Krimovke tako boja za četrtfinale niso začele najbolje, saj so klonile proti neposrednim konkurentkam za četrto mesto, ki kot zadnje vodi v izločilne boje.

Polona Barič in soigralke so bile nemočne. Foto: EPA

Varovanke Uroša Bregarja so dobro začele tekmo in povedle z 2:0. Korak so držale do izida 9:7, nato pa popustile. Ob polčasu so zaostajale s 14:8.

Romunke v 35. minuti ušle na 19:10
Romunke so na začetku drugega polčasa z delnim izidom 5:2 ušle na 19:10 v 35. minuti. Tudi v nadaljevanju je bilo bolj ali manj vse v domeni Valcee, ki je največ vodila za 15 zadetkov, in to prav ob koncu tekme. Krimovke so sicer imele precej težav v napadu, tudi z neizdelanimi in nenatančnimi streli.

Na koncu je bila najboljša strelka domače ekipe in tudi tekme Irina Glibko z devetimi goli, pri Krimu jih je pet zbrala Harma van Kreij.

Krim bo v naslednjem krogu, v nedeljo, 2. februarja, gostil francoski Brest.