevesca ne razkošatijo preveč.

V Poročilih ob petih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

17:10
Šport

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

17:15
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Akcija Pokloni zvezek, Skupnost Baha'i, KC Ljubljana.

Slovenska karitas že 12. leto zapovrstjo pripravlja akcijo »Pokloni zvezek«. Z akcijo želijo zbrati čim več novih zvezkov in šolskih potrebščin za otroke iz socialno ogroženih družin.
O tem, kako so delovali v času epidemije, smo povprašali predstavnike Skupnosti Baha'i in Krščanskega centra v Ljubljani. Naši sogovorniki so bili Aleksandra Zibelnik Badii, Carol in Klemen Vidic.

Izumitelj Johann Wilhelm Spaeth je usodno zaznamoval bavarsko industrijsko zgodovino 19. stoletja. Leta 1835 je ustanovil prvo strojno tovarno v Nürnbergu, njegove zgradbe, zlasti mostovi, žerjavi ter jeklene in železne konstrukcije, so preživeli vse do danes.
Janez Tarman se ukvarja s tako imenovano ohranitveno fotografijo. S svojimi fotografijami javnosti približuje življenje številnih divjih živali, med katerimi so nekatere že ogrožene. Njegovo zgodbo o šakalih, ki je nastajala več kot tri leta, so objavili svetovno znani naravoslovni mediji.
Skozi območje čarobnega močvirnatega gozda Krajinskega parka Ócsa, ki leži 35 kilometrov južno od Budimpešte, je speljana učna pot.
Slikovito istrsko mestece Brseč, ki leži na skalni pečini 157 metrov nad morjem, se ponaša z bogato zgodovino.

Začetek modrosti je poimenovati stvari z njihovim pravim imenom. "Poslušaj, GOSPOD, moj glas, s katerim kličem, izkaži mi milost in me usliši!" (Ps 24.7)
Razmišlja Hana Košan

Slovenska avtorska oddaja, ki odpira vrata v hiše in stanovanja, slikovite vrtove, razkriva objekte, ki so zanimivi zaradi svoje domiselne zasnove.
Skozi prispevke nas v oddaji vodi priljubljeni voditelj Boštjan Romih. Tokrat v oddaji Ambienti pokažemo vrt z nevsakdanjimi rastlinami, bazenom in letno kuhinjo,
stanovanje, ki je hkrati slikarski atelje in galerija ter izvrstno prenovo stare hiše v dolini Soče.

Erikina učiteljica se bo poročila. Med priprave na slavnostni dogodek spada tudi obisk v Janinem kozmetičnem salonu, kjer pa strašljivo škriplje in piha. Vsi bežijo iz njega in so prepričani, da tam straši. Erika pa misli, da ti zvoki niso nič nenavadnega.

18:55
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

18:57
Dnevnik

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

V sobotnem dodatku Dnevnika bomo raziskovali in sledili zgodbam, ki se dotaknejo vsakega izmed nas. Na terenu in v studio bomo iskali odgovore in odgovornost za nastale težave. Naši novinarji specialisti se bodo tem lotevali poglobljeno in analitično. Sobotni Dnevnikov izbor torej o perečih in na drugi tir potisnjenih problemih in izzivih slovenske družbe.

UTRIP je oddaja Informativnega programa z najdaljšo tradicijo. Nastala je leta 1988, kot redni tedenski pregled notranjepolitičnih, gospodarskih, družbenih in kulturnih dogodkov v državi, ki je bila takrat še Jugoslavija. V oddajo so si utirala pot alternativna politična razmišljanja, informacije in slikovni materiali, ki v drugih oddajah takratnega Informativnega programa še niso uspeli ugledati luči sveta. UTRIP, ki je zdaj že polnoleten, si je postopno izboril prostor izrazito avtorske oddaje in subjektivnega pogleda na najpomembnejše dogodke minulega tedna. Ustvarjalci imajo pri pripravi oddaje kar največjo ustvarjalno svobode.

