Rezultati iskanja

Deli Televizija MMC Radio Kazalo

Hokej

Finci že po pol ure napolnili mrežo Američanov

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije so olimpijski prvaki Finci premagali ZDA s 4:1. Gostitelji prvenstva imajo maksimalnih devet točk v skupini B.

2

Zvezdnik Granlund v 58. minuti zagotovil zmago Fincem

Enajstkratni svetovni prvaki Švedi so na svetovnem prvenstvu v hokeju s 3:1 premagali Avstrijce. Najboljši igralec opoldanske tekme v Tampereju je bil Joel Kellman. V Tampereju so Finci ugnali Latvijo z 2:1. Odločil je Mikael Grandlund v 58. minuti.

6

Florida po 26 letih spet v drugem krogu končnice

Hokejisti Floride so po 26 letih prvič dobili serijo končnice v Ligi NHL. Na šesti tekmi so v gosteh s 3:4 premagali Washington. Odločilni gol je v tretji minuti podaljška dosegel Kanadčan Carter Verhaeghe.

2

Kanadčani že po dveh tretjinah strli odpor Nemcev

Če je Latvija lansko svetovno prvenstvo začela s presenetljivo zmago nad poznejšo prvakinjo Kanado, je bila tokrat na uvodu SP-ja na Finskem nemočna proti ZDA (4:1). Kanadčani so obrambo naslova začeli z zmago nad Nemci s 5:3.