Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Znanstveniki so odkrili fosilizirane ostanke mladega gorgozavra. Presenetilo jih je, da so v njih našli tudi vsebino želodca, ki je razkrila zadnji obrok tega dinozavra.
Zdravnik in kemik slovenskega rodu Friderik Pregl je na današnji dan pred 100 leti dobil Nobelovo nagrado za kemijo za odkritje originalne metode mikroanalize organske snovi. Pregl je edini slovenski znanstvenik, ki je samostojno prejel to nagrado.
Kitajci so ta teden izstrelili kar štiri rakete, sledi SpaceX s tremi izstrelitvami, italijanska družba Avio je izgubila rezervoarje za raketo Vega ... Vse to in še več v 170. Vesoljskem tedniku.
Svet EU-ja in Evropski parlament sta v petek dosegla okvirni dogovor o aktu o umetni inteligenci, ki vsebuje pravila za njeno uporabo v Uniji. To je prva tovrstna zakonodaja na svetu.
Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije Igor Papič je predstavil ključne naloge na področju znanosti, inovacij in visokega šolstva v tem in prihodnjem letu. Poudaril je, da se sredstva za znanost povečujejo, ne nasprotno, kot krožijo informacije.
V projektu SpaceDent, ki pripravlja zobozdravstvo na misije v vesolju, so slovenski študenti med paraboličnim poletom nad Atlantskim oceanom izvedli prepariranje zob in izdelovanje zobnih zalivk. Cilj je bil preučiti, ali so posegi v takem okolju varni.
Švicarski znanstveniki so razvili umetno inteligenco, ki bo, so prepričani, poenostavila boj proti vinskim ponaredkom na evropskem trgu, obenem pa pomagala pri pridelavi še boljšega vina.
Šola na daljavo med koronakrizo se je močno naslonila na tehnologijo, rezultat je bil porazen. Na kakšen način bi morali vpeljati umetno inteligenco v šole? "Nisem čisto prepričan, da je to sploh smiselno!" je za MMC dejal profesor Wayne Holmes.
Indija je izstrelila lunarno misijo Čandrajan-3, Kitajci so v vesolje spravili prvo raketo na metan, evropsko-ameriški načrt pridobitve vzorca Marsa na Zemljo je v škripcih ... Vse to in še več v 157. Vesoljskem tedniku.
Dezinformacije, sovražni govor in spletno nadlegovanje so težave, ki potrebujejo širši etični kodeks in smernice, se je odločila Evropska komisija, ki financira najnovejši projekt priprave takšnega kodeksa.
Vesoljski teleskop James Webb je izmeril temperaturo eksoplaneta v izjemno zanimivem sistemu, slovensko podjetje, ki se ukvarja s podatki satelitov, bo šlo pod okrilje ameriške družbe ... Vse to in še več v 152. Vesoljskem tedniku.
Polet prve pretežno 3D-natisnjene rakete je bil uspešen neuspeh, Nasa razvija radijski teleskop, ki bo postavljen na oddaljeno stran Meseca ... Vse to in še več v 151. Vesoljskem tedniku.
Znanstveniki so odkrili sledi ognjeniške dejavnosti na Veneri, Nasa je pokazala skafander za lunarne odprave Artemis, Kitajci so na področju vesolja vse bolj ambiciozni ... Vse to in še več v 150. Vesoljskem tedniku.
Evropa bo kmalu predstavila nov letnik astronavtov stare celine. Bo med njimi Slovenec? Tega še ne vemo. Lahko pa vpogledamo v proces izbire, kot sta ga v pogovoru predstavila Slovenca, ki sta se prijavila, visoko uvrstila, a izpadla pred tretjim krogom.
Neveljaven email naslov