Andraž Šporar je jeseni blestel v dresu Slovana iz Bratislave. Tudi v Lizboni se je hitro znašel. Foto: Reuters

V 3. minuti je bil natančen Sebastian Coates po podaji iz kota. V predzadnji minuti prvega polčasa je Stefan Ristovski ušel po desni strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Šporar z desetih metrov z desnico poslal žogo v mrežo.

Gol Šporarja proti Basaksehirju

V 51. minuti je Luciano Vietto povišal na 3:0, ko je z leve strani mojstrsko lobal vratarja Merta Gunoka. V 77. minuti je nato Edin Višća z bele točke postavil končni izid in Turkom vlil nekaj upanja pred povratno tekmo.

Rdeči vragi razočarali v Bruggeju, a iztržili ugoden izid
Brugge je presenetljivo remiziral z Manchester Unitedom (1:1). Po četrt ure je vratar Simon Mignolet poslal dolgo žogo na polovico rdečih vragov. Emmanuel Dennis je bil najhitrejši in z mojstrskim lobom je ukanil Sergia Romera, ki je prehitro zapustil vrata. V 36. minuti je izenačil Anthony Martial, ki je unovčil veliko napako Brandona Mecheleja.

Gostitelji so imeli veliko priložnost za zmago v 78. minuti, ko je Dennis podal pred vrata, kjer je Odilon Kossounou iz ugodnega položaja streljal mimo vrat in lahko se je le prijel za glavo.

Deyverson je načel mrežo Ajaxa, ki je po izpadu iz Lige prvakov v velikih težavah tudi v Evropski ligi. Foto: Reuters

Ajax v velikih težavah
Še bolj so se opekli pri lanskem polfinalistu Lige prvakov Ajaxu, Getafe je bil boljši z 2:0. Zadela sta Deyverson v 38. minuti in Kenedy v sodnikovem dodatku.

Zmaga Interja brez Handanovića
Ludogorec je izgubil proti Interju z 0:2. Samir Handanović zaradi poškodbe ni bil v kadru Milančanov. Christian Eriksen je v 71. minuti dosegel prvi zadetek za Inter po prihodu iz Tottenhama v zimskem prestopnem roku. Zmago je potrdil Romelu Lukaku v sodnikovem dodatku, ko je unovčil najstrožjo kazen.

Gladka zmaga Basla na Cipru
Vid Belec je bil v vratih Apoela, ki je izgubil proti Baslu z 0:3. Raoul Petretta je načel njegovo mrežo v prvem polčasu, v razmiku 13 minut drugega pa sta nato zadela še Valentin Stocker in Artur Cabral, ki je bil natančen z diagonalnim strelom z 20 metrov.

Diogo Jota je bil junak večera na stadionu Molineux. Foto: Reuters

Jota s hat-trickom potopil Espanyol
Najvišjo zmago večera so dosegli nogometaši Wolverhamptona, ki so Espanyol odpravili s 4:0. S tremi zadetki se je izkazal Diogo Jota. Portugalski napadalec je bil najprej natančen po četrt ure igre, ko je iz bližine preusmeril žogo v mrežo, podal je Raul Jimenez z glavo.

Ruben Neves je v 52. minuti dosegel najlepši zadetek četrtkovega večera. Žogo si je zaustavil na prsih in jo z volejem z več kot 20 metrov poslal v mrežo. Sredi drugega polčasa je Jota unovčil podajo Matta Dohertyja. Sijajen večer je kronal devet mintu pred koncem z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Daiči Kamada je zagotovil Eintrachtu lepo prednost. Foto: Reuters

Vsi trije nemški klubi uspešni
Nemški klubi so se zares izkazali. Eintracht je odpravil Salzburg kar s 4:1. Blestel je Japonec Daiči Kamada, ki je zabil hat-trick. Bayer iz Leverkusna je premagal Porto z 2:1, Wolfsburg pa je bil z istim izidom boljši od Malma.