Pozdrav dveh znamenitih dvanajstic. Foto: Reuters

Začetek tekme je sicer kazal na drugačen razplet, saj je Green Bay dobil uvodno četrtino z 10:0. A najbrž v tistem trenutku nihče ni pomislil, da so bile to zadnje točke Packersov v tem večeru.

Preobrat je začel Jamel Dean. Foto: Reuters

28 točk Tampe v 2. četrtini
Gostitelje je v igro vrnil gostujoči podajalec Aaron Rodgers, ki je v razmiku dobre minute vrgel dve prestreženi podaji. Prvo je Jamel Dean pretvoril v zadetek, drugo je Mike Edwards prenesel le jard do končne cone, kamor se je nekaj sekund pozneje zgazil Ronald Jones, kar naenkrat je bilo tako 14:10 za Tampo. Nato se je ogrel še domači podajalec Tom Brady, ki je v isti četrtini vrgel dve podaji za zadetek in Tampa je že ob polčasu vodila z 28:10.

Patsi imajo več porazov kot zmag
Nenavaden pa je pogled na New England, ki letos prvič po dolgem času igra brez Bradyja. Patsi so doma izgubili proti Denverju z 18:12, tako imajo zdaj razmerje zmag 2-3. Po vsaj petih tekmah so imeli negativno razmerje zmag nazadnje leta 2002, ko so sezono začeli s tremi zmagami in štirimi porazi. To je bila tudi zadnja sezona, v kateri New England ni zbral vsaj desetih zmag. Letos jih bo zelo težko.

James Conner je v 20 tekih zbral 101 jard. Foto: Reuters

Močna pest Jeklarjev
Pittsburgh se je v divizijskem obračunu znesel nad Clevelandom (38:7). Obramba je ves čas izvajala pritisk na Bakerju Mayfieldu, ga štirikrat zbila na tla in prestregla dve podaji, svoje pa je dodal napad, ki je tokrat dominiral po tleh. Kar trije tekači Steelersov so dosegli po en gol, najbolj je navdušil James Conner (101 jard).

Tennessee se je rešil
Izjemno zanimiva tekma je bila v Tennesseeju, kjer so gostitelji v podaljšku nadigrali Houston z 42:36. Titansi so že sredi druge četrtine povedli z 21:7, a nato padli v zaostanek, saj so Texansi 1:50 pred koncem prešli v vodstvo s 36:29. Ryan Tannehill je le štiri sekunde pred koncem podal A. J. Brownu za izenačenje, v podaljšku pa je odločilni zadetek dosegel tekač Derrick Henry. Imel je odlično tekmo, saj je po tleh zbral kar 212 jardov. Titansi so še brez poraza.