Kolesarstvo - Arhiv

Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

Zadnji dan Tokia Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

8.8.2021

Zadnja posamična odločitev Tokia 2020 je bil finalni obračun v kraljevski boksarski kategoriji - super težki nad 91 kg. Prvi nosilec Bakhodir Jalolov iz Uzbekistana je s 5:0 gladko dobil obračun z Američanom Richardom Torrezom.

Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

Tokio, 15. dan Bodo ZDA zadnji dan ujele Kitajsko po zlatu? 36:38.

7.8.2021

Predzadnji dan olimpijskih iger so podelili kar 34 kompletov odličij. Ob zaključku poletnih iger 32. olimpijade ni manjkalo drame in zlatih trenutkov, zlasti v ekipnih in borilnih športih. Do konca Tokia 2020 je samo še en dan – nedelja.

Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi

Končne odločitve 9. dne Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi "bog konja"

1.8.2021

Svetovni prvak v BMX-u prostega sloga Logan Martin je postal še olimpijski prvak. Olimpijski turnir v golfu je po dramatičnem zadnjem delu osvojil Američan Xander Schauffele. Kdo so še prvaki devetega dne iger v Tokiu?

#MMCdebata "Slovenci smo pa edini, ki imamo telemark na poletnih OI"

31.7.2021

"Najboljša predstava v kolesarstvu, pa ga gledam že 30 let," je bil le eden izmed odzivov MMC-jevih bralcev na zlato olimpijsko kolajno Primoža Rogliča.

Zlato v BMX-u Nizozemcu in Britanki

7. dan Tokia 2020 Zlato v BMX-u Nizozemcu in Britanki

30.7.2021

Sedmi dan olimpijskih iger v Tokiu se deli 21 kompletov medalj. Ena najbolj dinamičnih disciplin je BMX-kolesarstvo, kjer pa ni bilo tretjega zaporednega slavja Kolumbijke Mariane Pajon, saj jo je presenetljivo prehitela Britanka Bethany Shriever.

Zlati zasavski orel Primož Roglič pristal v domovini

Sprejem prvaka Zlati zasavski orel Primož Roglič pristal v domovini

30.7.2021

Po zlatem divjevodašu Benjaminu Savšku in srebrni judoistki Tini Trstenjak se je v domovino iz Tokia vrnil tudi zlati kolesar Primož Roglič. "Me veseli, da skrbim tudi za srčno mišico ostale populacije, ne samo za svojo," se je pošalil olimpijski prvak.

Tokio 2020 Na rtvslo.si kronanje Primoža Rogliča gledalo 83.000 spletnih uporabnikov MMC-ja

29.7.2021

Vožnjo proti naslovu olimpijskega prvaka v vožnji na čas in veselje Primoža Rogliča si je v sredo na spletni strani MMC-ja (www.rtvslo.si) ogledalo 83.000 različnih uporabnikov, kar je rekordna gledanost televizije v živo prek spleta do zdaj pri nas.

Združil kronometer na OI in SP, tritedensko dirko in spomenik

To je uspelo le Primožu! Združil kronometer na OI in SP, tritedensko dirko in spomenik

29.7.2021

Primož Roglič je s sanjsko predstavo v Tokiu postal eden od sedmih kolesarjev, ki se lahko pohvalijo, da so v kronometru osvojili medaljo tako na olimpijskih igrah kot svetovnem prvenstvu, hkrati pa osvojili še vsaj eno tritedensko dirko.

Še teden dni pred odhodom Roglič ni vedel, ali bo šel v Tokio

Neverjeten preobrat Še teden dni pred odhodom Roglič ni vedel, ali bo šel v Tokio

28.7.2021

Slovenija je v zadnjih letih postala kolesarska velesila. Njena glavna asa sta ta status potrdila v Tokiu, kjer je bronu Tadeja Pogačarja s cestne dirke piko na i postavil Primož Roglič, olimpijski prvak v kronometru.

Andrej Hauptman

Citat za prebrat Andrej Hauptman

28.7.2021

Ajde, greva zdej vse vn dat, da ti ne bo kej žou! Ajde, greva po zlato! Do cilja morš pridt "mrtu"! Ajde, gremo Primož, k gremo po zlato, ajde!

Zlate čestitke "Če bi danes skočil, bi pristal pri 300 metrih. S telemarkom!"

28.7.2021

Po velikem uspehu Primoža Rogliča na olimpijskem kronometru so čestitke deževale in še vedno dežujejo z vseh strani.

Roglič: Nisem specialist za kronometer, a včasih mi uspe

Zlati odmev Roglič: Nisem specialist za kronometer, a včasih mi uspe

28.7.2021

"Neverjetno, kako se v bistvu stvar hitro obrne, če verjameš, trdo delaš in greš novim izzivom naproti," je po osvojitvi naslova olimpijskega zmagovalca v vožnji na čas povedal slovenski šampion Primož Roglič.

Primož Roglič vstal iz pepela in vzel zlato

Zlata pravljica Primož Roglič vstal iz pepela in vzel zlato

28.7.2021

Primož Roglič je sezono začel z željo, da osvoji Dirko po Franciji, a po padcu in odstopu so se njegove sanje razblinile. A zdaj je vstal iz pepela in je olimpijski prvak v kronometru!

Primož Roglič bo kronometer v sredo začel ob 9.01

Kolesarstvo Primož Roglič bo kronometer v sredo začel ob 9.01

27.7.2021

V sredo bosta na sporedu še zadnji disciplini v cestnem kolesarstvu. Moški kronometer se bo začel ob 7.00, edini slovenski tekmovalec Primož Roglič se bo na cesto podal ob 9.01.

Tanja Žakelj zaostala za dosežkoma iz Londona oziroma Ria

Slovenci 4. dan Tanja Žakelj zaostala za dosežkoma iz Londona oziroma Ria

27.7.2021

4. dan iger je zaznamovala Tina Trstenjak, blizu medalji je bil tudi Ivan Trajković. Darko Jorgić se je prebil že v četrtfinale turnirja v namiznem tenisu. Gorska kolesarka Tanja Žakelj je na olimpijskem krosu zasedla 21. mesto.

Van der Poel se ob spektakularnem padcu ni poškodoval

Kolesarstvo Van der Poel se ob spektakularnem padcu ni poškodoval

26.7.2021

Izjemen kolesar Mathieu van der Poel, ki je sezono podredil olimpijskemu krosu v gorskem kolesarstvu, je nesrečno končal dirko v Tokiu, edina dobra novica pa je ta, da se ni poškodoval.

Pidcocku olimpijski kros, dve kolajni za Hrvaško

3. dan Tokia Pidcocku olimpijski kros, dve kolajni za Hrvaško

26.7.2021

Eden od vrhuncev 3. dne olimpijskih iger je bil olimpijski kros v gorskem kolesarstvu, kjer je zlato medaljo osvojil vsestranski Britanec Tom Pidcock. V ponedeljek bo sicer podeljenih 21 kompletov medalj.

Komedija zmešnjav, v kateri doktorica matematike spelje zlato Nizozemkam

Tokio 2020 Komedija zmešnjav, v kateri doktorica matematike spelje zlato Nizozemkam

25.7.2021

Nizozemke niso znale prešteti do tri, Annemiek van Vleuten pa zato ni osvojila napovedane zlate medalje na cestni dirki, saj je bila ob njenem prihodu v cilj že oddana najbolj presenetljivi olimpijski prvakinji v Tokiu Avstrijki Anni Kiesenhofer.

Pogačar že zapušča Japonsko

Kolesarstvo Pogačar že zapušča Japonsko

25.7.2021

Tadej Pogačar si bo po naporni Dirki po Franciji, dolgi poti in olimpijskem uspehu na Japonskem vendarle lahko odpočil. Že v nedeljo zapušča Tokio, od ekipe se je poslovil na slovenskem veleposlaništvu v Tokiu.

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

2. dan Tokia Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

25.7.2021

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.