Kot so v uvodu zapisali organizatorji, so spremembe tako hitre, da jim je težko slediti, zato je glavni namen Sarajevo Festa, da se še naprej osredotoča na kritično mišljenje in ustvarjalnost kot temelje svobodnega življenja. Avtorski projekt, ki govori o tem, kaj se ljudem, ki bežijo pred vojno, preganjanjem in revščino, dogaja na zadnjih kilometrih pred vstopom v Evropsko unijo, se bo tako po Sloveniji in Hrvaški predstavil še v tretji "neposredno vpleteni" državi.

"Bosna in Hercegovina je izhodiščna točka za gejm – kar je izraz, s katerim migranti označujejo zadnje kilometre poti, ki jih ločijo od njihovega cilja v EU-ju – in tudi tista, kamor Slovenija, Hrvaška in druge države EU-ja begunce venomer verižno vrača, ne glede na tamkajšnje nevzdržne razmere," so zapisali.

Gejm bo predvajan na Art forumu, kjer se prikazujejo predstave iz Bosne, Srbije in Slovenije v živo in v digitalnem formatu. Odigrali jo bodo v studiu sarajevske televizije, ki jo bo tudi prenašala v živo.

Predstava je nastala v sezoni 2019/20 v okviru programa Nova pošta v koprodukciji z zavodom Maska. V njej nastopajo Primož Bezjak, Maruša Oblak in Vito Weis ter kot gosta Sara Dirnberk in Matej Puc. Letos je prejela veliko nagrado Borštnikovega srečanja. Po številnih uspehih in nagradah doma, zadnja je bila posebna nagrada Tedna slovenske drame po izboru žirije za družbeno občutljivost, je to tretje gostovanje v tujini.

Sledilo mu bo gostovanje v sklopu pobude Raz/seljeni, ki bo 11. decembra v Slovenskem stalnem gledališču v Trstu.