Krka je tekmo začela silovito, s štirimi trojkami je razpoloženi Roderick Camphor ekipo popeljal do +9 (15:6). Ko je trojko, šesto novomeško, dodal še Rok Stipčević, je Krka prvič povedla z dvomestno prednostjo (18:8). Krka je prvo četrtino končala s +12 (22:10).

Za uvod druge četrtine sta trojko zadela še Jure Škifić in Jan Kosi za 18 točk prednosti (28:10) Novomeščanov. Trener Partizana Sašo Filipovski je moral vzeti minuto odmora. Ta varovancev Vladimirja Anzulovića ni ustavila, saj so bili še naprej uspešni v napadu in agresivni v obrambi, po trojki Vasilija Vučetića so vodili za 17 točk (35:18).

Partizan je s serijo 0:5 nekoliko znižal zaostanek (36:23), tako da je Anzulović svoje košarkarje pozval na posvet. Kosi je takoj po njem zadel trojko (39:23).

Na odmor je Krka, ki je v prvem polčasu dosegla devet trojk, šla s +15 (39:24).

V tretji četrtini je Krka povišala vodstvo na 18 točk (47:29). Tik pred koncem tretje četrtine sta Camphor s štirimi zaporednimi točkami in Stipčević s prostim metom Krko povedla do +20 (52:32).

V zadnji četrtini pa so Novomeščani vodili že za 22 točk (56:34), kar je bila najvišja prednost na tekmi. Novomeščani so še naprej vodili, ko je tri minute in pol pred koncem Stipčević zadel trojko, so vodili za 20 (59:39). Krka je tekmo mirno pripeljala do konca.