19:45
Šport

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Kviz Joker predstavlja enega tekmovalca v bitki z 12 vprašanji in zagotavlja napeto igro vzponov in padcev. Voditelj kviza je Mario Galunič.
Za karseda dober izkupiček se bo tokrat potegoval računalničar Aleš Gros iz Ljubljane. Ima dva otroka in šport je močno prisoten v njegovi družini. Hči Tinkara trenira nordijsko kombinacijo, torej smučarske skoke in smučarski tek, za kar jo je navdušil brat Matevž, ki pa je ta šport pred leti zamenjal za inline hokej. Matevž bo v oddaji v pomoč očetu in morda jima skupaj uspe osvojiti 20.000 evrov.
En tekmovalec v bitki s časom, dvanajst vprašanj na poti do visoke denarne nagrade, sedem jokerjev za srečo in eno pravilo: ni umika! Le znanje, strategija in sreča vodijo do vrha. A kako na njem ostati?

Veliko se dogaja in o tem bomo poročali v Kaj dogaja. Prihajajo turistični boni, zato Tomaž Nimaš raziskuje nove oblike turistične ponudbe. Govorili bomo tudi o razpokah v koaliciji in princu slovenskega tviterja, pa o Štajerski Vardi, ki ji manjka kulture. V Of D Rekord tokrat o omrežju G5 s »priznanimi« strokovnjaki. V goste prihaja najbolj znana slovenska kuharska mojstrica Ana Roš, na Mali terasi pa Cvili Cresnik. Se vidimo.

.......

Tatjanino brezskrbno, nezapleteno in prijetno življenje se konča, ko se njen mož Mile ponesreči. Če hoče preživeti in mu stati ob strani, mora sama prevzeti njegov posel. Tako se znajde v krogu šovinizma, sumljivih poslovnežev in nevarnosti, ki jih prinašajo posli na robu zakonitosti. V takšni novi vlogi ji pomagata prijateljica Marina in kljub dolgoletnim slabim odnosom tudi hči Suzana. Lahko trojica deklet premaga prevlado moških principov in vsaj malo pripomore k boljšemu svetu?
Scenarij in režija: Matevž Luzar / Igrajo: Tanja Ribič (Tatjana), Nina Rakovec (Suzi), Maša Derganc (Marina), Brane Šturbej (Roman)

V Poročilih ob 22.00 uri se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

22:55
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

23:05
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Joachim Trier s hipnotičnim slogom sestavi bogat mozaik skrbno izbranih detajlov in sanjavih pokrajin, v katerem osupljive podobe sooči z neizprosnim razkrivanjem človeške narave.

Priprava razstave, posvečene sloviti vojni fotografinji Isabelle Freed, tri leta po njeni nenadni smrti poveže njenega moža in sinova. Ob razkritju neprijetne družinske skrivnosti spoznavajo sami sebe, pri tem pa morajo na novo opredeliti svoje najgloblje potrebe in želje.

Leto produkcije: 2015
Država: koprodukcija
Žanr: drama
Režija: Joachim Trier
Scenarij: Eskil Vogt, Joachim Trier
Igrajo: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Amy Ryan, David Strathairn

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

V sobotnem dodatku Dnevnika bomo raziskovali in sledili zgodbam, ki se dotaknejo vsakega izmed nas. Na terenu in v studio bomo iskali odgovore in odgovornost za nastale težave. Naši novinarji specialisti se bodo tem lotevali poglobljeno in analitično. Sobotni Dnevnikov izbor torej o perečih in na drugi tir potisnjenih problemih in izzivih slovenske družbe.

UTRIP je oddaja Informativnega programa z najdaljšo tradicijo. Nastala je leta 1988, kot redni tedenski pregled notranjepolitičnih, gospodarskih, družbenih in kulturnih dogodkov v državi, ki je bila takrat še Jugoslavija. V oddajo so si utirala pot alternativna politična razmišljanja, informacije in slikovni materiali, ki v drugih oddajah takratnega Informativnega programa še niso uspeli ugledati luči sveta. UTRIP, ki je zdaj že polnoleten, si je postopno izboril prostor izrazito avtorske oddaje in subjektivnega pogleda na najpomembnejše dogodke minulega tedna. Ustvarjalci imajo pri pripravi oddaje kar največjo ustvarjalno svobode.

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov