MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
Tednik

Motošporti

Gajser pred številnimi navijači prvič v sezoni prehitel Prada, na koncu skupno tretji

Tim Gajser je zasedel tretje mesto na dirki SP-ja v razredu MXGP v Pietramurati, potem ko je bil drugi v prvi in četrti v drugi vožnji. Zmagal je Španec Jorge Prado, ki je dobil še četrto letošnjo dirko. Novinec v tem razredu Jan Pancar je bil 13.

10

Rovanperä glavno delo opravil v petek, nato le nadzoroval

Svetovni prvak Finec Kalle Rovanperä (Toyota) je zanesljivo slavil na reliju po Keniji, tretji preizkušnji sezone 2024. Večji del naloge je opravil že po petkovih brezhibnih vožnjah po kenijskih brezpotjih in v soboto in nedeljo zadržal prednost.

1

Dirkač na madžarskem reliju trčil v skupino gledalcev – štirje mrtvi in več poškodovanih

Na reliju Esztergom Nyerges na severu Madžarske je tekmovalec trčil v skupino gledalcev, pri čemer so štirje umrli, najmanj osem pa jih je bilo poškodovanih. Med njimi je po poročanju madžarskih medijev tudi otrok, ki je v smrtni nevarnosti.

10

Martin zmagal v Portimau, Bagnaia končal v pesku

Španec Jorge Martin (Ducati Pramac) je zmagovalec klasične preizkušnje za VN Portugalske v razredu MotoGP. Drugi je bil Italijan Enea Bastianini (Ducati), tretji pa Španec Pedro Acosta (Gas Gas Tech3).