Cam Akers je paral obrambo Seattla. Tekač Ramsov je v 20 poskusih pridobil kar 131 jardov, takole pa je ob koncu prvega polčasa dosegel zadetek za vodstvo z 20:10. Foto: Reuters

Ekipi sta se pomerili drugič v dveh tednih. V 16. tednu je Seattle z zmago potrdil divizijsko krono, zdaj pa so se mu Ramsi maščevali.

Imeli so veliko motivacije
Po poškodbi in operaciji palca se je uspešno vrnil podajalec Jared Goff, ki ni veliko tvegal in metal (9/19, 155 jardov), slabih pet minut pred koncem je z edino podajo za zadetek odločil zmagovalca. "Cel teden smo poslušali, kako je Seattle dober, mi pa smo se srečno prebili v končnico," je o motivaciji razlagal Goff.

Seattle slab pri tretjih poskusih
Na drugi strani je Russell Wilson razočaral, odigral je eno najslabših tekem v končnicah (11/27, 174 jardov). Nikakor se ni mogel otresti trde obrambe Ramsov in zaposliti svojih lovilcev. Gostitelji so bili izjemno slabi pri tretjih poskusih (2/14), nikoli niso vodili, s tem se je prekinil niz njihovih desetih zmag v končnici na lastnem stadionu.

Brady je tudi po odhodu iz New Englanda uspešen. Foto: Reuters

Prva zmaga za Tampo po 2002
V isti konferenci NFC-ja je Tampa Bay pričakovano v gosteh premagala Washington z 31:23. Legendarni podajalec Tom Brady je imel zelo lepo statistiko (22/40, 381 jardov, dve podaji za zadetek), a vseeno pikolovsko ni bil popolnoma zadovoljen s svojo predstavo: "Zagotovo lahko še napredujem, a zmaga je zmaga. Četudi bi zmagali s 100:0, je na koncu zmaga enako vredna. Vedno si želiš igrati odlično. Vesel sem, da smo napredovali." Za nekdanjega podajalca New Englanda je bila to 42. tekma v končnici in 31. zmaga. In šele prva za Tampo po letu 2002.

Heinicke vseeno navdušil
Washington je že tako ali tako skromen, po poškodbi podajalca Alexa Smitha pa je šele drugič tekmo začel Taylor Heinicke, ki je spet navdušil. V rezervno ekipo je prišel šele decembra, hitro se je prebil v prvo ekipo, v prvencu v končnici pa je po zraku zbral 306 jardov in zadetek, po tleh pa je dodal še 46 jardov in zadetek.

Buffalo bo vsaj še eno tekmo odigral na svojem stadionu. Foto: Reuters

Prva zmaga Billsov po četrt stoletja
Prvi se je v konferenčni finale prebil Buffalo, ki je težje od pričakovanj izločil Indianapolis s 27:24. Vseeno je to za Billse izjemen uspeh, saj se veselijo prve zmage v končnicah po četrt stoletja. Podajalec Josh Allen je sodeloval pri vseh treh zadetkih, prvi dveh je podal, pri enem pa je sam stekel v končno cono. "Očitno je, da smo začeli slabše, a na koncu nam je le uspelo. Prihajamo na popolnoma neznano ozemlje," je bil zadovoljen Allen.

Se bo Rivers upokojil?
Na drugi strani je imel Indianapolis zanimivo sezono, prvič po šestih letih je zbral 11 zmag v rednem delu sezone. Ekipo ima zelo dobro, še vedno pa išče udarnega podajalca. Vsem je bilo jasno, da je prihod Philippa Riversa začasna rešitev, 39-letnik se namreč glasno spogleduje z upokojitvijo: "Vsak poraz v končnici je čustven, še bolj to velja, ko si star skoraj 40 let in ne veš, če si bil zadnjič na igrišču."