Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Maroško zdravstveno ministrstvo je sporočilo, da so potrdili primer okužbe z opičjimi kozami v državi, in sicer v Marakešu. Gre za prvi tak primer v Maroku, odkar je bila prejšnji mesec razglašena javnozdravstvena kriza svetovnih razsežnosti.
Zaposleni v javnih zdravstvenih zavodih ne bodo več smeli opravljati samoplačniških storitev pri zasebnih zdravstvenih zavodih ali koncesionarjih, piše v osnutku novele zakona o zdravstveni dejavnosti, je dejala ministrica Valentina Prevolnik Rupel.
Poslanec Levice Miha Kordiš je napovedal, da bo zakon, ki so ga za ustavitev nadaljnje privatizacije zdravstva pripravili v civilni iniciativi Glas ljudstva, s podporo drugih poslanskih kolegov ali brez v parlamentarni postopek vložil prihodnji teden.
Klinični psihologi in psihiatri iz UKC-ja Ljubljana, Onkološkega inštituta in URI-ja Soča nasprotujejo predlogu zakona o psihoterapiji, saj menijo, da je za paciente škodljiv, saj med drugim uvaja neznanstvene metode zdravljenja.
Podatki o tem, da naj bi Slovenijo v zadnjem letu zapustilo več sto zdravnikov, ki so pred stavko zakrožili po medijih, ne držijo. Število se je namreč povečalo. A po opozorilih zdravniške zbornice rast ne sledi večanju potreb zdravstvenega sistema.
Aleš Oblak je eden prvih raziskovalcev, ki se pri nas ukvarja z ekoanksioznostjo. Vse več ljudi informacije o podnebni krizi in zavedanje, da ni več enakih zim, snega, da se okolje, kot ga poznamo, spreminja, sili v stisko.
Tako kot lahko vsak od nas doživi duševno stisko, lahko tudi vsak od nas pomaga človeku v duševni stiski. In bolj kot izbira "pravih besed" je pomembno, da mu pokažemo iskreno skrb, poudarjajo na usposabljanjih iz psihološke prve pomoči na NIJZ-ju.
"Epidemija covida je žal še podaljšala že tako dolge čakalne dobe na ortopediji, zaradi epidemije se je številnim stanje poslabšalo, zaradi česar so operacije zahtevnejše, ključna težava, s katero se spopadamo, pa je pomanjkanje prostorskih kapacitet."
"Umetnih prekinitev nosečnosti je k sreči vse manj. To je uspeh celotne družbe, od zdravstvenega do šolskega sistema," je prepričana ginekologinja Nataša Tul Mandić. V Sloveniji imamo zelo nizek delež splavov med mladoletnicami.
Njihove zgodbe so različne, tako kot so različni njihovi otroci. Tem pa je skupno, da so se morali že ob začetku življenja boriti: za vsak dih, za vsak gram, za vsak dan. Kako mame po več letih gledajo na svojo preizkušnjo? In kako njihovi mali borci?
Družinska hiperholesterolemija je najpogostejša genska presnovna motnja, ki v povprečju prizadene enega na 300 ljudi. Ključno je zgodnje odkrivanje – pri polovici tistih, ki motnje ne ustrezno zdravijo, se do 50. ali 60. leta razvije srčno-žilna bolezen.
Neveljaven email naslov